[Wrocław] Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu (Uniwersytet Przyrodniczy)

[Wrocław] Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu (Uniwersytet Przyrodniczy)

Oświata/Wrocław/Śródmieście/Biskupin
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Wrocław] Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu (Uniwersytet Przyrodniczy)

O inwestycji [Wrocław] Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu (Uniwersytet Przyrodniczy)

We Wrocławiu powstało Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego.
Napisz komentarz
alsen strasse 67
3290398.jpg

zdjęcie: jawc http://wroclaw.hydral.com.pl/photo.acti ... id=3290398
Jan Hawełko
12721_1000x.jpg
Orzech
Oficjalne otwarcie nastąpi 14 października 2011 roku.
Jan Augustynowski
Przejeżdżałem ostatnio obok i budynek ma już swoją docelową wysokość. Jeszcze tylko okna i elewacja i można się wprowadzać ;) Zdjęć nie mam, ciemno było...
anubis
Uniwersytet Przyrodniczy buduje nowe centrum

Tomasz Wysocki2009-10-04, ostatnia aktualizacja 2009-10-04 17:37

Wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu rozpocznie się w poniedziałek 5 października nowy rok akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Nowo budowane centrum będzie kolejnym elementem kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego na Biskupinie, w rejonie ul. Chełmońskiego.

- Nasz Wydział Nauk o Żywności dynamicznie się rozwija. Naukowcy i studenci potrzebują nowoczesnych laboratoriów, sal komputerowych, sal seminaryjnych i wykładowych. Centrum Nauk o Żywności spełnia te oczekiwania - mówi prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego.

Budowa gmachu przy ul. Chełmońskiego ruszyła w maju tego roku i ma być zakończona do lutego 2011 roku. Tuż obok gotowe jest już Centrum Bioinżynierii, które w poniedziałek 5 października zostanie uroczyście oddane do użytku.

Uniwersytet Przyrodniczy przyjął w tym roku prawie dwa tysiące nowych studentów. Najwięcej chętnych było jak co roku na weterynarię, architekturę krajobrazu. Jednak uczelnia już poczuła niż demograficzny wśród 19- i 20-latków. Nie wypełniły się limity miejsc na niektóre kierunki na studiach niestacjonarnych.

Prof. Kołacz: - Dlatego zwiększymy liczbę miejsc na studiach stacjonarnych. Musimy zachęcić młodych ludzi do studiowania u nas, m.in. przez tworzenie nowych, unikatowych kierunków. Przymierzamy się do otwarcia bioinformatyki.

Inny sposób na wzmocnienie pozycji to nacisk na badania naukowe. - W ciągu ostatniego roku nasi uczeni przygotowali trzy razy więcej projektów badawczych niż do tej pory. W budżecie Unii Europejskiej są pieniądze na badania, tylko trzeba się postarać i włożyć trochę pracy, by po nie sięgnąć - mówi rektor Uniwersytetu Przyrodniczego.

m7108403.jpg
Tak będzie wyglądało Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... ntrum.html
REKLAMA