REKLAMA

Opinie o [Jawor] Modernizacja płyty Rynku (15)

Napisz komentarz
Orzech
Burmistrz Jawora po raz kolejny przesunął termin ewentualnej budowy Galerii Chleba. Tym razem może to nastąpić najwcześniej w 2014 roku.pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
Znalezione na jawor.pl:

projekt1.jpg

...i na smagacze.pl (więcej klikając w zdjęcie)

Remont-Rynku-Jawor_35.jpg

I jeszcze galeria makiety:

http://www.jawor.pl/pl/galeria_kategoria-83.html
Orzech
Jaworski Rynek wyróżniony

Jaworski Rynek wyróżniony przez dolnośląskich architektów. Na konkurs pn Przyjazna Przestrzeń Publiczna wpłynęło ponad 100 zgłoszeń.

POSŁUCHAJ: http://muzyczneradio.com.pl/5250,wiadom ... niony.html
Orzech
Jawor: Rynek walczy o nagrodę

Wizytówka miasta ubiega się o tytuł Modernizacja Roku 2010. Spośród inwestycji realizowanych w mieście w minionym , do jubileuszowej edycji imprezy został zgłoszony odnowiony jaworski Rynek.

http://jawor.naszemiasto.pl/artykul/849 ... ,id,t.html
Orzech
Grupa przeciwników budowy Galerii Chleba w jaworskim rynku nie odpuszcza pomysłu referendum w tej sprawie.

Galeria Chleba – szklany pawilon wystawowy, w którym odwiedzający Jawor turyści mogliby obserwować wypiek pieczywa i kupić bochenek na pamiątkę – jeszcze nie istnieje, a już budzi wśród mieszkańców ogromne emocje. Kontrowersyjna jest zwłaszcza jej lokalizacja – w zabytkowym, pięknie odnowionym rynku. Budowa pawilonu ma ruszyć w przyszłym roku.pokaz-artykul.png
anubis
Byłem na jaworskim rynku w poniedziałek. Remont wyszedł naprawdę bardzo dobrze. Teraz czas na remont elewacji kamieniczek i będzie kolejny piękny rynek na Dolnym Śląsku.
Orzech
Po 2 latach prac remontowych, które kosztowały ponad 5 mln zł, kilka dni temu uroczyście otwarto wyremontowany Rynek w Jaworze.


ZOBACZ ZDJĘCIA (Rynek w Jaworze po remoncie) :


pokaz-artykul.png
Orzech
Dobiega końca generalny remont nawierzchni jaworskiego Rynku. Inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł.

W połowie października planowane jest oficjalne otwarcie „nowego” Rynku z udziałem jaworzan oraz zaproszonych gości.

O tym, że niemal cała powierzchnia jaworskiego Rynku pokryta jest już trójkolorową i „wygodną” również dla damskich obcasów kostką granitową, mógł przekonać się każdy, kto w ostatnim czasie odwiedził centrum miasta.


pokaz-artykul.png
Orzech
Plastikowe latarnie szpecą Rynek w Jaworze: http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html
Orzech
I jeszcze w temacie remontu Rynku w Jaworze (o projekcie budowy fontanny):
http://jawor.naszemiasto.pl/artykul/566 ... ,id,t.html
Orzech
Wymiana nawierzchni jaworskiego Rynku to jedna z większych i ważniejszych inwestycji miejskich. Jej wartość stanowić będzie sumę prawie 6 mln zł, jednak dzięki dofinansowaniu unijnemu, pozyskanemu przez Gminę Jawor z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w ramach środków na rewitalizację, miasto odzyska część kosztów poniesionych na tą inwestycję.

Zgodnie z harmonogramem przebiega długo oczekiwana wymiana nawierzchni płyty jaworskiego Rynku. Inwestycja coraz wyraźniej zbliża się ku końcowi, a jej zakończenie nastąpi z końcem września br.


pokaz-artykul.png
Orzech
W związku z modernizacją jaworskiego Rynku zamknięte mają zostać centralne ulice miasta – Staromiejska, Chrobrego i Legnicka. Ruch na ulicach ma zostać wstrzymany. Są to ulice, przy których znajduje się mnóstwo sklepów, i które są podstawowymi drogami, po których mogą przemieszczać się mieszkańcy. Właściciele sklepów obawiają się, że zmniejszy się w nich ruch i obroty, ograniczony zostanie ruch samochodów dostawczych, natomiast obywatelom znacznie skomplikuje dostanie się do ważnych w ich codziennym życiu obiektów.

pokaz-artykul.png
KingaM
[size=150:1xzlu2dt] Nowa nawierzchnia na Rynku. [/size:1xzlu2dt]

40_1018390_1_d_2581.jpg

Urząd miasta czeka z położeniem nowej nawierzchni na jaworskim Rynku aż gazownicy i energetycy wymienią stare sieci.

Mimo słanych od dwóch lat pism burmistrza, obie spółki dopiero teraz zabierają się do prac. Nowa sieć gazownicza w tej części Jawora miała być gotowa do końca drugiego kwartału br. Zakład energetyczny obiecał uwinąć się z pracami przed sierpniem. Dopiero gdy skończą zacznie się układanie nawierzchni. Projekt przewiduje wykorzystanie trzech rodzajów granitowej kostki: szarej, czarnej i rudej. Dzięki zastosowaniu płomieniowania, nowa nawierzchnia będzie antypoślizgowa i bezpieczna dla pieszych. Władze miasta zapewniają, że nie będzie sprawiała kłopotów również kobietom w szpilkach czy matkom z dziecięcymi wózkami.

Burmistrz Artur Urbański planuje również wymianę oświetlenia ulicznego, budowę klombów z niską zielenią oraz elementy tzw. małej architektury: koszy, ławek, stojaków na rowery.

Piotr Kanikowski - POLSKA Gazeta Wrocławska
http://legnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/1018390.html
mariusz-lca
[quote:2wlqst60]Stary nowy bruk w Jaworze
Jaworski Rynek powraca do świetności. Niebawem będziemy chodzić po starym bruku.

Najstarsza warstwa bruku z XVII w., znajdująca się około metra od poziomu nawierzchni, to zwykły kamień. Był zbierany w okolicznych rzekach. Potem wozami przewożono go do miasta. W XIX wieku nawierzchnię zmieniono. Kamień był z jednej strony gładzony, by wozom lżej się jeździło. Ale w następnym stuleciu zaczęto stosować koła gumowe z dętkami i trzeba było kolejny raz zmienić nawierzchnię. Tym razem na zdecydowanie równiejszą.
- Wtedy położono już solidne kostki, po których jeździło się i chodziło w miarę wygodnie - opowiada archeolog Witold Łaszewski. - Wpadłem na pomysł, żeby fragmenty wykopów osłonić szklaną szybą i podświetlić. Będzie atrakcją Jawora - pokaże, jak wyglądało śląskie drogownictwo.

Podczas robót na jaworskim Rynku robotnicy wykopali także fragmenty drewnianych rur. Ze starszych epok nie pozostało tutaj prawie nic. Kładąc pierwsze warstwy bruku, zdjęto całą średniowieczną nawierzchnię i wywieziono ją.
- W tym roku wymienimy w Rynku całą sieć wodno-kanalizacyjną - mówi Wiesław Wojnarowicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej jaworskiego magistratu. - A w przyszłym zaczniemy wymianę płyt położonych przed kilkudziesięciu laty. Są bardzo śliskie i niezbyt estetyczne. Zostaną obrobione i będą służyły jako chodniki.


Prace przy modernizacji Rynku zostaną zakończone za 2 lata. Ponadpółhektarowy plac wokół ratusza zostanie wyłożony kostką brukową. Tak gładką, że panie w butach na szpilkach będą chodzić po niej wygodnie. W miejscu, gdzie przed wiekami była studnia, zostanie wzniesiona fontanna.
Koszt tego przedsięwzięcia wraz z wymianą sieci to ponad 6 milionów złotych.
- Planujemy także przywrócić dawny blask ulicom wychodzącym z Rynku - zapowiada Wiesław Wojnarowicz. - Po wojnie na bruk położony został asfalt, a to jest mało estetyczne. Dlatego zostanie on zdarty i zastąpiony kostką. Pozostanie nam wyremontowanie kamieniczek, ale z tym, może być problem, bo prywatni właściciele mieszkań nie są chętni do tego

Zygmunt Mułek - POLSKA Gazeta Wrocławska [/quote:2wlqst60]

http://legnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/867868.html
REKLAMA