DODAJ

Park Biotechnologiczny

[Łódź] Park Biotechnologiczny 9047
Uniwersytet Medyczny w Łodzi  z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną tworzą Park Biotechnologiczny. 
Dziś Rektor UM prof. dr hab. n. med. Paweł Górski oraz Prezes ŁSSE Marek Cieślak podpisali w tej sprawie porozumienie. Uczelnia i Strefa powołają teraz spółkę, która zajmie się tworzeniem parku. Ma on powstać na terenie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej. 

Uniwersytet Medyczny poza działalnością naukową i dydaktyczną  musi wykazać się współpracą z przemysłem w postaci komercjalizacji badań naukowych, wdrożenia patentów i pomysłów racjonalizatorskich. Park będzie więc miejscem współpracy  przemysłu ze  światem nauki.

W parku mają działać firmy z branży biotechnologii i medycyny.  Do ich dyspozycji będzie blisko 4000 metrów kwadratowych w jednym z  budynków Centrum Kliniczno Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: www.sse.lodz.pl
Szczegóły - [Łódź] Park Biotechnologiczny
inwestorŁódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
igortor 16.06.2019, godz. 18:33
czesc
odpowiedz
Kamikarze24 16.02.2014, godz. 15:44
Teraz łatwo można dotrzeć do celu.
odpowiedz
Xyz 26.11.2010, godz. 08:41
Na razie jest betonowa mroczna przestrzeń, której końca nie widać. Za kilkanaście miesięcy będą nowoczesne laboratoria biotechnologiczne, w których naukowcy pracować będą dla przemysłu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 28.09.2010, godz. 11:11
Ruszył przetarg na budowę łódzkiego BioNanoParku, inkubatora dla pół setki firm technologicznych.

1 grudnia ma ruszyć budowa BioNanoParku, nowego kompleksu Łódzkiego Inkubatora Technologicznego. Samorządowo-uczelniana spółka Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny właśnie ogłosiła przetarg na budowę i wyposażenie gmachu przy ul. Dubois.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 01.07.2010, godz. 16:11
Przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisali w czwartek porozumienie o wspólnym powołaniu Parku Biotechnologicznego. Będą w nim działać m.in. firmy biotechnologiczne, medyczne i ochrony zdrowia.
Podczas konferencji, na której podpisano porozumienie, rektor Uniwersytetu Medycznego Paweł Górski podkreślił, że w zakresie innowacyjności Polska "nie może dłużej figurować tuż przed Wietnamem i za Bułgarią". Jego zdaniem, nie możemy nadal być krajem, w którym inwestuje się głównie w sprawy typu deweloperskiego - w ziemię, sklepy czy supermarkety.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję