Zespół poszpitalny Bożego Ciała przy ul. 3 Maja

Zespół poszpitalny Bożego Ciała przy ul. 3 Maja

Gdańsk/Śródmieście/3 Maja 21
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Zespół poszpitalny Bożego Ciała przy ul. 3 Maja

inwestorHevelianum
realizacjaII kw. 2024
wykonawcaPoleko Budownictwo

O inwestycji Zespół poszpitalny Bożego Ciała przy ul. 3 Maja

Trzy spośród pięciu obiektów zabytkowego zespołu poszpitalny Bożego Ciała zostaną wyremontowane i otrzymają nowe przeznaczenie. 12 października Hevelianum podpisało umowę na rewaloryzację budynków i zagospodarowanie terenu. Zakres inwestycji wartej blisko 32 mln zł obejmuje przebudowę budynków i dostosowanie ich do nowych funkcji. Na terenie zespołu przebudowane zostaną ścieżki spacerowe, dojazdy i parkingi. Park zyska nowe odwodnienie, oświetlenie i monitoring tej części obiektu. Wyremontowane budynki będą ogrzewane z dolnego źródła ciepła, a na jednym z nich pojawi się fotowoltaika.

W budynku numer 21C, dawnym Domu Inspektora, po remoncie znajdzie się m.in. księgarnia, kawiarnia i punkt informacyjny Hevelianum. Obiekt oferował będzie przestrzeń do organizacji spotkań i wystaw czasowych. Budynek 21D stanowić ma bazę noclegową, zaś w budynku 21E powstanie pracownia pszczelarza.

Aranżacja zielonego otoczenia zespołu poszpitalnego pozwoli na prowadzenie warsztatów edukacyjnych i lekcji plenerowych z zakresu ekologii.
Napisz komentarz
REKLAMA