Park Kieszonkowy, ul. Dekerta 15

Park Kieszonkowy, ul. Dekerta 15

Kraków/Podgórze/Dekerta
REKLAMA
inwestorZZM Kraków

O inwestycji Park Kieszonkowy, ul. Dekerta 15

Budowa parku kieszonkowego z wykorzystaniem istniejącego budynku, jako inspiracje gdyż budynek zostanie wyburzony i w części odtworzony


Teren jest położony pomiędzy torami a zabudową mieszkaniową. Tym, co wyróżnia rejon ulicy Dekerta od innych zielonych miejsc w Krakowie są pozostałości budynku, który niegdyś pełnił rolę koszar pionierów kawalerii, a w latach 80-tych rezydowali w nim muzycy Republiki i Maanamu.

Koncepcja zakłada stopniowe zanikanie budynku w zieleni. Od strony ul. Dekerta projekt zakłada odtworzenie części budynku na cele społeczne, w kolejnej części zostaną odrestaurowane jedynie ściany zewnętrzne, natomiast dach zostanie zaakcentowany w formie pergoli, którą będą porastać pnącza.


Wewnątrz budynku będzie czekał na mieszkańców wielki stół warsztatowy, a także wygodne meble miejskie. Ostatnia część to sam szkielet budynku, w którym znajdą się huśtawki. Na terenie parku kieszonkowego znajdzie się także miejsce na wielką rabatę z kwiatami przyjaznymi zapylaczom, przyjazna ścieżka w strefie przyrodniczej.


Kraków, Podgórze, ulica Jana Dekerta 15

Napisz komentarz
Damian Daraż
31.10.2021
+6
Damian Daraż
31.10.2021
+6
Damian Daraż
+1
REKLAMA