DODAJ

Muzeum Warszawskiej Pragi

[Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi 433311[Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi 433312
Miasto Warszawa realizuje w mieście Warszawa, przy Targowa 50 inwestycję Muzeum Warszawskiej Pragi. Inwestycję zaprojektował Pas Projekt Archi Studio Sławomir Golenko, a wykonał Mostostal Warszawa S.A.. Oddanie do użytku odbyło się IV kw. 2014 roku
Szczegóły - [Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi
inwestorMiasto Warszawa
wykonawcaMostostal Warszawa S.A.
projektantPas Projekt Archi Studio Sławomir Golenko
realizacja inwestycjiIV kw. 2014
Jakub Zazula 02.07.2019, godz. 15:36
[Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi 433311[Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi 433312
odpowiedz
KiniaKroser 19.10.2015, godz. 02:13
Praga to jedna ze wspanialszych dzielnic Warszawy, z prawdziwym klimatem, która przegania swoim charakterem wszystkie inne, jeżeli chodzi o wielobarwność. Zawsze bawi mnie postrzeganie warszawskiej Pragi przez wszelakich przyjezdnych, którzy piękno mierzą chyba tylko świeżością elewacji. Jednak z drugiej strony, może dobrze, że tak jest, bo jak mówią można kochać, albo nienawidzić, i kto nie zakocha się w Pradze, raczej się w niej nie odnajdzie. Jasne, że nie jest oazą bezpieczeństwa, ale to kwestia lokalnych przyzwyczajeń, znam ludzi, którzy mieszkają 40, 50, 70 lat i nigdy nic złego ich na Pradze nie spotkało, a gdzie indziej - owszem.
odpowiedz
Kajtman 15.09.2015, godz. 14:41
Nowy artykuł dotyczący [Warszawa] Muzeum Warszawskiej Pragi [Warszawa] Za kilka dni otwarcie wystawy stałej Muzeum Warszawskiej Pragi
odpowiedz
preton 21.05.2015, godz. 20:37
byłem kiedyś na szkoleniach dla osób działających w projektach z rewitalizacji społecznej, to bardzo ciekawa inicjatywa, która łączy tradycyjne rozumienie pojęcia rewitalizacji - renowacja budynków z rewitalizacją społeczną osób wykluczonych, zaniedbanych zamieszkujących określoną przestrzeń miasta, można w ramach takich projektów zmienić zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, aby służyło tym mieszkańcom, których właśnie dotyka problem wykluczenia społecznego
odpowiedz
Kajtman 30.03.2015, godz. 18:06
Nie tylko odbudowa zniszczonych budynków, ale też zapobieganie wykluczeniu społecznemu, rozwój aktywności lokalnej i kulturalnej w prawobrzeżnej Warszawie to główne cele Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Warszawy do 2022 r. Miasto przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.

Główne założenia programu przedstawili w poniedziałek w Muzeum Warszawskiej Pragi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wiceprezydent Michał Olszewski.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.01.2015, godz. 13:04
Muzeum Warszawskiej Pragi zyskało podświetlany szyld zaprojektowany przez pracownię 307kilo.

Muzeum Warszawskiej Pragi przestało być jednym z wielu anonimowych budynków przy ul. Targowej.

9 stycznia br. na fasadzie zamontowano podświetlany szyld, zaprojektowany przez pracownię 307kilo. Odtąd już będzie wiadomo, co mieści się w trzech pięknie odnowionych kamieniczkach.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.10.2014, godz. 10:42
25 i 26 października, Muzeum Warszawskiej Pragi otworzy swoje podwoje dla warszawiaków. To placówka od lat oczekiwana. Muzeum tworzą trzy kamienice wraz z oficyną w podwórzu oraz nowo-wybudowanym budynkiem, który powstał na dziedzińcu. Pracownią odpowiedzialną za projekt Pas Projekt – Sławomir Golenko.

– Muzeum będzie wyjątkową instytucją. Żeby dobrze funkcjonować musi działać w symbiozie z mieszkańcami – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jan Augustynowski 30.08.2010, godz. 09:58
Kurcze dodałem przez formularz inwestycję i coś się zrypało chyba :(

... a Mr. Brown na urlopie :)
odpowiedz
Jan Augustynowski 30.08.2010, godz. 09:57
Na kamienicy przy Targowej zawisły banery wykonawcy, wzdłuż Kępnej stanął płot, za nim trwa rozbiórka baraków - zaczęła się budowa Muzeum Warszawskiej Pragi.

Umowę z wykonawcą ratusz podpisał już w czerwcu. Jednak dopiero teraz przez płot widać, że rozebrano już kilka baraków. Wkrótce zacznie się reanimacja walących się budynków. Trzy kamienice przy Targowej zepnie metalowa konstrukcja.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jan Augustynowski 30.08.2010, godz. 09:51
- szacunkowy koszt inwestycji to ok. 45 mln zł
- pierwotnie placówkę planowano otworzyć w 2010, jednak wskutek zmniejszenia środków w budżecie miasta, termin ten przesunie się na rok 2012
- na muzeum zaadaptowane mają zostać trzy zabytkowe XIX-wieczne kamienice przy ul. Targowej 50/52. Częścią kompleksu stanie się też pochodząca z drugiej połowy XIX w. oficyna w ich podwórku, w której przed wojną mieścił się tam żydowski dom modlitwy.
- jedna z kamienic – dom Rothblitha – jest najstarszym zachowanym murowanym domem mieszkalnym na Pradze
- w oficynie dostępnej od ul. Kępnej odkryto w 1996 fragmenty malowideł ściennych zdobiących przed wojną żydowski dom modlitwy. Unikatowe polichromie przedstawiają znaki Zodiaku, żydów modlących się przy Ścianie Płaczu i grób Racheli w Betlejem.
- 15 lipca 2009 r. uzyskano pozwolenie na budowę.
- będzie to pierwsze muzeum po tej stronie Wisły

Źródło: urbanity.pl
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję