Nowy Kamionek

Nowy Kamionek

Mieszkania/Warszawa/Chodakowska
REKLAMA
inwestorEiffage Immobilier Polska
realizacjaII kw. 2025

O inwestycji Nowy Kamionek

Inwestycja Nowy Kamionek zlokalizowana jest u zbiegu ulic Chodakowskiej i Wawerskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie SWPS, tworząc lifestylową przestrzeń na kultowej warszawskiej Pradze.

W inwestycji Nowy Kamionek znajduje się 114 apartamentów o powierzchni od 29 do 147 mkw. W każdym z nich zaprojektowano panoramiczne okna typu portfenetr, dzięki czemu wnętrza mieszkań są doświetlone naturalnym dziennym światłem. Mieszkania powstały ponadto w niezwykle funkcjonalnych układach, zapewniając w każdym z nich strefę dzienną i nocną. Do każdego apartamentu przynależy również balkon, loggia lub dek tarasowy w prywatnym ogródku. Właściciele mieszkań mogą również zainstalować w swoich wnętrzach klimatyzację. 

Na parterze powstało 10 lokali usługowych, które uzupełniają mieszkaniową funkcję inwestycji. Ze szczególną uwagą zaprojektowane zostały również części wspólne. Na dachu budynku znajduje się przestronny i ekologiczny taras sprzyjający spotkaniom mieszkańców. Drzwi wejściowe każdego mieszkania zdobią z kolei eleganckie portale, a w podziemiach budynku powstał garaż na 127 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Teren kameralnego kompleksu mieszkaniowego jest zamknięty i objęty kontrolą dostępu z wideodomofonem i monitoringiem wizyjnym. 

Nowy Kamionek to inwestycja zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami ekologicznymi w budownictwie. Zastosowanie znajdą tu energooszczędne windy czy oświetlenie LED w częściach wspólnych. Dla zwolenników elektromobilności istnieje możliwość montażu stacji ładowania pojazdów, a także stojaki rowerowe wraz ze stacją napraw. Ponadto roślinność na wspólnym patio jest podlewana wodą opadową ze zbiornika retencyjnego, a dodatkowo patio zostało wyposażone w karmiki dla ptaków. Z kolei na zielonym dachu budynku znajduje się miejsce na domki dla owadów. 

Projekt pod względem architektoniczno-urbanistycznym nawiązuje do stylu praskiej zabudowy kamienicznej. Dominantę w eleganckiej elewacji budynku stanowi motyw cegły przełamany szkłem i czarną stalą w balustradach balkonów i tarasów. Całość nawiązuje do niepowtarzalnego i postindustrialnego klimatu okolicy Kamionka, historycznie związanego z rzemiosłem. Uroku kaskadowej bryle budynku dodaje zaś iluminacja świetlna przy patio nawiązującym do tajemniczego wąskiego ogrodu i przy dojściach do budynku.

Opinie o Nowy Kamionek

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Nowy Kamionek
Wojciech Jenda
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA