DODAJ
Kajtman 05.07.2011, godz. 13:35
Projekt Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii – LINTE^2 (czyt. LINTE kwadrat) przewiduje uruchomienie na Politechnice Gdańskiej innowacyjnego laboratorium badawczo-rozwojowego o dużej skali i znaczącym oddziaływaniu zarówno na inne ośrodki naukowe, jak i przede wszystkim na otoczenie gospodarcze.
Głównym zadaniem laboratorium oraz prowadzonych w nim badań będzie zaspokajanie zapotrzebowania przedsiębiorstw na innowacje technologiczne w zakresie nowoczesnej elektroenergetyki. Popyt na nie będzie gwałtownie wzrastał w związku z realizowanym przez Unię Europejską programem oszczędności energii, redukcji emisji CO2 oraz wspierania rozwoju energetyki odnawialnej i jądrowej.
odpowiedz
Kajtman 05.07.2011, godz. 14:01
Na Politechnice Gdańskiej powstanie Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii LINTE^2. Budowa rozpocznie się jeszcze w lipcu br. Łączny koszt całego laboratorium wraz z wyposażeniem to ponad 43,8 mln zł.

- W nowym laboratorium będą prowadzone badania naukowe ukierunkowane na wdrożenia i patenty przemysłowe z zakresu nowoczesnej elektroenergetyki – wyjaśnia dr inż. Andrzej Augusiak, koordynator projektu LINTE^2, cytowany w komunikacie uczelni.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
rediwan 06.04.2012, godz. 20:58
linte wyższe juz raczej nie będzie

36746_1000x.jpg
odpowiedz