DODAJ

Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach

Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486467Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486468Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486469
MAPAPoznań
Wierzbięcice
Po zakończeniu prac torowisko i towarzysząca mu infrastruktura techniczna będą spełniały współczesne standardy. Dzięki temu poprawi się komfort podróżowania komunikacją zbiorową i bezpieczeństwo ruchu. Za kilka lat zmodernizowany odcinek zostanie przedłużony i tramwaje pojadą dalej, ulicami Niezłomnych i Ratajczaka. 
Ruch samochodów zostanie odseparowany od torowiska (poza odcinkiem przebiegającym przez rynek Wildecki). Nowa trasa dla tramwajów będzie bardziej cicha niż dotychczas i w dużej mierze zielona, z własnym systemem nawadniania. Sieć trakcyjna zostanie zdjęta z budynków i zawieszona na słupach trakcyjno-oświetleniowych.
Przy ul. św. Czesława powstaną przystanki wiedeńskie, a przy rynku Wildeckim – w wyniku przeniesienia przystanków z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda – zintegrowany węzeł przesiadkowy w formie antyzatok. Wszystkie odnowione przystanki na przebudowywanym odcinku zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.
Zmieni się również układ drogowy. Po obu stronach torowiska powstanie jednopasowa jezdnia uwzględniająca ruch rowerowy, na której będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na chodnikach z kamiennych płyt pojawią się elementy naprowadzające dla osób niewidomych.
Wymienione zostaną elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Na przebudowywanym odcinku zaprojektowano 78 równoległych do jezdni miejsc parkingowych oraz 13 miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Źródło: UM Poznań
Szczegóły - Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach
inwestorMiasto Poznań
wykonawcaTormel Sp. z o.o. Terlan Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiI kw. 2022
Hania Kowalczyk 11.08.2020, godz. 14:20
Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486467Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486468Przebudowa torowisk na Wierzbięcicach 486469
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję