Kolejna wielka inwestycja w powiecie wołomińskim. Rusza budowa CTPark Emilianów Materiały prasowe

Kolejna wielka inwestycja w powiecie wołomińskim. Rusza budowa CTPark Emilianów

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

CTP startuje z kolejnym kompleksem przemysłowo-logistycznym w województwie mazowieckim. Deweloper zrealizuje w Emilianowie dwa obiekty typu cross-dock o łącznej powierzchni najmu blisko 102 500 mkw. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę pierwszej fazy inwestycji. Jej oddanie do użytkowania zaplanował na koniec II kwartału 2024 roku.

W powiecie wołomińskim, przy drodze ekspresowej S8 i zaledwie 30 km od Warszawy, powstanie CTPark Emilianów. To kompleks zaprojektowany pod najemców, którzy prowadzą dynamiczną ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i dla tych, którzy dopiero planują przenieść swoje operacje produkcyjno-logistyczne bliżej rynków zbytu. Lokalizacja przyciąga także firmy specjalizujące się w last mile delivery, które lokując swoje centra logistyczne na obrzeżach dużych aglomeracji miejskich, w tym Warszawy, zwiększają efektywność operacyjną poprzez szybką i skuteczną dostawę towarów bezpośrednio do klienta końcowego.

W pierwszym etapie deweloper wybuduje 59 400 mkw. nowej powierzchni o wysokich parametrach technicznych i z możliwością realizacji nawet trzykondygnacyjnych przestrzeni biurowych. Drugi, nieco mniejszy budynek, zapewni ponad 43 000 mkw. Tym samym park umożliwi przedsiębiorstwom rozwój w ramach jednej lokalizacji. Oferując dostęp do rozbudowanej infrastruktury, CTPark Emilianów może również przyciągnąć do województwa nowe inwestycje nearshoringowetylko w gminie Radzymin tereny z przeznaczeniem produkcyjno-usługowym zajmują ponad tysiąc hektarów.

– W budowie mamy aktualnie solidny pakiet nieruchomości magazynowych i przemysłowych – blisko 400 tys. mkw. powierzchni hal. Swój biznes koncentrujemy w najważniejszych hubach logistycznych i produkcyjnych Polski. Stąd decyzja o uruchomieniu piątej inwestycji w Mazowieckiem. Tym projektem chcemy odpowiedzieć na potrzeby polskich i międzynarodowych firm w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw. Zapewnimy infrastrukturę, która bezpośrednio wpłynie na skrócenie czasu i kosztów transportu, odpowiednie wykorzystanie zasobów oraz lepsze zarządzanie zapasami i procesem dostawy. Nasz magazyn umożliwi między innymi cross-docking – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Wysokie na 12 m netto budynki pozwolą również na wysokoregałowe składowanie produktów. Oprócz rozwiązań podnoszących efektowność logistyczną i operacyjną, w CTPark Emilianów deweloper przewidział technologie sprzyjające niskoemisyjności i optymalizujące koszty eksploatacyjne, między innymi systemy sterowania oświetleniem LED oraz ładowarki do samochodów elektrycznych zlokalizowane w strefach dokowych. Z kolei dachy budynków zostaną przystosowane do instalacji fotowoltaicznych – w ten sposób w pierwszej fazie inwestor wybuduje 2 MWp. Będzie to kolejny krok CTP w kierunku neutralności klimatycznej i realizacji nieruchomości, które stawiają czoła kryzysom klimatyczno-gospodarczym.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Kormad(gość)
@
Maxim
(gość)
Następny kolos niszczący środowisko, marnujący wodę i żywność
Następny eko oszołomek zatruwający przestrzeń publiczną swoimi mądrościami...
Maxim(gość)
Następny kolos niszczący środowisko, marnujący wodę i żywność
REKLAMA