DODAJ
Anna Maria 23.09.2010, godz. 12:55
Inwestycja "Dune" to wysokiej klasy mieszkania, apartamenty i Penthousy oraz podziemne garaże i komórki lokatorskie. Budynki zlokalizowane będą przy plaży z własnym zejściem. Ponadto w obiekcie znajda się: basen, bazy SPA, restauracje i kawiarnie.
odpowiedz
Anna Maria 23.09.2010, godz. 13:45
Deweloper Firmus Group Sales Office zamierza wybudować luksusowy obiekt "Dune", czyli mieszkania i apartamenty w Mielnie. Planowany czas zakończenia prac budowlanych to 2012 rok.


8945.fullsize.jpg

Inwestycja „Dune” to sam szczyt luksusu zlokalizowany bezpośrednio przy plaży i promenadzie nadmorskiej tj. przy ul. Pionierów, ul. Pięknej i ul. Sosnowej w Mielnie. Budynek będzie miał charakter wielorodzinny i apartamentowy z usługami oraz garażem wraz z przyłączami infrastruktury technicznej i elementami zagospodarowania terenami rekreacyjnymi. Lokale liczyć mają od 30 - 150 mkw powierzchni użytkowej. Wszystkie apartamenty wykończone będą „pod klucz” z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów; kuchnia umeblowana i wyposażona w sprzęt AGD, łazienka z pełną armatura, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, podłogi drewniane, ściany malowane. W sumie w budynku przewidziano 110 mieszkań apartamentowych, każde z tarasem lub przedogródkiem. Oprócz funkcji mieszkaniowej w budynku znajdują się hall wejściowy z recepcją, restauracja i kawiarnie z widokiem na morze oraz taras rekreacyjny z basenem zewnętrznym.

Szacunkowa cena za apartament kształtuje się od 7 tys. zł - 14 tys. zł za mkw.
odpowiedz
Grizzly 28.04.2011, godz. 10:25
Mielno Holding - Firmus Group zrealizuje w Mielnie apartamentowiec Dune. Budynek położony jest bezpośrednio przy samej plaży. Inwestor uzyskał już kredyt na finansowanie projektu w Noble Banku oraz wybrał generalnego wykonawcę - firmę Budimex. Budowa rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Apartamenty Dune będą gotowe w 2012 r.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 29.04.2011, godz. 12:22
Inwestor apartamentowca Dune zlokalizowanego przy plaży w Mielnie firma Mielno Holding - Firmus Group rozpoczęła przedsprzedaż. Apartamenty w pełni wykończone w wysokim standardzie dostępne są w cenie od 7.950 zł.

Projekt Dune zlokalizowany jest przy nadmorskiej promenadzie i plaży. Większość apartamentów w inwestycji to dwu-, trzy- pokojowe mieszkania o powierzchni ok. 30 – 53 m2. Każdy z tarasem i widokiem na morze.

Założeniem inwestora jest połączenie prestiżowej lokalizacji i najwyższej jakości wykonania z oczekiwaniami klientów w zakresie atrakcyjnych cen i niezbyt dużych metraży. „Większość apartamentów ma średniej wielkości metraż. Nie bez przyczyny, chcemy by stały się dostępne dla wielu osób, które marzą o własnej całorocznej przestrzeni odpoczynku i relaksu” – mówi Stein Christian Knutsen, Prezes Mielno Holding - Firmus Group podkreślając jednocześnie bardzo wysoki poziom wykończenia mieszkań.

Każdy z apartamentów oddany zostanie do użytku z luksusowo wyposażonym wnętrzem. Deweloper zaplanował m.in. dębowe podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Klienci mogą wedle uznania sami decydować o kolorystyce i szczegółach proponowanych rozwiązań.

W przedsprzedaży ceny apartamentów wynoszą od 7.950 zł za m2. Cały apartament będzie można kupić za 301 tys. zł. „W ramach przedsprzedaży proponujemy klientom nie tylko niższe ceny, ale także duży wybór apartamentów, który będzie malał wraz z procesem sprzedaży inwestycji” - wyjaśnia Stein Christian Knutsen. Wszyscy wybierający się do Mielna na zbliżający się długi weekend majowy będą mogli dowiedzieć się o szczegóły, gdyż deweloper zapowiada, że biuro sprzedaży inwestycji będzie czynne.

Budynek zlokalizowany jest w prestiżowej, spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie wydm i sosen. Łagodne linie bryły budynku oraz duże przeszklenia nadają mu lekki, delikatny wygląd. Architekci ze szczecińskiej pracowni Mellon zadbali także o najwyższą jakość wykończenia części wspólnych w inwestycji. Znajdziemy tu dużo naturalnych materiałów jak kamień czy drewno.

Mielno Holding – Firmus Group wybrał już generalnego wykonawcę, firmę Budimex. Za proces inwestycyjny odpowiadać będzie międzynarodowa firma Gleeds, a finansowanie realizacji zapewnia Noble Bank. Budowa wartej 52 mln zł inwestycji ruszy w najbliższych tygodniach i zakończy się jesienią przyszłego roku.

***

Informacje o inwestorze:
Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach Polski, Norwegii i Francji. Na przestrzeni ostatnich lat grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m2 gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii wybrzeża w Polsce.

Inwestor zrealizował wiele projektów nieruchomości wakacyjnych w Norwegii i Francji. W Polsce Mielno Holding - Firmus Group oddał do użytku prestiżowy projekt apartamentowy Mielno Tarasy. W chwili obecnej prowadzi w Mielnie budowę I etapu Rezydencji Park, czterokondygnacyjnego budynku zlokalizowanego zaledwie 200 m od morza, w którym znajdzie się 12 apartamentów. W najbliższych tygodniach rozpocznie także budowę luksusowego apartamentowca Dune, położonego przy samej plaży i promenadzie nadmorskiej.

W planach inwestora znajduje się także ogromny projekt Beatch City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdzie się wieżowiec, apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi ogromny kompleks planowany jest przez inwestora na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno w Mielnie. W sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje także pole golfowe uzupełnione poprzez Resort Hotel oraz inwestycje z rynku rezydencji.
odpowiedz
Kajtman 29.04.2011, godz. 12:28
16086_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 08.06.2011, godz. 12:41
Firma Mielno Holding - Firmus Group rozpoczęła budowę zapowiedzianego kilka tygodni temu apartamentowca Dune. Budynek zlokalizowany jest bezpośrednio przy plaży w Mielnie. Budowa wartej 52 mln zł inwestycji zakończy się jesienią przyszłego roku.

Dune wyznaczy nową, prestiżową część Mielna. Budynek charakteryzuje nowoczesna, mocno przeszklona bryła o łagodnych, naturalnych liniach. Wyróżnikiem jest jednak głównie lokalizacja apartamentowca. Żadna z realizowanych obecnie nad Bałtykiem inwestycji nie powstaje tak blisko plaży i morza. W Dune przyszli mieszkańcy z apartamentów wychodzić będą niemal bezpośrednio na plażę, która w tej części Wybrzeża ma nawet do 20 m szerokości.

Dune – apartamentowiec położony najbliżej morza spośród wszystkich budowanych nad Bałtykiem „Rozpoczęliśmy budowę. Według harmonogramu prac wczesną jesienią będzie już widać ściany parteru” – informuje Marcin Sosnowski, kierownik budowy z firmy Budimex, która została generalnym wykonawcą inwestycji. I jak zaznacza, realizacja Dune to dla firmy Budimex ciekawe wyzwanie. „Budynek wyróżnia nie tylko położenie – bliskie sąsiedztwo morza, ale też starannie zaplanowana architektura. Mamy tu duże przeszklenia, basen zewnętrzny czy przestronny taras od strony plaży. Całość wykonana będzie z najwyższej jakości materiałów. Także założenia projektowe i szczegóły rozwiązań technicznych są bardzo nowoczesne” – zauważa Wojciech Dowczyński, kierownik kontraktu z ramienia generalnego wykonawcy.

Większość apartamentów w inwestycji ma średni metraż ok. 30 – 53 m2, i dwa lub trzy pokoje. We wszystkich, pracownia architektoniczna Mellon zaplanowała taras z widokiem na morze. Mielno Holding – Firmus Group zapowiada rozpoczęcie sprzedaży inwestycji w drugiej połowie czerwca. Obecnie apartamenty dostępne są jednak w przedsprzedaży, co dla klientów ma duże znaczenie, gdyż ceny są niższe.

W pełni wykończone w wysokim standardzie apartamenty dostępne są w atrakcyjnej cenie. Deweloper zaplanował m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. „Obecne ceny apartamentów, z racji tego, że budowa dopiero ruszyła, są absolutnie unikalne w skali całego Wybrzeża. Szczególnie biorąc pod uwagę lokalizację projektu Dune i prestiżowe wykończenie” – przyznaje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding - Firmus Group. W większości inwestycji realizowanych obecnie nad Bałtykiem gotowe do zamieszkania apartamenty to wydatek od 12 do 20 tys. zł za m2. Często są one jednak oddalone kilkaset metrów od plaży, bez widoku na morze.

Założeniem inwestora apartamentowca Dune jest połączenie prestiżu i najwyższej jakości wykonania z dostępnością, nie tylko dla małego grona najbogatszych osób. „Chcemy, by podobnie jak ma to miejsce w innych krajach europejskich, także u nas, apartamenty nad morzem stały się nie tylko luksusem na wakacje, ale przestrzenią, którą wykorzystuje się przez cały rok na odpoczynek czy pracę poza miastem” – wyjaśnia Cezary Kulesza.

Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds. O wszelkie szczegóły zapytać można w biurze sprzedaży inwestycji, które czynne jest codziennie w centrum Mielna (ul. Piastów 1A/E) lub zaglądając na: www.mielno-dune.pl.


***
Informacje o inwestorze:
Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach Polski, Norwegii i Francji. Na przestrzeni ostatnich lat grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m2 gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii wybrzeża w Polsce.

Inwestor zrealizował wiele projektów nieruchomości wakacyjnych w Norwegii i Francji. W Polsce Mielno Holding - Firmus Group oddał do użytku prestiżowy projekt apartamentowy Mielno Tarasy. W chwili obecnej prowadzi w Mielnie budowę I etapu Rezydencji Park, czterokondygnacyjnego budynku zlokalizowanego zaledwie 200 m od morza, w którym znajdzie się 12 apartamentów. W najbliższych tygodniach rozpocznie także budowę luksusowego apartamentowca Dune, położonego przy samej plaży i promenadzie nadmorskiej.

W planach inwestora znajduje się także ogromny projekt Beatch City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdzie się wieżowiec, apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi ogromny kompleks planowany jest przez inwestora na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno w Mielnie. W sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje także pole golfowe uzupełnione poprzez Resort Hotel oraz inwestycje z rynku rezydencji.


Informacje o generalnym wykonawcy:
Budimex S.A. – jedna z największych na polskim rynku firm budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa infrastrukturalnego, ogólnego, przemysłowego i ekologicznego. Od 1995 roku spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Budimex zatrudnia ponad 4 tys. osób, a jego roczne przychody przekraczają 4 mld złotych. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Budimex Danwood oraz Mostostal Kraków. Budimex istnieje od ponad 40 lat. Jego realizacje można spotkać w kilkudziesięciu krajach na trzech kontynentach, ale dziś koncentruje swoją działalność na dynamicznie rozwijającym się rynku polskim.
odpowiedz
Kajtman 22.06.2011, godz. 10:50
Zbliżający się długi weekend czerwcowy rozpocznie tegoroczny sezon wakacyjny nad polskim morzem. Miejscowości nad Bałtykiem po raz pierwszy zatętnią pełnią życia. Otwarcie sezonu zbiegnie się z rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży apartamentów w luksusowej inwestycji Dune, która powstaje w Mielnie, zaledwie kilka metrów od plaży.

Kurorty nad polskim morzem dopiero od długiego weekendu odnotują wzmożony ruch turystyczny, czego nie można powiedzieć o naszym rynku nieruchomości wakacyjnych – tu ożywienie widać wyraźnie już od kilku tygodni. W segmencie apartamentów w miejscowościach turystycznych projekty już realizują bądź zapowiedzieli je zarówno najwięksi deweloperzy, jak i mniejsze firmy lokalne realizujące jeden, dwa budynki.

Zainteresowanie widać też wśród klientów, im bliżej wakacji tym jest ono większe. Firma Mielno Holding – Firmus Group realizująca w Mielnie obecnie dwie inwestycje: ekskluzywny apartamentowiec Dune oraz kameralną inwestycję Rezydencja Park informuje, że ożywienie wśród osób zainteresowanych zakupem zaczęło się już kilka tygodni temu, i widać wyraźnie jego wzrost. – To naturalne, że okres lata przyspiesza decyzję o zakupie apartamentu nad morzem. Klienci podejmują decyzje szybciej niż zimą czy jesienią – potwierdza Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding - Firmus Group. Dlatego deweloper wraz z początkiem sezonu uruchamia oficjalną sprzedaż apartamentów w inwestycji Dune. W czasie czerwcowego, długiego weekendu biuro sprzedaży będzie czynne codziennie, by wszystkie zainteresowane osoby mogły zapoznać się na miejscu ze szczegółami inwestycji.

Dune będzie jednym z najciekawszych projektów luksusowych apartamentowców nad Bałtykiem, m.in. ze względu na unikalną lokalizację - dosłownie kilka kroków od plaży. Budowa ruszyła kilka tygodni temu. Apartamentowiec położony jest w spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie wydm i sosen. Jego powstanie wyznaczy nową, prestiżową część kurortu – budynek będzie zamykał nadmorską promenadę od strony wschodniej.

Jednak Mielno już dziś staje się jednym z najwyżej ocenianych kurortów nad Bałtykiem, stając w rankingach obok tak cenionych od lat miejscowości jak Sopot czy Jurata. W ostatnim rankingu portalu Onet.pl miejscowość znalazła się w pierwszej trójce najlepszych miejscowości nadmorskich (3 pozycja, 90 pkt.). A w punktacji plaży i infrastruktury zyskała najwięcej. Wpływa na to zaplanowana polityka rozwojowa realizowana przez władze miasta, które od kilku lat kładą mocny nacisk na estetykę i uporządkowanie przestrzeni w kurorcie. Duży wpływ na atrakcyjność ma także aktywność prywatnych inwestorów.

Jakość, standard i lokalizacja inwestycji powstających obecnie nad polskim morzem bywają różne. Niewiele z nich jest zlokalizowanych w naprawdę topowych miejscach blisko morza, z wygodnym wyjściem na plażę i panoramicznym widokiem. – To nas wyróżnia. Inwestycja Dune to apartamentowiec powstający najbliżej plaży na całym Wybrzeżu – wskazuje Kulesza. I jak dodaje projekt wyróżnia jednak nie tylko lokalizacja. – Dwa zewnętrzne baseny, całoroczna restauracja, a przede wszystkim widok na morze z każdego apartamentu – wylicza. Wartością dodaną jest także to, że każdy apartament oddany zostanie do użytku luksusowo wyposażonym wnętrzem, i to w bardzo atrakcyjnej cenie od 7.950 zł za m2.

Wszyscy, którzy w długi weekend planują wybrać się do Mielna, a myślą o własnym apartamencie nad morzem będą mogli zapytać o szczegóły inwestycji Dune i Rezydencja Park w biurze sprzedaży inwestycji, które czynne będzie w godz. 11.00 -18.00 w centrum Mielna (ul. Piastów 1A/E). Już teraz szczegóły można obejrzeć też na stronie internetowej www.mielno-dune.pl.


Informacje o inwestorze:
Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach Polski, Norwegii i Francji. Na przestrzeni ostatnich lat grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m2 gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii wybrzeża w Polsce.

Inwestor zrealizował wiele projektów nieruchomości wakacyjnych w Norwegii i Francji. W Polsce Mielno Holding - Firmus Group oddał do użytku prestiżowy projekt apartamentowy Mielno Tarasy. Na przełomie czerwca i lipca zostanie oddana do użytku Rezydencja Park, czterokondygnacyjny budynek zlokalizowany zaledwie 200 m od morza, w którym znajdzie się 12 apartamentów. Z końcem kwietnia rozpoczęła się budowa luksusowego apartamentowca Dune, położonego przy samej plaży i promenadzie nadmorskiej.

W planach inwestora znajduje się także ogromny projekt Beatch City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdzie się wieżowiec, apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi ogromny kompleks planowany jest przez inwestora na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno w Mielnie. W sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje także pole golfowe uzupełnione poprzez Resort Hotel oraz inwestycje z rynku rezydencji.
odpowiedz
Godfath3r 28.07.2011, godz. 10:57
W Mielnie ruszyła budowa apartamentowca Dune. Dotychczas inwestor obiektu sprzedał 30 proc. lokali.
Pięciokondygnacyjny budynek powstaje bezpośrednio przy plaży. Znajdą się w nim lokale o powierzchni od 30 do 150 m kw. Inwestorem obiektu jest deweloper Mielno Holding-Firmus Group.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 18.08.2011, godz. 12:39
Własny apartament nad morzem to coś więcej niż osobista przestrzeń na wakacje. To połączenie prestiżu z przyjemnością. Wyznacznik sukcesu i wysokiej pozycji społecznej, dostępny dla kobiet, które osiągnęły w życiu bardzo wiele. Posiadanie apartamentu zlokalizowanego w znanym nadmorskim kurorcie potwierdza życie na wysokim poziomie. Wymagające kobiety, które cenią luksus decydują się na inwestycję Dune w Mielnie. Wśród kobiet, które już kupiły tam apartament są m.in. prezes banku, właścicielka prestiżowej firmy odzieżowej oraz artystka Filharmonii Poznańskiej.

Moda na wakacyjne apartamenty dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, gdzie zamożni ze świata sztuki, finansów i showbiznesu, przynajmniej na kilka miesięcy w roku przenoszą się do swoich letnich rezydencji, położonych w najbardziej ekskluzywnych miejscowościach wypoczynkowych. Odpoczywają, nadrabiają liczne zaległości towarzyskie, ale też pracują na swoich tarasach, mając przed oczami panoramę pofalowanej morskiej tafli.

Bałtyk na topie
Zamożni Polacy do niedawna swoje pieniądze lokowali w zagraniczne nieruchomości zlokalizowane wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Costa del Sol, najbogatsi wybierali drogie Lazurowe Wybrzeże. Dzisiaj modnych regionów, w których warto mieć „drugi dom” jest więcej, a obok zagranicznych kurortów, coraz częściej wymieniane są także te rodzime, w których nie brakuje luksusowych inwestycji na prawdziwie światowym poziomie.

Po latach fascynacji odległymi, zagranicznymi kurortami, zamożne Polki ponownie odkrywają Bałtyk i decydują się na zakup prestiżowych nieruchomości wakacyjnych właśnie w Polsce. Swoje luksusowe apartamenty nad polskim morzem mają wpływowi politycy i kobiety sukcesu ze świata finansów, sportowcy, celebryci. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Już od wielu lat bałtyckie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Europie. Kurorty takie jak Sopot czy Jurata od lat są synonimem prestiżu. Pierwszy na przełomie wieków uchodził za najbardziej luksusowe miejsce do wypoczynku w tej części Europy, z torem wyścigów konnych i statusem uzdrowiska. Jurata z kolei nabrała statusu wyjątkowego kurortu, od kiedy co roku wypoczywają tam kolejni prezydenci Polski.

Na przestrzeni ostatnich lat inne miejscowości także urosły do rangi kurortów. Znaczne zmiany widać m.in. w Mielnie, które dzięki współpracy lokalnego samorządu i prywatnych inwestorów staje się z roku na rok jednym z najbardziej uporządkowanych i estetycznych miast nad Bałtykiem. Wyróżnia je m.in. szeroka, czysta plaża, wygodne zejście nad morze bezpośrednio z promenady, oraz naturalne otoczenie wydm i sosnowych lasów umiejętnie połączone z planami najnowocześniejszej zabudowy przestrzennej.

Dune – styl życia i przyjemność inwestowania
Biały piasek polskich plaż i charakterystyczny zapach morskiej bryzy przyciągają nad polskie morze nie tylko wakacyjnych turystów. Swój apartament chce mieć tu wiele zamożnych osób, i to nie tylko na lato. Stąd najbardziej prestiżowe inwestycje planowane są przez deweloperów, jako całoroczne obiekty wysokiej klasy. Czego szukają wymagające kobiety sukcesu z różnych branż od finansowej po świat kultury? Wbrew pozorom wcale nie palącego słońca i ciepłego morza. Cenią sobie przede wszystkim spokój, dlatego wiele z nich wypoczynek celowo planuje przed lub po szczycie sezonu. Doceniają urok polskiego wybrzeża niezależnie od pory roku i pogody. Chcą tu jednak nie tylko odpoczywać. Ich pozycja zawodowa często pozwala na pracę poza miastem, więc przenoszą swoje biuro nad morze, by tu z dala od miejskiego zgiełku, tworzyć i czerpać inspirację z otoczenia.

Polskie Saint Tropez
Jak zauważają kobiety, które już kupiły apartamenty w mieleńskiej inwestycji Dune to także dobrze ulokowane pieniądze. Dlaczego? Bo Mielno ma szansę stać się jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów nad Bałtykiem. Wzorem elitarnych rejonów wypoczynkowych na południu Europy czy w słonecznej Kalifornii również polskie Wybrzeże wprowadza wysokie standardy. Władze lokalne zaczynają dbać o estetykę i przestrzeń publiczną. Stawiają na jakość, a nie ilość turystów. Atrakcyjność Mielna podnoszą także plany prywatnych inwestorów. Firma Mielno Holding – Firmus Group, która realizuje apartamentowiec Dune, planuje tu także największy i najbardziej prestiżowy projekt na całym Wybrzeżu. Beach City to zlokalizowana na 36 hektarach nowa, luksusowa dzielnica, jaka powstanie w Mielnie pomiędzy morzem, a jeziorem Jamno. Zaplanowano rezydencje z parkami, centrum rekreacji, prestiżowe hotele, restauracje, deptaki i port jachtowy Całość będzie żyjącą cały rok inwestycją, która nada polskiemu Wybrzeżu zupełnie nowy wymiar.

Luksusowe apartamenty to styl życia
Całoroczny będzie także projekt Dune, który zostanie oddany do użytku w 2012 r. To jeden z elementów, który obok lokalizacji przy plaży, wyróżnia apartamentowiec. – Kobiety zamożne, które na co dzień są prezesami, managerami oczekują, że ich apartament nad morzem będzie miał dostęp do wszelkich usług zawsze, kiedy tylko będą miały ochotę się do niego wybrać. Stąd, w Dune zaplanowaliśmy czynne cały rok SPA i restaurację – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding - Firmus Group.

Inwestycja łączy w sobie przemyślaną koncepcją urbanistyczną z ciekawą, niebanalną architekturą i wysokim standardem. Wszystkie apartamenty w momencie odbioru będą gotowe do zamieszkania i prawie wszystkie będą miały bezpośredni widok na morze. Większość apartamentów ma powierzchnię ok. 30 - 53 m², ale klientki zainteresowane większym metrażem, znajdą tam również kilka dużych, ponad 100 m² penthousów, których projekt wykończenia, dobór ekskluzywnych materiałów oraz nadzór nad realizacją powierzono mediolańskiemu studio designerskiemu – Matteo Nunziati, znanemu z projektów w Dubaju, Emiratach Arabskich czy Weronie.

Szczegółowe informacje o apartamentowcu Dune są dostępne na stronie: www.mielno-dune.pl

Informacje o inwestorze:
Holding – Firmus Group jest grupą spółek z kapitałem norweskim działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym na rynkach polskim, norweskim i francuskim. W ostatnich latach grupa kupiła i przystosowała na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 000 m² gruntu graniczącego z plażą. Posiadane przez inwestora nieruchomości to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży, wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Poza prowadzonymi inwestycjami: Rezydencja Park i Dune, w planach inwestora znajduje się ogromny projekt Beach City – największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdą się m. in.: apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje i port jachtowy. Drugi rozległy kompleks planowany jest na terenach położonych przy południowej części jeziora Jamno, a w sąsiedniej gminie Będzino firma wybuduje pole golfowe uzupełnione przez Resort Hotel oraz rezydencje.

Z uwagi na duży zakres prowadzonych prac oraz szeroki horyzont czasowy planowanych realizacji, Mielno Holding – Firmus Group to istotny pracodawca w regionie. Skandynawska kultura organizacyjna oraz międzynarodowy kapitał są gwarantami solidności zatrudnienia. Społeczna odpowiedzialność Mielno Holding – Firmus Group to także aktywne angażowanie się w przedsięwzięcia kulturalne, sportowe i ekologiczne w regionie.
odpowiedz
Godfath3r 22.08.2011, godz. 15:41
Dune, jedna z najbardziej luksusowych inwestycji powstających nad polskim morzem, to nie tylko piękne apartamenty z tarasami i widokiem na morze, lecz także duże, przestronne penthousy. Projektem powstającego w Mielnie apartamentowca zachwycili się włoscy architekci z prestiżowego studia Matteo Nunziati. Mediolańczycy, których koncepcje do tej pory zostały zrealizowane w różnych częściach świata, tym razem zaprojektują wnętrza penthousów Dune.


Projektanci z renomowanego studia Matteo Nunziati to działający od ponad dekady zespół specjalistów w zakresie architektury i designu wnętrz. Włosi na co dzień współpracują z największymi światowymi producentami i markami z branży wyposażenia wnętrz. Architekci specjalizujący się w projektowaniu luksusowych hoteli, rezydencji, prywatnych willi, a także centrów odnowy biologicznej czy SPA, mają na swoim koncie projekty zrealizowane m.in. na Malediwach, w Kuwejcie, Zurychu czy Dubaju.

Obecnie grupa architektów ze studia Matteo Nunziati pracuje nad zaprojektowaniem wnętrz penthouse’ów apartamentowca Dune, który powstaje tuż przy plaży w Mielnie. – [i:1spd1s9h]Inspiracją do wszystkich powstających koncepcji jest przede wszystkim morze, plaża i otaczająca je natura. Do nich będą również nawiązywać faktury, wzory i kolory, tak aby każdy mieszkaniec penthousu mógł poczuć tu wyjątkową harmonię, spokój i jedność z otaczającą naturą i krajobrazem. Chcemy aby te przestrzenie były relaksującą oazą utrzymaną w klimacie luksusowych i designerskich nadmorskich apartamentów. Wszystko oczywiście z nowoczesnych materiałów najwyższej klasy. [/i:1spd1s9h]– powiedział Matteo Nunziati – autor koncepcji.

Projekt mediolańskich designerów zakłada dwie linie wykończenia wnętrz. Zarówno single jak i całe rodziny znajdą penthous odpowiadający ich potrzebom. Pierwsza koncepcja to przestronne lokum dla singli – coraz liczniejszej grupy nabywców. Kładą oni nacisk na komfort, detale i duże, otwarte przestrzenie pełniące funkcje salonu podczas spotkań towarzyskich. Drugie rozwiązanie to apartamenty rodzinne. Tu zdecydowanie większy nacisk został położony na większy salon i kuchnię, czyli miejsce gdzie często przebywa cała rodzina oraz inny podział pokoi. Warto wspomnieć, że każdy penthouse ma duży taras z pięknym widokiem na morze.
odpowiedz
Kajtman 20.09.2011, godz. 16:46
W Mielnie wmurowano kamień węgielny pod ekskluzywny projekt Dune powstający tuż przy plaży. – To początek dużych zmian, jakie czekają Mielno. Już dziś miejscowość z wakacyjnej, zmienia się w całoroczny kurort – powiedział w czasie uroczystości Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding - Firmus Group.

Dune będzie jedną z najciekawszych inwestycji na całym polskim wybrzeżu. Żadna inna realizowana obecnie nad Bałtykiem inwestycja nie powstaje w tak doskonałej lokalizacji - dosłownie kilka kroków od plaży. Inwestor firma Mielno Holding Firmus Group podkreśla, że Dune będzie nie tylko luksusowym apartamentowcem.

– Stworzymy nową, prestiżową część Mielna, w której będą spacerować i wypoczywać wszyscy turyści – zapowiedział w czasie piątkowej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding - Firmus Group.

Deweloper inwestuje w Mielnie już od kilku lat. Do użytku oddał 2 nowoczesne, kameralne inwestycje apartamentowe, które zmieniły i uporządkowały część przestrzeni publicznej. Zaangażowanie firmy w rozwój miejscowości podkreślała też w czasie uroczystości Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno.

Budowa Dune ruszyła wiosną. Za kilkanaście dni realizacja apartamentowca osiągnie wysokość parteru. Inwestycja położona jest w spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie naturalnych wydm i sosen. Po oddaniu do użytku Dune będzie zamykał nadmorską promenadę od strony wschodniej. Inwestor zaplanował od strony plaży duży taras, gdzie znajdą się całoroczna restauracja i kawiarnia. Dzięki temu powstanie bardzo estetyczna przestrzeń publiczna, dostępna dla wszystkich. Budowa zakończy się jesienią 2012 r.

Ekskluzywne wętrza
W Dune przyszli mieszkańcy wychodząc z apartamentowca będą mieli do pokonania nie więcej niż 10 m do plaży. W inwestycji zaplanowano 5 pięter. Większość apartamentów ma średni metraż ok. 30 – 53 mkw., i dwa lub trzy pokoje. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się jedynie 6 ekskluzywnych ponad 100 mkw. penthousów. Z kolei część na parterze stanowić będzie restauracja i kawiarnie, dostępne dla wszystkich z poziomu nadmorskiej promenady.

Deweloper Mielno Holding – Firmus Group odda budynek w pełni wykończony, tak by klienci mogli od razu korzystać ze swoich apartamentów. Zostaną one luksusowo wyposażone, przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Klienci mogą wedle uznania sami decydować o kolorystyce i szczegółach proponowanych rozwiązań. Ważne jest także, że to wysokiej jakości wykończenie znajduje się w cenie apartamentów.

Wnętrza ekskluzywnych penhousów zaprojektują włoscy architekci ze studia Matteo Nunziati. Mediolańczycy, mogą pochwalić się realizacją koncepcji m.in. na Malediwach, w Kuwejcie, Zurychu czy Dubaju. Designerzy to działający od ponad dekady zespół specjalistów w zakresie architektury i designu wnętrz. Na co dzień współpracują oni z największymi światowymi producentami i markami z branży wyposażenia wnętrz. Specjalizują się w projektowaniu luksusowych hoteli, rezydencji, prywatnych willi, a także centrów odnowy biologicznej czy SPA.

Apartamentowiec Dune jest projektem luksusowym. Dlatego w budynku znajdzie się też hall wejściowy z recepcją, część SPA & Wellnes, a na zewnętrz 2 baseny.

Sukces sprzedaży tuż po starcie
Choć oficjalna sprzedaż Dune ruszyła z końcem czerwca ponad 30 proc. komfortowych apartamentów jest już sprzedana. To bardzo wysoki poziom sprzedaży biorąc pod uwagę tak krótki okres, ale też fakt, że według ocen analityków rynku apartamenty wakacyjne sprzedają się zazwyczaj dopiero na końcowych etapach budowy, lub gdy budynek już stoi. Wśród klientów, którzy już zdecydowali się na kupienie apartamentu w Dune, są w dużej mierze kobiety, które cenią. Swoje przestronne wnętrza z widokiem na morze będą tu miały m.in. prezes banku, właścicielka prestiżowej firmy odzieżowej oraz artystka Filharmonii Poznańskiej.

Wartość inwestycji wyniesie 52 mln zł. Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, generalnym wykonawcą jest firma Budimex, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds. Więcej szczegółów: www.firmusgroup.pl.
odpowiedz
Kajtman 19.12.2011, godz. 16:16
28831_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 02.01.2012, godz. 15:58
29359_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 17.01.2012, godz. 17:06
30178_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 02.04.2012, godz. 17:50
36451_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 08.06.2012, godz. 16:07
Powstający tuż przy plaży w Mielnie apartamentowiec Dune, osiągnął już swoją docelową wysokość. W czerwcu w inwestycji zostanie zakończony etap stanu surowego otwartego. Dune to najbardziej luksusowe i eleganckie apartamenty na polskim Wybrzeżu, z ich okien widok na morze będzie niczym nieograniczony. A to właśnie bezcenny widok na morze dla osób kupujących tu apartament jest priorytetem, dlatego piętra II i III zostały już niemal całkowicie sprzedane.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 26.07.2012, godz. 19:40
45309_1000x.jpg


45310_1000x.jpg


45311_1000x.jpg


45312_1000x.jpg


45313_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 13.08.2012, godz. 13:16
45896_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 13.08.2012, godz. 13:21
45897_1000x.jpg


45898_1000x.jpg


45899_1000x.jpg
odpowiedz