DODAJ

Biurowiec "Senator"

[Warszawa] Biurowiec "Senator" 5753[Warszawa] Biurowiec "Senator" 5752
Ghelamco Poland Sp. z o.o. realizuje w mieście Warszawa inwestycję Biurowiec Senator. Oddanie do użytku odbyło się II kw. 2012 roku
Szczegóły - [Warszawa] Biurowiec "Senator"
inwestorGhelamco Poland Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiII kw. 2012
Kajtman 13.03.2015, godz. 16:54
Po Feminie Biedronka miała sięgnąć po kolejną historyczną lokalizację w Warszawie. We wrześniu ubiegłego roku Jeronimo Martins Polska dostało zgodę na otwarcie dyskontu spożywczego na parterze budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12. Jednak projekt budowy Biedronki w budynku Banku Polskiego został wycofany - podaje portal wawalove.pl.

Dzięki staraniom o zachowanie części zabytkowych i nagłaśnianiu sprawy, Jeronimo Martins zrezygnowało z budowy sklepu w tej lokalizacji.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 26.07.2012, godz. 18:39
Biurowiec Senator zrealizowany przez firmę Ghelamco przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Projekt, który ze względu na historyczny charakter miejsca prowadzony był we współpracy z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, powstawał dwa lata.

Senator dostarczył na stołeczny rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Pięć kondygnacji budynku zajmą biura najemców, parter przeznaczony jest na restauracje i powierzchnie handlowe.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 28.03.2012, godz. 12:19
Szykują się kolejne transakcje na rynku nieruchomości biurowych w Warszawie. Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, poinformował serwis PropertyEU, że warszawskie biurowce Senator i Mokotów Nova są komercjalizowane i gotowe do sprzedaży.

Ghelamco nie ujawnia swoich oczekiwań cenowych, ale stopy kapitalizacji dla nowych biurowców klasy A wynoszą obecnie ok. 6 proc. w centrum Warszawy i ok. 6,5-6,7 w lokalizacjach poza śródmieściem - czytamy na portalu PropertyEU.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Topbiura.pl 01.02.2012, godz. 15:05
Nowym najemcą biurowca będzie BRE Bank, który wynajął 1.665 mkw. powierzchni. Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za dobór najemców w tym obiekcie...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.11.2011, godz. 16:26
Ghelamco Poland ukończyło budowę czwartej kondygnacji biurowca Senator w Warszawie. Docelowo budynek będzie miał sześć pięter.

W biurowcu, powstającym przy ul. Bielańskiej, ma znaleźć się 25 tys. m kw. powierzchni najmu. Obiekt będzie też posiadał parking dla 300 samochodów.

Bryła Senatora została zaprojektowana na planie dawnego budynku Banku Polskiego, a jego elewacja ma zachowywać założenia architektoniczne historycznego gmachu z 1907 r.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 29.08.2011, godz. 12:37
Trwa budowa i komercjalizacja warszawskiego biurowca Senator - inwestycji realizowanej przez firmę deweloperską Ghelamco. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, około 50 proc. powierzchni zostało już wynajęte.

Jak informowaliśmy, głównym najemcą budynku została firma PKN Orlen. Powierzchnię w biurowcu wynajęła też Grupa Rabobanku. Na parterze inwestycji, który zostanie przeznaczony na strefę usługową, powstanie kawiarnia PKN Orlen działająca pod marką Stop Cafe oraz Stop Bistro Cafe.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.05.2011, godz. 11:30
Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy wmurowali kamień węgielny pod budowę biurowca Senator.

Pierwsze prace budowlane na działce u zbiegu Bielańskiej i al. Solidarności zaczęły się w październiku ubiegłego roku. Budynek ma zostać ukończony w 2012 roku.

Senator, zaprojektowany przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers & Eyers na zlecenie spółki Ghelamco, swoim kameralnym wyglądem przypomina budynek Banku Polskiego.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jan Augustynowski 17.10.2010, godz. 14:38
Od razu widać, że to ghelamco. Wyglada jak bema plaza.
odpowiedz
Kajtman 14.10.2010, godz. 15:46
Firma Ghelamco rozpoczęła budowę unikalnego biurowca Senator łączącego w sobie historyczną architekturę i nowoczesne wnętrza. Jest to inwestycja wyjątkowa nie tylko w skali Warszawy, ale również całej Polski. Budynek powstaje w historycznej części stolicy, która od czasów króla Augusta Poniatowskiego związana była z najważniejszymi instytucjami finansowymi Państwa.

W pierwszej połowie października ruszyły prace budowlane związane z realizacją budynku Senator. Dzięki wyważonemu połączeniu elementów historycznych i nowoczesnych, będzie on jedną z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych inwestycji biurowych zrealizowanych w Polsce. Niezwykły charakter projektu oraz fakt, że jego powstanie pozwoli odbudować zniszczony fragment miasta, sprawiają, że realizacja Senatora jest znaczącym wydarzeniem nie tylko w rozumieniu biznesowym, ale także społecznym.

[i:vdo8rk9v]Senator to długo oczekiwany projekt, który powstaje w miejscu od wieków związanym z instytucjami finansowymi. W czasach króla Augusta Poniatowskiego mieściła się tu Mennica Państwowa, w ostatnich latach zaborów rosyjski Bank Państwa, a od 1924 r. Bank Polski. W bezpośredniej okolicy swoje siedziby miały również inne znaczące banki oraz kancelarie prawne[/i:vdo8rk9v] – mówi Jeroen van der Toolen, Managing Director Ghelamco CEE. [i:vdo8rk9v]Mając na względzie wielowiekową historię i tradycję tego miejsca, przed przystąpieniem do projektowania naszego biurowca, zdecydowaliśmy się przeprowadzić szczegółowe prace badawcze, które w efekcie pozwoliły nam możliwie najpełniej oddać wyjątkowy charakter i klimat okolicy[/i:vdo8rk9v] – dodaje van der Toolen.

Ostateczny kształt inwestycji jest rezultatem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers&Eyers z polskimi architektami z firm AB-Projekt oraz Architraw GB specjalizującej się w renowacjach i odbudowach. Całość projektu została uzgodniona z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Bryła Senatora zaprojektowana została na planie dawnego budynku Banku Polskiego, a jego elewacja zachowuje założenia architektoniczne historycznego gmachu z 1907 r. Kontynuowane są tu m.in. poziome linie dzielące poszczególne kondygnacje budynku, a na dwóch najniższych piętrach, podobnie jak w dawnym gmachu znajdą się duże przeszklenia. Miejscem szczególnym w Senatorze będzie główne Atrium, którego centralna ściana poddana zostanie renowacji, dzięki czemu odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany sali kasowej Banku Polskiego. Wyeksponowanie zabytkowej ściany pozwoli na umieszczenie w tym historycznym miejscu oryginalnej tablicy Banku Polskiego, której wmurowanie nastąpiło 24 kwietnia 1924 r. Dodatkowo, część podłogi w Atrium zostanie przeszklona, by zaprezentować zabytkowe fragmenty murów mennicy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z XVIII wieku.

[i:vdo8rk9v]Przy planowaniu budynku architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni. Duże powierzchnie piętra, maksymalnie do ok. 4 000 m2 dadzą najemcom biurowca Senator nieograniczone możliwości aranżacji biur niezależnie od branży i specyfiki działania firmy[/i:vdo8rk9v] – podkreśla Jarosław Zagórski, Commercial and Business Development Director w Ghelamco Poland. Wnętrze budynku wyposażone zostanie w rozwiązania techniczne charakterystyczne dla nowoczesnych biurowców m.in. podnoszone podłogi i podwieszane sufity. Wysoki standard techniczny wzbogacą systemy komputerowego sterowania budynkiem oraz klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Ponadto, stały dostęp do świeżego powietrza gwarantować będą uchylne okna. Cały obiekt objęty zostanie systemem zarządzania BMS oraz strukturalnym okablowaniem.

Inwestycja dostarczy na stołeczny rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni zlokalizowanej na 6. kondygnacjach naziemnych. Parter przeznaczony zostanie na działalność usługowo-handlową. Na kolejnych piętrach zaplanowano wysokiej klasy powierzchnię biurową – 23 600 m2. W budynku znajdą się 2 wejścia do części biurowej, którą obsługiwać będą trzy recepcje z holami windowymi. Pod inwestycją przewidziano natomiast podziemny parking z wjazdem od strony al. Solidarności, zapewniający miejsce 339 samochodom.

Biurowiec Senator zostanie oddany do użytku w 2012 roku. Z racji swojego wyjątkowego charakteru i lokalizacji projekt już teraz budzi zainteresowanie licznych najemców, wśród których znajdują się m.in. banki, firmy consultingowe oraz znane i cenione kancelarie prawne.


O Ghelamco Poland:
Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych. Firma realizuje ponadto, pod marką Ghelamco Residential, projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie. Przez 19 lat, oddając do użytku ponad 350.000 m2 biur i magazynów, firma zdobyła reputację dewelopera, który zapewnia terminowość oraz wysoką jakość realizowanych inwestycji. Uznaniem wysokiej jakości jest szereg zdobytych przez firmę nagród.

www.ghelamco.com
odpowiedz
alsen strasse 67 09.07.2010, godz. 12:16
5752_1000x.jpg5753_1000x.jpg
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję