Portowo

Portowo

Poznań/-/Czernichowska
REKLAMA
inwestorVastint Poland Sp. z o.o.
realizacjaIV kw. 2024

O inwestycji Portowo

Osiedle Portowo zlokalizowane jest w Poznaniu, na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad rzeką Wartą na Starołęce, w sąsiedztwie ulicy Hetmańskiej i ronda Starołęka.

Na poprzemysłowym gruncie o powierzchni 15 hektarów powstało 47 budynków wielorodzinnych z częścią usługową na parterze, w których znajduje się blisko 1800 mieszkań w strukturze od jednego do pięciu pokoi.

W I etapie osiedla znajduje się 11 budynków wielorodzinnych z 378 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach. 

W ramach inwestycji powstał szereg obiektów pozwalających na zaspokojenie potrzeb związanych z funkcjonowaniem w dużym mieście, zwłaszcza w zakresie: edukacji, opieki nad dziećmi, służby zdrowia, komunikacji miejskiej, handlu i usług, sportu, rekreacji i wypoczynku.

Bliskość rozbudowanej sieci tramwajowej i autobusowej sprawia, że lokalizacja jest dobrze skomunikowana z centrum Poznania.
Napisz komentarz
Orzech
Orzech
Kajtman
Z Poznaniem i Wartą jest jak ze starym małżeństwem. Niby leżą w jednym łóżku, ale są do siebie odwróceni plecami. Ma się to zmienić.

Holenderscy architekci, szwedzki deweloper SwedeCenter z grupy IKEA oraz władze Poznania zawiązały partnerstwo na rzecz Warty. Chcą opracować kompleksowy plan rozwoju nadbrzeży na terenie miasta, który ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców i inwestorów oraz poprawić ochronę przeciwpowodziową – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Marinę, przystań i osiedle z dwoma tysiącami mieszkań zamierza wybudować nad Wartą w Poznaniu KuiperCompagnons, DHV oraz SwedeCenter, spółka powiązana z Ikeą.


Kompleks, który byłby realizowany w ramach projektu "Na rzecz Warty" miałby powstać w okolicach Starołęki, na terenach poprzemysłowych. Na 15 hektarach powierzchni, pomiędzy rzeką Wartą, a ulicą Starołęcką zaplanowano port z mariną i osiedle na ponad 2 tys. mieszkań. Plany zakładają również budowę kładki nad Wartą, która połączyłaby Starołękę z Łęgami Dębińskimi.
 
Źródło: http://www.gazetainwestor.pl/nowosci/szwedzi-z-holendrami-chca-wybudowac-nad-warta-port-z-marina-i-osiedle/
REKLAMA