Odbudowa Ratusza

Odbudowa Ratusza

REKLAMA

O inwestycji Odbudowa Ratusza

Remont Ratusza to kontynuacja przywrócenia świetności temu zabytkowi Strzelina. Kilka lat temu odgruzowano teren i odbudowano część wieży. Tym razem wykonany zostanie między innymi hełm wieży i kamienna balustrada. Zakończenie prac przewidziano na kwiecień 2011 roku. Strzelińska wieża ratuszowa będzie mierzyła 70 m wysokości.
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Byłem kilka razy w Strzelinie tuż po wakacjach. Rzeczywiście centrum stoi puste i czeka na zabudowę. Byłoby wspaniale, gdyby udało się odzyskać przedwojenną tkankę miejską.
Klaudia Mazepa
Jestem pod ogromnym wrażeniem pańskiego projektu. Aż chce się powiedzieć "niech ten sen się ziści" patrząc na tą pracę.
Dejvid94
Witam. Piszę z mojego nowego. Przedstawiam dalsze prace nad moim projektem. Myślę, że warto wznowic dyskusję odnośnie ratusza. Plany nad odbudowe są, pieniądze też i prace chyba mogą ruszyć już w przyszłym roku.
+6
Dejv94
Dejv94
:)

284795_1500x.png
Dejv94
To prawda front wschodni nie oszczędził tego pięknego miasteczka i wiele wiele innych na śląsku. Zaś dla mnie najgorsze jest to, że to ten cholerny ostatni rok wojny sprawił unicestwienie miasta, gdzie praktycznie przez całą wojnę było tu dość spokojnie. Żal mi jest tej gęstej zabudowy starego miasta, która już nie wróci, każde podwórko, każdy metr, każdy kąt zapełniony kamienicami i innymi mniejszymi kamieniczkami :(  W sercu ściska.  Dzisiaj już tak sie nie buduje, przykładem jest choćby kamienica budowana przy ulicy wodnej i kościelnej gdzie pusty teren za budową, wykorzystany będzie jako parking, a nie jako działka dla innej kamienicy.
REKLAMA