DODAJ

Willa Dulcynea, ul Promenada - Leśnica

Willa Dulcynea  to nowy budynek mieszkalny w historycznej części Leśnicy,  wśród zabytkowych budynków. Położenie przy planowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zapewnia doskonałą komunikację. W bezpośredniej okolicy znajduje się bogata infrastruktura towarzysząca funkcji mieszkaniowej: Park Złotnicki, sklepy, poczta, szkoła, przedszokole, obiekty rozrywkowo-kulturalne, komunikacja miejska tramwaj, autobus, dworzec PKP.

Funkcjonalne mieszkania  zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Uniwersalne rozwiązania, mnogość aranżacji i odpowiednie oświetlenie to mocne puntky naszych mieszkań. Dodatkowym atutem jest plac zabaw znajdujący się na działce. Mieszkania są wyposażone w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne (sieć internetowa,  instalacja RTV i TV Sat)

4 miejsca postojowe są dostępne w garażu podziemnym. Na terenie posesji znajdują się dodatkowo miejsca postojowe dla mieszkańców.

więcej na stronie:

http://www.promenada-budownictwo.pl/

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/775500.html
Szczegóły - [Wrocław] Willa Dulcynea, ul Promenada - Leśnica
inwestorPromenada Budownictwo Sp. z o.o.
her11 03.12.2014, godz. 09:32
mi też nie bardzo się podoba
odpowiedz
Darek 03.10.2007, godz. 14:25
Koszmarek :(
odpowiedz
Jan Augustynowski 02.10.2007, godz. 21:07
Nie za piękna ta "willa" :/
odpowiedz
Orzech 02.10.2007, godz. 21:06
Co tu się buduje? Dulcynea z Leśnicy


W najbardziej zielonej, spokojnej i cichej części wrocławskiej dzielnicy stanie willa, w której zamieszka dziewięć rodzin szukających komfortu i intymności

Kameralny trzykondygnacyjny dom nazywać się będzie tak, jak ukochana Don Kichota – Dulcynea. Willa stanie w Leśnicy, na ulicy Promenada, wśród zabytkowych budynków z początku ubiegłego wieku. Blisko stąd do sklepów, poczty, szkoły, przedszkola, obiektów rozrywkowo-kulturalnych. Kilka kroków od miejsca budowy są dwa parki miejskie.
Mieszkańcy nie będą mieli problemów z komunikacją. W pobliżu jest dworzec PKP (kierunek: Legnica, Zgorzelec). Do centrum Wrocławia szybko można dojechać przez ulice Kosmonautów i Lotniczą samochodem lub komunikacją miejską – tramwajami 10 i 22 oraz kilkoma liniami autobusowymi. Dodatkowym atutem lokalizacji będzie przebieg obwodnicy autostradowej Wrocławia w rejonie osiedla Złotniki i glinianek.
Teren inwestycji w całości zostanie ogrodzony. Znajdą się na nim miejsca postojowe dla mieszkańców oraz część rekreacyjna. Projektanci pomyśleli także o najmłodszych, dla których powstanie plac zabaw.

Klima w salonie

Lokatorzy zastaną swoje mieszkania w standardzie deweloperskim. Każdego lokum będą strzegły wejściowe drzwi antywłamaniowe klasy C. Natomiast ściany działowe wewnątrz mieszkań pozbawione będą stolarki – tym zajmą się już przyszli właściciele.
W budynku będą wszystkie niezbędne instalacje: telefoniczna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna bez białego montażu, c.o. (wraz z grzejnikami drabinkowymi w łazienkach oraz panelowymi z zaworem termostatycznym w pozostałych pomieszczeniach) oraz wentylacja grawitacyjna. Dla każdego z mieszkań projektanci przewidzieli indywidualne opomiarowanie mediów. Willa zostanie wyposażona w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne (sieć internetową, instalację rtv i tv satelitarnej). Budynek ogrzeje własna kotłownia zasilana gazem miejskim. W salonach lokali 3- i 4-pokojowych zostanie zainstalowana klimatyzacja.
Każde mieszkanie będzie miało balkon (o powierzchni 3,95 lub 5,68 mkw.), a w piwnicy komórkę lokatorską. W willi znajdą się też cztery garaże podziemne. Pozostałe samochody parkować będą na przygotowanych miejscach postojowych obok domu. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, zaplanowano całodobowy monitoring budynku.

Kolor wybierz sam

Zewnętrzne ściany Dulcynei zostaną ocieplone styropianem i wykończone tynkiem akrylowym. Drewnianą konstrukcję dachu pokryją ceramiczne dachówki. Stolarka okienna (z PCV, podobnie jak wewnętrzne parapety), będzie miała kolor komponujący się z elewacją budynku. Na parterze, we wszystkich oknach i drzwiach balkonowych, istnieje możliwość zamontowania rolet.
Do klatek schodowych będą prowadzić drewniane przeszklone drzwi. Na tarasach i balkonach znajdą się wylewki betonowe. Ściany wspólnych korytarzy oraz klatek schodowych pokryje tynk gipsowy, a posadzki – płytki gresowe. Ściany wewnętrzne, podobnie jak sufity, zostaną pomalowane farbą emulsyjną dwukrotnie na biało. Natomiast w łazience i toalecie będzie niemalowany tynk cementowo-wapnowy pod glazurę.
W każdym pomieszczeniu powyżej 16 mkw. znajdą się dwa punkty świetlne, w pozostałych – po jednym. Łazienki będą wyposażone w przyłącza do wanny, umywalki, WC, zawór czerpalny do pralki automatycznej i odpływ z niej. W kuchniach będzie przyłącze wody oraz odpływu do zlewozmywaka i zmywarki.

Ile to kosztuje?

W willi znajdzie się 9 mieszkań o powierzchni 49-76 mkw. Cena jednego metra kwadratowego wynosi 6500 zł brutto. Wliczono w nią balkony i komórki lokatorskie. Dodatkową opłatę trzeba będzie ponieść za garaż. Każdy kosztuje 15 tys. zł brutto.
Inwestor, Firma Promenada-Budownictwo, zajmuje się pozyskiwaniem terenów pod inwestycje, generalnym wykonawstwem oraz remontami budynków. •

Małgorzata Pałach-Rydzy - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

40_775500_1_d_1598.jpg

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/775500.html
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję