DODAJ

Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego

[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3093[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3092[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3094
[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3284[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3096[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 3095[Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego 174
Budynek z jednej strony przylegać do istniejącego gmachu, w którym mieszczą się między innymi restauracje Splendido, Marche oraz Departament Architektury i Rozwoju Wrocławia. Z drugiej zaś do urzędu na Zapolskiej.
Nie zniknęło przejście, które prowadzi na podwórko hotelu Holiday Inn, skąd można wyjść na chodnik przy Piłsudskiego. To wygodne, bo chodnik przy Świdnickiej jest mikroskopijny i trzeba się tamtędy przeciskać przy wymijaniu.
Obecnie mieści się tam Departament Spraw Społecznych.
Szczegóły - [Wrocław] Rozbudowa UM na ul. Bogusławskiego
inwestorGmina Wrocław
wykonawcaInter-System Sp. z o.o. ISB Budownictwo Sp. z o.o.
Jan Augustynowski 21.03.2010, godz. 13:30
PAmiętacie tą okolicę 5lat temu? ;)

3284_1000x.jpg
odpowiedz
Jan Augustynowski 27.02.2010, godz. 15:56
3095_1000x.jpg3096_1000x.jpg
odpowiedz
Jan Augustynowski 11.11.2009, godz. 21:23
Nie najlepsze te zdjęcia, ale lepsze takie niż żadne. Z auto robiłem, sorry :)
odpowiedz
Jan Augustynowski 11.11.2009, godz. 21:22
173_1000x.jpg

174_1000x.jpg
odpowiedz
Charlie 09.11.2009, godz. 14:39
Po dwóch latach budowy do użytku oddany zostanie nowy budynek urzędu miejskiego. Petenci przy ulicy Bogusławskiego między innymi odbiorą prawo jazdy i dowód osobisty. Koszt całej inwestycji to 26 milionów złotych.

Do nowego budynku zostaną przeniesione te wydziały, które do tej pory znajdowały się w różnych częściach Wrocławia. W wydziale spraw obywatelskich umiejscowionym na parterze załatwimy sprawy związane głównie z samochodem. Właśnie tam będziemy mogli złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, czy prawa jazdy, a także zgłosić się po dokumenty auta, które zatrzymała policja.


Wydział podatków i opłat zajmuje dwa kolejne piętra. Tutaj uiścimy opłaty targowe i skarbowe oraz złożymy wniosek o ulgę od podatku od nieruchomości. Na kolejnym, trzecim piętrze, znajduje się wydział kontroli wewnętrznej, w której pracują urzędnicy odpowiedzialni za kontrolowanie działań innych pracowników magistratu.


Na IV i V piętrze nowego budynku urzędu miejskiego mieści się wydział środowiska i rolnictwa, gdzie postaramy się chociażby o zezwolenia na wycinanie drzew i krzewów. Lubiący łowić ryby będą się tu ubiegać o kartę wędkarską. Właściciele czworonogów zarejestrują psa, którego rasa według prawa uznawana jest za agresywną.


Jak pisaliśmy wcześniej, urzędnicy nie przewidzieli w swoich planach parkingu dla kierowców w pobliżu nowego budynku UM, co może być nie lada problemem dla zmotoryzowanych petentów. Jednakże sporym ułatwieniem może być elektroniczny system kolejkowy uruchomiony jakiś czas temu w urzędach naszego miasta. Dzięki rejestracji w internecie nie będzie trzeba od rana stać w długich kolejkach, gdyż system dokładnie pokaże nam, w jaki dzień i na którą godzinę mamy pojawić się przy okienku.

Źródło: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,dzi ... 6-737.html
odpowiedz
anubis 06.11.2009, godz. 17:23
Nowe centrum obsługi mieszkańca już w poniedziałek

Michał Kokot 2009-11-06, ostatnia aktualizacja 2009-11-06 15:59


Od poniedziałku będzie można załatwić wszystkie sprawy w nowym budynku urzędu miejskiego. Jego budowa trwała półtora roku i kosztowała 26 mln złotych.

Nowy budynek mieści się na ulicy Bogusławskiego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Świdnicką. Od poniedziałku pracować w nim będzie 230 urzędników, którzy zostaną przeniesieni z innych siedzib urzędu.

W nowym miejscu mają też obowiązywać też inne standardy obsługi mieszkańców. Jak zapewnia Paweł Czuma z biura prasowego UM, nie trzeba będzie stać przed okienkiem nawet kilkanaście minut, by załatwić sprawę.

- Obsługa będzie wyglądała tak jak w bankach. Klienci urzędu będą siedzieć naprzeciwko urzędnika. Dzięki temu zwiększamy wygodę i skracamy dystans do urzędnika - mówi Czuma.

Tak, jak w innych wrocławskich Centrach Obsługi Mieszkańca, i tutaj będzie obowiązywał system numerków. Ale nie trzeba przychodzić specjalnie do urzędu, by czekać kilkanaście minut na swoją kolej. Od dwóch miesięcy można już rejestrować się przez internet i przyjść do urzędu na umówioną godzinę.

Co załatwimy w nowym budynku? Na parterze znajduje się wydział spraw obywatelskich, w którym można odebrać dowód osobisty, złożyć wniosek o wydanie nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. Na I i II piętrze, w wydziale podatków i opłat, będzie można m.in. złożyć wniosek o ulgę od podatku od nieruchomości, uiścić opłaty targowe i skarbowe. Na IV i V piętrze znajduje się wydział środowiska i rolnictwa, w którym można zarejestrować rasę psa, uznawanego za rasę agresywną, dostać zezwolenie na wycinkę drzew i krzewów czy też odebrać kartę wędkarską.

Na pozostałych piętrach będą pracować urzędnicy, odpowiedzialni za składanie wniosków o dotacje unijne, a także pracownicy departamentu spraw społecznych. Sprawy związane z jego działalnością trzeba będzie, tak jak dotychczas, załatwiać w siedzibie przy ul. Zapolskiej. Rejestrowanie działalności gospodarczej nadal będzie można załatwiać jedynie na Nowym Targu, podobnie jak sprawy związane z pracą wydziału architektury i budownictwa.

Urząd przy ul. Bogusławskiego pracuje tak, jak pozostałe: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 8 do 15.15, a w środę od godz. 8 do 17.15.

z7230247X.jpg
Fot. Krzysztof Gutkowski / Agencja Gazeta

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... ialek.html
odpowiedz
anubis 06.11.2009, godz. 13:24
W poniedziałek we Wrocławiu otworzą nowy budynek urzędu

Marcin Torz
2009-11-05 22:33:40, aktualizacja: 2009-11-05 22:33:40
W poniedziałek załatwimy sprawy w nowym urzędzie. Odbierzemy tam prawo jazdy i dowód osobisty.

W poniedziałek zostanie otwarty nowy budynek urzędu miejskiego. Jego adres to ul. Bogusławskiego 8-10. Znajduje się tuż przy skrzyżowaniu z ul. Świdnicką. Budowa trwała blisko dwa lata. Kosztowała 26 milionów złotych.

Do nowego budynku zostaną przeniesione wydziały, które do tej pory funkcjonowały w różnych częściach Wrocławia. Teraz wyrobimy tutaj nowy dowód rejestracyjny, uzyskamy pozwolenie na psa rasy agresywnej i uiścimy opłaty targowe.

My zwiedziliśmy budynek wczoraj. Prawie 200 urzędników już się do niego wprowadza. Wnoszą dokumenty, materiały biurowe, a także swoje ukochane paprotki. W środku gmachu jest jasno, spora część budynku została przeszklona.

Parter. Wydział spraw obywatelskich. Na petentów czeka 8 okienek. Swoje sprawy załatwią tam głównie kierowcy: tu złożymy wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, będziemy też mogli zgłosić się po dokumenty auta, które zatrzymała policja oraz po dowód osobisty.

I i II piętro. Wydział podatków i opłat. Tu zdobędziemy zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego, uiścimy opłaty targowe, a także skarbowe. Tutaj też możemy złożyć wniosek o ulgę od podatku od nieruchomości.
III piętro. Wydział kontroli wewnętrznej. Tutaj wrocławianie niczego nie załatwią, bo będą tu pracowali urzędnicy z wydziału kontroli. Oni patrzą na ręce swoim kolegom z magistratu.
IV i V piętro. Wydział środowiska i rolnictwa. Tu zdobędziemy zezwolenia na wycinanie drzew i krzewów. Tu odbierzemy kartę wędkarską i kartę łowiectwa podwodnego. Tutaj też zarejestrujemy psa, którego rasa uznawana jest za agresywną.
IV piętro. Departament spraw społecznych. To tutaj urzędować będzie jego szef, Michał Janicki. Ale jego podwładni będą pracowali nadal przy ul. Zapolskiej i to tam będzie można załatwiać nasze sprawy.
V piętro. Mieści się na nim biuro zarządzania funduszami. Tutaj urzędnicy przygotowują wnioski np. o dotacje unijne dla Wrocławia. Zwykli mieszkańcy nie załatwią tam żadnej ze swoich spraw.

Nie ma miejsca
Urzędnicy nie wybudowali parkingu dla kierowców w pobliżu nowego budynku magistratu.
Może to okazać się problemem, zwłaszcza że najwięcej spraw do załatwienia przy ul. Bogusławskiego będą mieli właśnie kierowcy. - Do ich dyspozycji jest przecież parking przy sąsiedniej ul. Zapolskiej - mówi Julia Wach z biura prasowego wrocławskiego magistratu.
Urzędnicy uspokajają, że teraz będzie możliwość rejestracji w internecie. Oznacza to, że ustalimy dokładnie, w jaki dzień i na którą godzinę mamy pojawić się przy okienku, Dzięki temu nie będzie trzeba od rana stać w długich kolejkach, a załatwienie sprawy ma być o wiele szybsze.
Blisko są parkingi płatne, a tuż obok ul. Bogusławskiego - przy ul. Piłsudskiego - są przystanki komunikacji miejskiej. Dojedziemy tam tramwajem linii 2, 4, 5.

http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... ,id,t.html

Źródło: http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... ,id,t.html
odpowiedz
anubis 13.10.2009, godz. 21:06
Bez luksusów, ale z klasą

Tekst opublikowany dzisiaj, 11:04:28, autor Kornelia Trytko

Jeszcze w tym tygodniu zakończą się odbiory w nowym budynku Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Za miesiąc skorzystają z niego pierwsi klienci.

Na budowę nowego gmachu na roku ulic Świdnickiej i Bogusławskiego, gmina Wrocław wydała około 26 mln zł. Półokrągła konstrukcja przylega z jednej strony do urzędu przy ul. Zapolskiej, z drugiej do budynku, w którym mieszczą się m.in. restauracje Splendido i Marche, a także Wydział Obsługi Urzędu, Biuro Rozwoju Wrocławia czy biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

- Wszystkie prace budowlane związane z realizacją nowego budynku UMW zostały zakończone w terminie – wskazuje Małgorzata Kamińska z biura prasowego magistratu. – Odbiory potrwają do połowy października, a w połowie listopada budynek zostanie oddany do użytku.

Najważniejszą informacja z punktu widzenia mieszkańców jest fakt, że w przeszklonych pomieszczeniach na parterze obiektu zostanie otwarte kolejne Centrum Obsługi Mieszkańca. Do dyspozycji klientów urzędu będzie 7 nowych stanowisk obsługi bezpośredniej. Będziemy tam mogli odebrać nowy dowód rejestracyjny, prawo jazdy, albo zatrzymane przez policję dokumenty pojazdów.

Utworzenie nowych punktów obsługi nie oznacza likwidacji dotychczas funkcjonujących stanowisk. Tak jak do tej pory, mieszkańcy będą mogli korzystać z Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej (opłaty skarbowe, opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów, podatki od nieruchomości, leśny i rolny, podatek od środków transportowych, podatek od posiadania psów) Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Zapolskiej (rejestrowanie i wyrejestrowywanie pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, składanie wniosków i odbiór prawa jazdy, sprawy meldunkowe, składanie wniosków i odbiór dowodów osobistych) i Centrum Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ (rejestrowanie i wyrejestrowywanie pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, składanie wniosków i odbiór prawa jazdy, sprawy meldunkowe, składanie wniosków i odbiór dowodów osobistych, rejestracja działalności gospodarczej).

- Utworzenie nowych stanowisk obsługi to kolejny krok w stronę ułatwienia kontaktów mieszkańców z urzędnikami – mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy UM. – Dużym udogodnieniem jest także wprowadzona we wrześniu możliwość rezerwacji miejsc kolejkowych przez internet, z której wrocławianie coraz chętniej korzystają.

Pozostałe piętra sześciokondygnacyjnego budynku zostaną przeznaczone na biura miejskich urzędników. – Naszym celem jest skupienie tam rozproszonych w różnych punktach miasta wydziałów, ale ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły – mówi Czuma.

Nowy gmach urzędu ma być funkcjonalny, przyjazny dla klientów i w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chociaż nie powstanie przy nim dodatkowy parking, przedstawiciele władz miasta nie przewidują problemów w tym zakresie. – Parkować można zarówno przy ul. Zapolskiej, jak i na rogu ul. Bogusławskiego i Zielińskiego – wskazuje Paweł Czuma. – Liczba samochodów będzie też malała w związku z możliwością internetowej rezerwacji miejsc w kolejce.

29070-1.jpg
Fot. Kornelia Trytko

http://www.wroclaw24.net/news.php?id=29070

Źródło: http://www.wroclaw24.net/news.php?id=29 ... d06ce84f50
odpowiedz
anubis 06.10.2009, godz. 22:07
Oto lepszy urząd miejski Wrocławia

Jerzy Wójcik
2009-10-06 21:46:12, aktualizacja: 2009-10-06 21:46:12

Już za miesiąc załatwimy sprawy w nowym urzędzie. Powstał na rogu ulic Świdnickiej i Bogusławskiego.

Masz dość zatłoczonych budynków urzędu miejskiego i czekania w kolejkach? Mamy dobrą informację. Już za miesiąc magistrat będzie nas obsługiwał w nowoczesnym i schludnym budynku.
Na poprawę życia klientów i urzędników miasto wydało 26 milionów złotych. Za te pieniądze na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Bogusławskiego (wejście od Bogusławskiego) powstał nowy, sześciokondygnacyjny biurowiec w odcieniach szarości i beżu.

Najbardziej interesować nas będzie jego zupełnie przeszklony parter, gdzie przeniesie się wydział spraw obywatelskich. To tutaj będziemy mogli skorzystać z siedmiu nowych stanowisk tak zwanej obsługi bezpośredniej. Swoje sprawy załatwią tam głównie kierowcy: tu złożymy wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy czy zgłosimy się po dokumenty auta zatrzymane przez policję. Tutaj przyjdziemy też po nowy dowód osobisty, a warto przypomnieć, że od 2011 roku czeka nas ich kolejna, przymusowa wymiana.

Równolegle z nowymi stanowiskami będą działać "stare" okienka przy ul. Zapolskiej 2/4.
- Nowy budynek powinien być oddany do użytku w połowie listopada - twierdzi Małgorzata Kamińska z biura prasowego magistratu. - Teraz trwają odbiory techniczne, które zakończą się jeszcze w tym miesiącu - dodaje.

Jak będzie wyglądał nowy budynek wewnątrz? Ma być maksymalnie przyjazny dla klienta i przypominać bank. Będą duże tablice informacyjne, dobra wentylacja, tynki w kolorach pastelowych i z drewnianymi wstawkami w kolorze orzecha.

Wewnątrz wszystko ma być przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a przez duże okna do środka będzie wpadać sporo dziennego światła.
- To dobrze, że nie będzie tam ciemno, tłoczno i duszno - cieszy się Marek Hołubski z Wrocławia, który często załatwia przy Zapolskiej sprawy komunikacyjne. - Na pewno chętniej przyjdę do nowoczesnego budynku - dodaje.

Innego zdania jest Stanisław Kostecki, emeryt z Wrocławia. - Taki nowoczesny i drogi budynek to zbytek w czasach, gdy miasto szuka oszczędności - twierdzi.
Co znajdzie się na wyższych piętrach nowego budynku urzędu? Zostaną tam przeniesione różne wydziały, dziś rozproszone po całym mieście. Chodzi m.in. o wydział środowiska i rolnictwa mieszczący się dziś przy ul. Michalczyka oraz Biuro Zarządzania Funduszami Europejskimi z Sukiennic.

Niestety, są i złe wiadomości. Choć w budynku swoje sprawy załatwiać mają m.in. kierowcy, urzędnicy nie zaplanowali w tej okolicy żadnego dodatkowego parkingu. - Urzędnicy pomieszczą swoje samochody na parkingach na dziedzińcach budynków - zapewnia Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego urzędu miejskiego. - Natomiast wrocławianie bez problemu zmieszczą się na parkingu przy ul. Zapolskiej, który może pomieścić kilkadziesiąt aut - twierdzi Czuma. Przekonuje, że wkrótce będzie tam mniej aut, dzięki temu, że na wizytę w urzędzie można umawiać się przez internet. Oby miał rację.

Bez kolejek dzięki internetowi

Od września wrocławianie, którzy mają dostęp do internetu, mogą szybko załatwić sprawę w urzędzie.

Co czwarte miejsce w kolejce można teraz rezerwować przez internet. To oznacza, że dziennie będzie mogło się zapisać w ten sposób około 500 wrocławian. Jak to zrobić? Trzeba wejść na stronę www.wroclaw.pl. Po prawej stronie ukaże się okienko "rezerwacja numerów kolejkowych" - tu trzeba kliknąć. Dalej wybieramy miejsce, gdzie chcemy załatwić sprawę (urząd przy Zapolskiej, Nowym Targu albo Kotlarskiej) oraz rodzaj sprawy (wymiana dowodu, rejestracja pojazdu itd.). W tym momencie pojawia się kalendarz. Wybieramy dzień tygodnia i godzinę, na którą chcemy przyjść. W urzędzie musimy być 5 minut przed umówioną godziną. Podajemy swój PESEL i dostajemy numerek, w ciągu 5 minut zostajemy wezwani do okienka. Jeśli się spóźnimy, nasze miejsce przepada.

http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... material_2

Źródło: http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... material_2
odpowiedz
alsen strasse 67 15.09.2009, godz. 21:33
15.09

p1090915.jpg

p1090917.jpg

p1090918.jpg

p1090928.jpg

p1090939.jpg

p1090941.jpg

p1090942.jpg

p1090943j.jpg
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję