Valcon Healthcare Sp. z o.o.

REKLAMA

O inwestycji Valcon Healthcare Sp. z o.o.

Valcon Healthcare Sp. z o.o.
działalność: produkcja, montaż i pakowanie zestawów, przyrządów i elementów dla branży medycznej
ValCon Healthcare jest oddziałem irlandzkiej firmy SteriPack. To jedna z największych w Europie firm produkujących opakowania medyczne. Zakład w Jelczu-Laskowicach będzie trzecią fabryką firmy. Dwie pozostałe działają w Irlandii. Fabryka stanęła na działce o pow. 2,5 ha. Sercem hali o pow. 2,2 tys. mkw. jest tzw. clean room. Czyli pomieszczenie o podwyższonej czystości o pow. 800 mkw. Tam będą produkowane i pakowane opakowania medyczne. Maszyny przyjechały z USA, Irlandii, a część została kupiona specjalnie na potrzeby nowego zakładu.Praca przy produkcji opakowań  do 150 zatrudnionych, głównie kobiety.

wiecej na stronie:

http://www.valcon.pl

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=134
Napisz komentarz
Gregs
Valcon Healthcare Sp. z o.o.
Łęg ul. Japońska 1
55-220 Jelcz-Laskowice
+48 (0) 71 38 181 99 (direct)
+48 (0) 71 38 181 65 (marketing and sales)
+48 (0)71 38 181 98 (fax)
email: info@valcon.pl
http://www.valcon.pl

produkcja: zestawy dla branży medycznej

valcon.jpg

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=134


Nowa fabryka w Jelczu-Laskowicach

Irlandzka firma ValCon Healthcare uruchomiła nowy zakład w Jelczu-Laskowicach. Do końca roku pracę znajdzie tam 150 osób.


17 maja 2006 r. na uroczystym otwarciu zakładu pojawił się m.in. Michael Ahem, minister handlu zagranicznego Irlandii.

ValCon Healthcare jest oddziałem irlandzkiej firmy SteriPack. To jedna z największych w Europie firm produkujących opakowania medyczne. Zakład w Jelczu-Laskowicach będzie trzecią fabryką firmy. Dwie pozostałe działają w Irlandii.

O inwestycję Polska rywalizowała z Czechami i Rumunią. Małgorzata Stockley z ValCon Healthcare: - Ostateczna decyzja o budowie zakładu w Polsce została podjęta na początku ubiegłego roku. Wiosną 2005 r. kupiliśmy działkę. We wrześniu ruszyła budowa, a w styczniu 2006 r. hala była już gotowa.

Fabryka stanęła na działce o pow. 2,5 ha. Sercem hali o pow. 2,2 tys. mkw. jest tzw. clean room. Czyli pomieszczenie o podwyższonej czystości o pow. 800 mkw. Tam będą produkowane i pakowane opakowania medyczne. Maszyny przyjechały z USA, Irlandii, a część została kupiona specjalnie na potrzeby nowego zakładu.

W nowej fabryce pracuje 20 osób. Ale do końca roku liczba zatrudnionych wzrośnie do 150. Na pracę przy produkcji opakowań mogą liczyć głównie kobiety. - To dopiero początek. Już myślimy o dalszej rozbudowie. Dzięki temu nasz zakład będzie trzy razy większy niż obecnie - zapowiada Gary Moore, prezes SteriPack.

"Gazeta Wyborcza, Wrocław"
REKLAMA