[Świdnica] Hospicjum przy ul. Leśnej

[Świdnica] Hospicjum przy ul. Leśnej

REKLAMA
inwestorTowarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”
realizacjaIV kw. 2015
wykonawcaAtoria

O inwestycji [Świdnica] Hospicjum przy ul. Leśnej

Pierwszego września na plac vis a vis szpitala Latawiec w Świdnicy wjadą koparki. Wyłoniona w drodze konkursu firma Atoria z Katowic rozpocznie budowę stacjonarnego hospicjum. Inwestorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. - Na ten moment czekaliśmy dwa lata – radości z dopięcia całej dokumentacji, uzyskania pozwoleń i znacznej części potrzebnych funduszy nie kryje prezes Dariusz Pawliński. Dzięki konkursowi na wyłonienie wykonawcy udało się uzyskać dobrą cenę. Budynek będzie kosztował 3 miliony 306 tysięcy złotych, o 700 tysięcy mniej niż szacowano. 900 tysięcy złotych pochodzi z I edycji budżetu obywatelskiego, pozostałe środki z darowizn. Towarzystwo będzie się także ubiegać o unijną dotację.

Hospicjum będzie miało ponad 1700 m2 powierzchni. Nowoczesny budynek powstanie blisko szpitala przy ulicy Leśnej na działce, podarowanej przez miasto. – Będzie spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin. Zagwarantujemy nie tylko opiekę na najwyższym poziomie, ale także ciepłą, serdeczna atmosferę – deklaruje prezes. Stacjonarne hospicjum przy ulicy Leśnej przewidziane jest docelowo na 10 łóżek hospicyjnych i 20 opieki paliatywnej. Towarzystwo myśli również o utworzeniu opieki dziennej nad pacjentami dochodzącymi. Po raz pierwszy Hospicjum będzie się ubiegało o kontrakt z NFZ, dotychczas utrzymywało się z darowizn i dotacji, przekazywanych przez gminy.

Budowa ma się zakończyć najpóźniej 31 października 2015 roku, a pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec przyszłego roku.   Źródło: http://swidnica24.pl/rusza-budowa-hospicjum-przy-ul-lesnej/  
Napisz komentarz
THX_1138
Miasto przejęło rozpoczętą budowę hospicjum w Świdnicy
Mieli nadzieję, że już w 2016 roku zaczną przyjmować pacjentów. Splot wydarzeń sprawił, że nie udało im się pozyskać środków na dokończenie inwestycji. Kilka dni temu Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy zawarło z miastem umowę notarialną, na mocy której w zamian za przekazanie działki wraz z rozpoczętą inwestycją organizacja nie będzie musiała oddać do miejskiej kasy 900 tysięcy złotych dotacji.

http://swidnica24.pl/miasto-przejelo-rozpoczeta-budowe-hospicjum-w-swidnicy/
THX_1138
Miasto przejmie niedokończoną budowę hospicjum

Rozpoczęta kilka lat temu budowa hospicjum stacjonarnego przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" zostanie przekazana na rzecz miasta. Taką decyzję podjął zarząd stowarzyszenia.
Przypomnijmy: budowa budynku, w którym znalazłoby miejsce około 30 pacjentów ruszyła we wrześniu 2014 roku. Równolegle podobną inicjatywę podjął także świdnicki Caritas. Obie placówki wystartowały ze swoimi projektami w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego i obie otrzymały wsparcie z kasy miasta. Niestety, Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum" nie udało się zrealizować inwestycji do dnia dzisiejszego.W międzyczasie prezydent miasta uruchomiła procedurę administracyjną związaną z odzyskaniem dotacji jaka w ramach Budżetu Obywatelskiego została przyznana stowarzyszeniu. Chodziło o kwotę 900 tysięcy złotych. Teraz wiadomo już, że niedokończona budowa trafi w ręce miasta.- W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego w Świdnicy wpłynęło pismo od prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Joanny Gadzińskiej, deklarujące chęć przekazania miastu gruntu oraz rozpoczętej budowy hospicjum. Radcy prawni zajmują się teraz opracowaniem formuły przekazania nieruchomości - komentuje rzeczniczka urzędu, Magdalena Dzwonkowska.Cała inwestycja kosztować miała według szacunków organizacji ok. 4-4,5 mln zł. Część terenu, na którym powstaje hospicjum, działającemu od 20 lat stowarzyszeniu, miasto przekazało za 1% wartości. Rocznie pod opieką stowarzyszenia jest ok. 250 osób.
http://dsw.doba.pl/artykul/miasto-przejmie-niedokonczona-budowe-hospicjum/15800/15
THX_1138
Hospicjum nie musi oddawać 900 tysięcy złotych dotacji
Przynajmniej na razie. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w całości uchyliło decyzję prezydent Świdnicy, na mocy której Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum miało oddać miastu 900 tysięcy złotych wraz z odsetkami.

http://swidnica24.pl/hospicjum-nie-musi-oddawac-900-tysiecy-zlotych-dotacji/
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Świdnica] Hospicjum przy ul. Leśnej [dolnośląskie] Hospicjum z poślizgiem
THX_1138
Nowy artykuł dotyczący [Świdnica] Hospicjum przy ul. Leśnej Hospicjum z poślizgiem
THX_1138
140859_1000x.jpg
[size=85:3frcbc0n]2.02.2015[/size:3frcbc0n]


140860_1000x.jpg
[size=85:3frcbc0n]2.02.2015[/size:3frcbc0n]


140861_1000x.jpg
[size=85:3frcbc0n]2.02.2015[/size:3frcbc0n]
REKLAMA