Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy

Sosnowiec/Środula
REKLAMA

O inwestycji Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy powstaje w sąsiedztwie Górki Środulskiej w Sosnowcu. W ramach inwestycji powstanie kompleks sportowy, na który składa się stadion piłkarski z 11,6 tys. miejsc siedzących, z opcją rozbudowy do 14,5 tys., hala sportowo-widowiskowa na 3 tys. miejsc oraz tzw. stadion zimowy o pojemności 2,5 tys. miejsc.

Początek zadania sięga 2015 roku, kiedy to pokazano po raz pierwszy koncepcję kompleksu. Z racji, że oferty złożone podczas przetargu na realizację przewyższały możliwości finansowe miasta, początkowo zrezygnowano z hali oraz lodowiska, znajdując wykonawcę stadionu piłkarskiego. Koszt areny dla Zagłębia Sosnowiec to blisko 184 mln zł.

W drugim terminie udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej, którą podobnie jak stadion zrealizuje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. w ramach kontraktu opiewającego na 57,6 mln zł.

Końcem października podpisano umowę na budowę stadionu zimowego, czyli krytego lodowiska, które stanie się integralną częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Koszt lodowiska to 64,9 mln zł.
Napisz komentarz
REKLAMA