DODAJ
Gregs 12.12.2007, godz. 19:52
Gryphon Sp. z o.o.

działalność: produkcja artykułów biurowych, m.in. segregatorów, skoroszytów i folderów PP i PCV oraz koszulek na dokumenty

podmiot rozpocznie działalność gospodarczą do dnia 1 kwietnia 2008 roku

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 4&news=177

"Obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia budowy zakładu"
odpowiedz
Gregs 22.06.2009, godz. 19:40
[size=150:1f8mkp4w]Nowe miejsca pracy i tysiące segregatorów od „Gryphona”[/size:1f8mkp4w]

Polska spółka „Gryphon” otworzyła w sobotę, 30 maja, swój pierwszy zakład produkcyjny.

W świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” firma zainwestowała ponad 25 mln zł i zatrudniła blisko 90 osób. W zakładzie w Świdnicy wytwarza materiały biurowe.


– Gdy podpisywaliśmy umowę z władzami strefy ekonomicznej oraz miasta, deklarowaliśmy inwestycję pięciomilionową i zatrudnienie do 2010 r. 60 osób. Wieloletnie założenia zrealizowaliśmy dużo szybciej i to na dużo większą skalę. Do dziś zainwestowaliśmy ponad 25 mln zł i zatrudniliśmy 89 osób. Ale to nie koniec, do grudnia tego roku nasza załoga wzrośnie do 100 osób. Co więcej jedną piątą zespołu stanowią osoby, które dotychczas nie miały pracy i były zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy – wyjaśnia Jakub Gieysztor, prezes „Gryphon”.

Projekt nowego przedsięwzięcia przygotowano w 2007 r. W 2008 r. prowadzono prace budowlane. Pełną parą zakład ruszył w kwietniu 2009 r.

– Wywodzimy się z firmy dystrybucyjnej, która zajmuje się sprzedażą materiałów biurowych. Nie chcieliśmy poprzestać na sprzedaży produktów innych wytwórców, a sami stworzyć od podstaw zakład. Dziś te marzenia się spełniają – dodaje prezes Gieysztor.

Sztandarowym produktem „Gryphona” jest segregator. Materiały biurowe wytwarzane są pod marką „HANDY home&office”, ale też innych firm. Produkty trafiają na rynek polski, a także do krajów Unii Europejskiej i Afryki, czy na Bliski Wschód.

Skąd pomysł na inwestycję w Świdnicy?

– Zdecydowała dobra atmosfera współpracy z władzami miasta oraz strefy ekonomicznej, a także bogata oferta ulg. Ważny był dla nas również dostęp do wykwalifikowanej kadry. Wszystkie te atuty potwierdziły się na miejscu. Dziś mogę powiedzieć, że dobrze wybraliśmy stawiając na Świdnicę, choć przy wstępnych rozmowach, braliśmy jeszcze pod uwagę lokalizację naszego zakładu na Górnym Śląsku – mówi Jakub Gieysztor.

– Firma „Gryphon” pokazała, że nawet w dobie kryzysu można rozwijać przedsiębiorstwo i to na dużą skalę. Mam nadzieję, że decyzja firmy będzie przykładem dla innych przedsiębiorców, których odpowiedzią na kryzys będą nowe inwestycje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

***

„Gryphon” to spółka wywodząca się z rodzinnej firmy dystrybucyjnej „Porta” z Wrocławia. Przedsiębiorstwo to od lat 90-tych trudni się handlem artykułami biurowymi. Inwestycja w Świdnicy została sfinansowana ze środków własnych spółki oraz kredytu inwestycyjnego udzielonego przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. W świdnickim zakładzie „Gryphon” produkuje materiały biurowe, które powstają z przetwarzania tworzyw sztucznych, papierów i tektury. Produkowane są tutaj m.in. obwoluty na dokumenty, foldery, przekładki do segregatorów, albumy ofertowe, teczki plastikowe oraz tekturowe. Głównym produktem firmy są segregatory. W świdnickim zakładzie dziennie powstaje ich kilkadziesiąt tysięcy sztuk.

gryphon02.jpg
gryphon03.jpg
gryphon04.jpg
gryphon05.jpg

UM Świdnica
odpowiedz
mrpodvodnik 27.05.2010, godz. 22:43
Oficjalna strona Gryphon Świdnica http://www.gryphon.pl
odpowiedz
Slawko96 03.09.2012, godz. 09:35
Niemal wszystkie artykuły biurowe tej firmy można zamówić również na tej platformie po cenach rynkowych.
odpowiedz
dawidoo 23.09.2013, godz. 12:58
Ogólnie wygląda to dla mnie jak jedna wielka ściema :/
odpowiedz
figofago 14.01.2014, godz. 19:26
Gryphon zamknięty. Załoga na lodzie, prezes zniknął.
Pensji nie ma, wypowiedzeń z pracy także, prezes zniknął. Fabryka artykułów biurowych Gryphon w Świdnicy jest zamknięta na głucho. W listopadzie 2013 roku pracowało tu jeszcze 60 osób. – Zostaliśmy kompletnie na lodzie, nawet nie możemy się zarejestrować jako bezrobotni – mówi jeden z pracowników.


Źródło: http://swidnica24.pl/gryphon-zamkniety- ... s-zniknal/
odpowiedz
Orzech 16.01.2014, godz. 00:30
Gdzie są wypłaty?

80 pracowników firmy Gryphon w Świdnicy zostało na bruku. Prezesi firmy zniknęli, wypłaty też, a drzwi są zamknięte na głucho. Od nowego roku z zarządem spółki nie ma nawet telefonicznego kontaktu. Pomoc poszkodowanym pracownikom obiecuje urząd miejski.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... y/13659530
odpowiedz
Orzech 17.01.2014, godz. 23:11
Firmy Gryphon i Porta zamknięte z dnia na dzień. Oszukani pracownicy szukają pomocy

Dramat 110 pracowników firm Gryphon i Porta. Firmy zostały zamknięte z dnia na dzień, a oni nie dostali ani zaległych pensji, ani wypowiedzeń.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
odpowiedz
Orzech 22.01.2014, godz. 11:55
odpowiedz
figofago 13.08.2014, godz. 17:56
Gryphon: Oko za oko, ząb za ząb?

Do reklamówek wrzucali narzędzia, teczki, segregatory i półprodukty. Kilku byłych pracowników zakładu Gryphon w Świdnicy po spotkaniu z syndykiem próbowało wynieść z zakładu to, co da się szybko sprzedać. – Pracodawca nas okradł, to odbieramy chociaż część swojego – próbowali tłumaczyć. Po groźbie wezwania policji oddali wszystkie rzeczy.

Źródło: http://swidnica24.pl/gryphon-oko-za-oko-zab-za-zab/
odpowiedz
Orzech 23.01.2015, godz. 16:04
Prezes Gryphonu poszukiwany

70 byłych pracowników likwidowanej świdnickiej fabryki Gryphon otrzymało zaległe pensje.

Więcej: http://naszbiznes24.pl/prezes-gryphonu-poszukiwany/
odpowiedz