Młoda Fabryczna

Młoda Fabryczna

Mieszkania/Łódź/Śródmieście/Składowa
REKLAMA

O inwestycji Młoda Fabryczna

Młoda Fabryczna to budynek mieszkalny i usługowy, który zbudowany został przy ulicy Składowej w Łodzi. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni Design Lab Group.

Budynek powstał w sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna, na pustej, narożnej działce, przy której zbiegają się al. Rodziny Scheiblerów, al. Poznańskich i ul. Składowa. W sumie znajdują się tu 243 mieszkania, a ich łączna powierzchnia wynosi 9 807 mkw. Dodatkowo w parterowej części powstały przestrzenie na handel i usługi. Powierzchnia tych ostatnich wynosi 536 mkw.

Architekci z Design Lab Group zaprojektowali budynek, który harmonijnie wpisuje się w otoczenie. Z jednej strony sąsiaduje z nowoczesną bryłą dworca, a z drugiej z ulicą Składową, przy której wciąż zachowało się sporo śródmiejskich kamienic z XIX i XX wieku. Od południa i wschodu działka otwiera się na przestrzeń przed budynkiem dworca oraz wielopasmową aleją Scheiblerów. Natomiast zachodnią granicę działki wyznacza kompleks biurowy Nowa Fabryczna.

Schodkowy układ górnych kondygnacji pozwolił stworzyć sporej wielkości tarasy. Młoda Fabryczna cechuje się wysokiej jakości przestrzeniami wspólnymi. Architekci zaprojektowali też zielone patio ze szklarnią i ogrodem. Mieszkańcy mogą tu hodować zioła i warzywa. 

Opinie o Młoda Fabryczna

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Młoda Fabryczna
Wojciech Jenda
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA