Przetarg na wykonawcę Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie budowa

Biura/Kraków/Śródmieście/Grzegórzki/Alei Pokoju 2
REKLAMA

O inwestycji Przetarg na wykonawcę Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie budowa

Ogłoszony został przetarg na generalnego wykonawcę zespołu budynków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Podmioty zainteresowane pozyskaniem kontraktu mogą składać oferty do 15 maja.
Spółka Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska” ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę zespołu budynków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Termin składania i otwarcia ofert zaplanowano na 15 maja.

Nowy Urząd Marszałkowski w Krakowie wybudowany zostanie na działce przy Rondzie Grzegórzeckim i składał sie będzie z trzech budynków, z których dwa zajmą pomieszczenia Urzędu i Sejmiku Województwa Małopolskiego. W trzecim obiekcie znajdą się biura MARR SA oraz lokale usługowe i przedszkole. Krakowska inwestycja będzie pierwszym w Polsce w pełni ekologicznym i certyfikowanym kompleksem obiektów urzędowych, który już na etapie planowania został poddany wielokryterialnej ocenie ekologicznej BREEAM i uzyskał certyfikat na poziomie Excellent.

Projekt architektoniczny Urzędu Marszałkowskiego przygotowało rakowsko-katowickie konsorcjum biur: Horizone Studio Darasz Kisielewski Strzeński (liderzy konsorcjum, autorzy projektu budynków A i B oraz zagospodarowania terenu) i Małeccy Biuro Projektowe (autorzy projektu budynku C). Pierwsza prace budowlane mają ruszyć najpóźniej jesienią i potrwać dwa lata. Koszt realizacji inwestycji to około 240 mln zł.
Napisz komentarz
REKLAMA