[Morawica] Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre"

[Morawica] Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre"

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Morawica] Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre"

O inwestycji [Morawica] Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre"

Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre" nieopodal krakowskiego lotniska w Balicach
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Bardzo proszę nie dublować inwestycji, tylko dodawać zdjęcia do istniejących inwestycji. Jest to dla nas problem, bo musimy przerzucić zdjęcia i usunąć inwestycję.
magazyny.pl
Aktualne zdjęcia oraz opis ze specyfikacją techniczną budynku można znaleźć tu: http://investmap.pl/krakow-witek-airpor ... ic-center/
Jan Hawełko
Jeszcze w tym rok w pobliżu krakowskiego lotniska rozpocznie działalność nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 12.000 metrów kwadratowych. Jak szacuje inwestor, przy obsłudze centrum zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób, w tym około 100 z Morawicy i najbliżej położonych miejscowości.

Witek Airport Logistic Center bezpośrednio będzie przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących do krakowskiego lotniska. Będzie najbliżej położonym obiektem tego typ w rejonie Portu Lotniczego Kraków - Balice. Inwestorem obiektu jest Karolina Witek - właściciel jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. metrów kwadratowych salonu wyposażenia wnętrz Centrum Witek w Rząsce. Oprócz powierzchni przewidzianej pod magazyny, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego. Wysokość składowania w realizowanym obiekcie będzie wynosić 9,5 m, a posadzki hali magazynowej przystosowane mają być do obciążeń 5000 kg/m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski. W czerwcu br. - 6 miesięcy przed planowanym oddaniem magazynów do użytku - umowy przedwstępne zawarte były z najemcami zainteresowanymi użytkowaniem ponad 50 % powierzchni magazynowej, przy czym minimalna powierzchnia najmu wynosi ok. 1.300 metrów kwadratowych.

- Na całym świecie obsługa ruchu lotniczego i pasażerskiego to tylko mały fragment biznesu lotniskowego. Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski "airport city" może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski. Świadczy o tym m.in. widoczny już teraz duży popyt na powierzchnie magazynowe w rejonie lotniska. - mówi Ryszard Wojewodzic odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.

Zgodnie z warunkami podpisanej umowy całość inwestycji realizowanej przez Grupę Skalski ma być zakończona do końca października 2011 roku, łącznie z pozwoleniami na użytkowanie do końca listopada. Równolegle z inwestycją Karoliny Witek, trwa budowa należącego do grupy deweloperskiej zarządzającej powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie centrum logistycznego w Modlniczce.
Jan Hawełko
W tym roku ruszy centrum logistyczne przy krakowskich Balicach - Witek Airport Logistic

Inwestorem obiektu jest Karolina Witek - właściciel jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. mkw. salonu wyposażenia wnętrz Centrum Witek w Rząsce.

Oprócz powierzchni magazynowej, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
21745_1000x.jpg


21746_1000x.jpg


To na budowie tego centrum wybuchła głośna sprawa dźwigu rzekomo zakłócającego ruch lotniczy.
Jan Hawełko
Nieopodal krakowskiego lotniska w Balicach powstaje centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre".
REKLAMA