[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego

[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego

Wrocław/Przedmieście Świdnickie
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego

Budynek z jednej strony przylegać do istniejącego gmachu, w którym mieszczą się między innymi restauracje Splendido, Marche oraz Departament Architektury i Rozwoju Wrocławia. Z drugiej zaś do urzędu na Zapolskiej.
Nie zniknęło przejście, które prowadzi na podwórko hotelu Holiday Inn, skąd można wyjść na chodnik przy Piłsudskiego. To wygodne, bo chodnik przy Świdnickiej jest mikroskopijny i trzeba się tamtędy przeciskać przy wymijaniu.
Obecnie mieści się tam Departament Spraw Społecznych.
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
PAmiętacie tą okolicę 5lat temu? ;)

3284_1000x.jpg
Jan Augustynowski
3095_1000x.jpg3096_1000x.jpg
Jan Augustynowski
Nie najlepsze te zdjęcia, ale lepsze takie niż żadne. Z auto robiłem, sorry :)
Jan Augustynowski
173_1000x.jpg

174_1000x.jpg
Charlie
Po dwóch latach budowy do użytku oddany zostanie nowy budynek urzędu miejskiego. Petenci przy ulicy Bogusławskiego między innymi odbiorą prawo jazdy i dowód osobisty. Koszt całej inwestycji to 26 milionów złotych.

Do nowego budynku zostaną przeniesione te wydziały, które do tej pory znajdowały się w różnych częściach Wrocławia. W wydziale spraw obywatelskich umiejscowionym na parterze załatwimy sprawy związane głównie z samochodem. Właśnie tam będziemy mogli złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, czy prawa jazdy, a także zgłosić się po dokumenty auta, które zatrzymała policja.


Wydział podatków i opłat zajmuje dwa kolejne piętra. Tutaj uiścimy opłaty targowe i skarbowe oraz złożymy wniosek o ulgę od podatku od nieruchomości. Na kolejnym, trzecim piętrze, znajduje się wydział kontroli wewnętrznej, w której pracują urzędnicy odpowiedzialni za kontrolowanie działań innych pracowników magistratu.


Na IV i V piętrze nowego budynku urzędu miejskiego mieści się wydział środowiska i rolnictwa, gdzie postaramy się chociażby o zezwolenia na wycinanie drzew i krzewów. Lubiący łowić ryby będą się tu ubiegać o kartę wędkarską. Właściciele czworonogów zarejestrują psa, którego rasa według prawa uznawana jest za agresywną.


Jak pisaliśmy wcześniej, urzędnicy nie przewidzieli w swoich planach parkingu dla kierowców w pobliżu nowego budynku UM, co może być nie lada problemem dla zmotoryzowanych petentów. Jednakże sporym ułatwieniem może być elektroniczny system kolejkowy uruchomiony jakiś czas temu w urzędach naszego miasta. Dzięki rejestracji w internecie nie będzie trzeba od rana stać w długich kolejkach, gdyż system dokładnie pokaże nam, w jaki dzień i na którą godzinę mamy pojawić się przy okienku.

Źródło: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,dzi ... 6-737.html
anubis
Nowe centrum obsługi mieszkańca już w poniedziałek

Michał Kokot 2009-11-06, ostatnia aktualizacja 2009-11-06 15:59


Od poniedziałku będzie można załatwić wszystkie sprawy w nowym budynku urzędu miejskiego. Jego budowa trwała półtora roku i kosztowała 26 mln złotych.

Nowy budynek mieści się na ulicy Bogusławskiego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Świdnicką. Od poniedziałku pracować w nim będzie 230 urzędników, którzy zostaną przeniesieni z innych siedzib urzędu.

W nowym miejscu mają też obowiązywać też inne standardy obsługi mieszkańców. Jak zapewnia Paweł Czuma z biura prasowego UM, nie trzeba będzie stać przed okienkiem nawet kilkanaście minut, by załatwić sprawę.

- Obsługa będzie wyglądała tak jak w bankach. Klienci urzędu będą siedzieć naprzeciwko urzędnika. Dzięki temu zwiększamy wygodę i skracamy dystans do urzędnika - mówi Czuma.

Tak, jak w innych wrocławskich Centrach Obsługi Mieszkańca, i tutaj będzie obowiązywał system numerków. Ale nie trzeba przychodzić specjalnie do urzędu, by czekać kilkanaście minut na swoją kolej. Od dwóch miesięcy można już rejestrować się przez internet i przyjść do urzędu na umówioną godzinę.

Co załatwimy w nowym budynku? Na parterze znajduje się wydział spraw obywatelskich, w którym można odebrać dowód osobisty, złożyć wniosek o wydanie nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. Na I i II piętrze, w wydziale podatków i opłat, będzie można m.in. złożyć wniosek o ulgę od podatku od nieruchomości, uiścić opłaty targowe i skarbowe. Na IV i V piętrze znajduje się wydział środowiska i rolnictwa, w którym można zarejestrować rasę psa, uznawanego za rasę agresywną, dostać zezwolenie na wycinkę drzew i krzewów czy też odebrać kartę wędkarską.

Na pozostałych piętrach będą pracować urzędnicy, odpowiedzialni za składanie wniosków o dotacje unijne, a także pracownicy departamentu spraw społecznych. Sprawy związane z jego działalnością trzeba będzie, tak jak dotychczas, załatwiać w siedzibie przy ul. Zapolskiej. Rejestrowanie działalności gospodarczej nadal będzie można załatwiać jedynie na Nowym Targu, podobnie jak sprawy związane z pracą wydziału architektury i budownictwa.

Urząd przy ul. Bogusławskiego pracuje tak, jak pozostałe: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 8 do 15.15, a w środę od godz. 8 do 17.15.

z7230247X.jpg
Fot. Krzysztof Gutkowski / Agencja Gazeta

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... ialek.html
REKLAMA