[Świdnica] Kamienica, róg ul. Trybunalska/Spółdzielcza

[Świdnica] Kamienica, róg ul. Trybunalska/Spółdzielcza

Świdnica/Kraszowice
REKLAMA
inwestorVis & Vis Group Anna Wis Jarosław Wis
realizacjaIV kw. 2012

O inwestycji [Świdnica] Kamienica, róg ul. Trybunalska/Spółdzielcza

Nowa kamienica będzie miała prawie 12 tysięcy m3 kubatury, 2300 m2 powierzchni użytkowej, 473 m2 powierzchni handlowej i 425 m2 powierzchni garażowej. Na parterze będzie miejsce dla handlu, na I i II pietrze powierzchnie biurowe, na trzeciej kondygnacji 13 mieszkań. Razem z kamienicą powstaną nowe chodniki i również parking na powierzchni. Kamienica ma być gotowa z parterem do grudnia 2012 roku. W 2013 zostaną dokończone prace wykończeniowe na ostatnich piętrach.
Napisz komentarz
figofago
27.08.2013 o godz. 7:00 otwarcie sklepu "Biedronka" zlokalizowanego w budynku.
C1945
Zamiast cegły jakaś okleina, zamiast piaskowca polerowany granit nagrobkowy i to nie jedyne detale, które różnią się od wizualizacji i robią sporą różnicę. Mógł wyjść całkiem ciekawy budynek, wyszła kapa obłożona tynkiem barankiem. Cięcie kosztów inwestycji to w Polsce plaga.
figofago
Problem w tym, że to nie jest jakaś budka, którą można za miesiąc, dwa, rok wywalić i posprzątać plac, tylko budynek na dziesiątki a może i setki lat, który stoi w zabytkowej części miasta a nie na jakimś opłotkowym zadupiu.
Od tego są władze miasta, żeby było w nim pięknie a nie od zapychania na siłę tandetą pustych działek.

=============================================================================================================
Właśnie tam przechodziłem i widziałem, że parter elewacji okładają płytkami jak sądzę granitowymi...narożnik w kolorze czarnym a od ul. Trybunalskiej szare i część o fakturze cegły...trochę mi ulżyło, bo nadało to budynkowi elegancji. :D
Tym bardziej szkoda, że zabrakło elementów z wizualizacji bo powstałby wtedy naprawdę ładny budynek. :|
mw 1972
Zwracam honor. Szczegóły miały tutaj istotne znaczenie. Z tymi niezrealizowanymi detalami budynek wyglądałby zdecydowanie lepiej.

Ale jakoś sam projekt tego budynku dla mnie niczym się nie wyróżniał. Ot taki przeciętny, przypominał raczej swoim wyglądem zwykły blok tylko trochę bardziej „fikuśny” :D - ale to kwestia gustu. Ogołocony dodatkowo z tych wszystkich detali, które były na wizualizacji pozostaje obecnie niezbyt „ciekawą” plombą.

P.S. Wielu świdniczan męczą już te wszędobylskie „dziury” na Śródmieściu, dla przykładu: zaułek, ul. Spółdzielcza, obok Katedry czy na ul. M.Konopnickiej. Przez to, że już tak długo wpisały się w krajobraz miasta stają się coraz „bardziej niechciane”. I wtedy łatwiej jest wcisnąć byle jaką tandetę, bo przecież jest ona i tak ładniejsza od dziury :D .
figofago
Hmmm, jakby wylać z betonu i obłożyć styropianem coś na kształt wieży Katedry, to też byś stwierdził, że "zasadniczo" wyszło gotycko OK? :D
Jak mawiał klasyk - "PRAWIE, robi wielką różnicę!".
Gdybym ja miał tam kupować mieszkanie na podstawie tej wizualizacji to bym to zrobił, ale po ostatecznym wykonaniu już absolutnie NIE!
To właśnie szczegóły decydują o całości i także w tym przypadku dodawały smaku temu budynkowi, bo bez nich jest zwykłym, nijakim styropianowym klockiem.
Ten stan faktyczny nigdy nie powinien zostać zatwierdzony przez architekta bo znajduje się w ścisłym centrum starej i zabytkowej zabudowy miejskiej, która powinna być chroniona przed takimi "wynalazkami"!
Wieszaliśmy psy na to co wyprawiano za komuny, jak niszczono właśnie w ten sposób miejską architekturę i teraz robimy tak samo! KIEDY WRESZCIE SIĘ TO SKOŃCZY W ŚWIDNICY? :evil::evil::evil:
mw 1972
"mw1972" napisał:
No cóż, wizualizację tej plomby i tej obok na Spółdzielczej nie powalają. Przypomina mi to raczej bloki stawiane obecnie na Zawiszowie. W Głogowie na Starym Mieście to dopiero mają „fantazję”… :)
No ale chyba lepszy rydz jak nic, bo te dziury w Śródmieściu stają się powoli męczące.


"Zasadniczo" wykonanie nie odbiega od wizualizacji, poza szczegółami, które Sam zauważyłeś. Ale według mnie tego właśnie można było się spodziewać patrząc na wszcześniejsze wizualizacje.

79553_1000x.jpg
REKLAMA