DODAJ
inwestomaniak 12.07.2007, godz. 03:51
Bardzo interesujaca inwestycja i bardzo duza. 42 tysiace m2 powierzchni mieszkalnych to oklo 320-350 domow (średnia 120-130 m2 na dom) = okolo 1000 mieszkancow.

w1.jpg

Wkrotce wiecej informacji i wizualizacji tej inwestycji.
odpowiedz
Darek 01.08.2007, godz. 01:22
w1.jpg

wilczyce.jpg
odpowiedz
Darek 29.10.2007, godz. 22:50
Makieta osiedla. Oficialna nazwa: "Małe Wilczyce"...

tow8.jpg
odpowiedz
Darek 29.10.2007, godz. 22:52
...i jeszcze jedna nowa wizualka ze strony inwestora:

bnmwilcz11.jpg
odpowiedz
Orzech 18.12.2007, godz. 22:04
Strona internetowa inwestycji: http://www.malewilczyce.pl
odpowiedz
Darek 28.01.2008, godz. 21:47
Podwrocławski zakątek

Data: 2008-01-28
Autor: Marek Łuszczki

Wiosną tego roku pod Wrocławiem ruszy inwestycja o nazwie Małe Wilczyce. Prace prowadzi spółka deweloperska BNM, która już od świąt Bożego Narodzenia przyjmuje rezerwacje na zakup domów i mieszkań. Osada zlokalizowana została we wsi Wilczyce w gminie Długołęka, tuż przy granicy Wrocławia

Małe Wilczyce to jedno z tych podmiejskich osiedli, które zostały pomyślane jako zielone ekologiczne enklawy. Nie tylko z powodu dużych przydomowych ogrodów. Aż dwa z 18 hektarów powierzchni w centralnej części przeznaczono na specjalnie zaprojektowany park, dzięki któremu powstanie zielona strefa aktywnego odpoczynku. Przewidziano alejki spacerowe, place zabaw dla dzieci, miniboiska dla młodzieży, a także miejsca do grillowania dla całych rodzin. W parku będzie funkcjonował również domek klubowy, w którym dorośli mieszkańcy osady będą mogli się spotkać z sąsiadami i zagrać w bilard. Wschodnia granica osady to ściana naturalnego sosnowego lasu. Zachodnią granicę będzie wyznaczał dziki zagajnik. Ponadto przed domami obsadzone zostaną klomby, rabaty i żywopłoty. Wokół "zielonego serca" osady powstanie 338 jednostek mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 74 do 187 metrów kwadratowych. Autorzy projektów przewidzieli domy jednorodzinne, bliźniaki oraz obiekty w zabudowie szeregowej. Ich architektura ma stanowić połączenie tradycji z nowoczesnością. Wszystkie zostaną wybudowane w ulubionych przez większość klientów proporcjach: piętrowe, pokryte dwuspadowymi dachami, szeroko otwarte na ogrody. Wnętrza będą miały funkcjonalny rozkład, przestronne kuchnie i łazienki. Do ich wykończenia zostaną użyte wysokiej klasy materiały, takie jak drewno, ceramika i kamień.

Najpiękniejsza wioska w Polsce


Intencją inwestora jest stworzenie pod Wrocławiem "najpiękniejszej wioski w Polsce", której mieszkańcy będą się cieszyli zielenią i ciszą przedmieścia, pozostając blisko miasta dzięki sprawnej komunikacji. Z Małych Wilczyc będzie bardzo blisko do trasy wylotowej na Warszawę, a także do położonego niedaleko centrum handlowego i rozrywkowego Korona. Autorami podwrocławskiej osady są członkowie zespołu spółki BNM oraz współpracujący z firmą sprawdzeni partnerzy-architekci, wykonawcy robót budowlanych, inspektorzy nadzoru budowlanego. BNM Development wszystkim swoim klientom proponuje doradztwo w zakresie finansowania zakupu nieruchomości. Firma uruchomiła też osobną stronę internetową poświęconą osadzie - http://www.malewilczyce.pl. Witryna została tak zaprojektowana, aby każdy zainteresowany mógł dokładnie poznać plany realizowanej inwestycji, rozkład poszczególnych obiektów, ofertę sprzedaży i skorzystać z fachowej porady specjalisty.

Inne inwestycje
BNM Development funkcjonuje na dolnośląskim rynku nieruchomości od 2006 roku. Wyróżnia się wśród konkurencji ciekawym doborem lokalizacji oraz dbałością o klimat miejsca, w którym realizuje swoje inwestycje. Oprócz osady Małe Wilczyce spółka realizuje też inne inwestycje, takie jak kameralny zespół budynków na Zaciszu, przy ulicy Cieszkowskiego i rewitalizację XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Krasińskiego. Kolejne inwestycje BNM można określić jako prawdziwe perły na wrocławskim rynku nieruchomości. Są to ekskluzywne domy naprzeciw parku Południowego, przy ulicy Sudeckiej oraz na Zalesiu przy ulicy Dicksteina. W obu lokalizacjach powstaną komfortowe kameralne wille przeznaczone dla klientów ceniących luksus. BNM Development przygotowuje wraz z Grupą Impel realizację atrakcyjnego osiedla Centauris pomiędzy ulicami Brossa a parkiem Skowronim, nieopodal krzyckiego Borku. Oferta skierowana będzie do ludzi młodych duchem, kochających miasto i komfort. Inwestorzy spodziewają się, że ze względu na "parkową" lokalizację, nowoczesną architekturę i wysoką jakość wykończenia spotka się ona z wielkim zainteresowaniem wśród kupujących.

"BIZNES WROCŁAWSKI"


2503_1000x.jpg2504_1000x.jpg
odpowiedz
Jan Augustynowski 28.01.2008, godz. 22:00
Nie jestem pewien, czy to właśnie ni w tym lesie graniczącym z inwestycją, można znaleźć poniemiecki bunkier z widocznymi swastykami etc... Mogę się mylić.
odpowiedz
Magni77 13.03.2008, godz. 11:34
Mi sie podoba. zwłaszcza pomysł z dużą ilością zieleni, kwiatów i samego parku. Wielu inwestorów nazywa parkami jakieś zagajniki, a oni zrobili specjalny projekt i przeznaczyli na to 2 hektary. Przy terazniejszych ofertach uważam, że ta sie wyróznia. dobry standard, materiały ceramiczne no i lokalizacja super jak dla mnie.
jeszcze nie kupuję domku ale chętnie się przyjrzę ofercie już wkrótce. a jak nie dom to apartament 100 metrów z tarasem 36. wyglada super.
:thumleft:
odpowiedz
Henry 03.03.2009, godz. 15:54
Witam,
odświeżę może stary temat. Jestem właśnie w trakcie wybierania nowego miejsca do zamieszkania dla mojej rodziny i dosyć mocno zastanawiam się nad Małymi Wilczycami. Osobiście boję się teraz ryzykować, ale strasznie interesująco wygląda to osiedle. Przekonuje się ku inwestycji ponieważ ostatnio znalazłem coś takiego : http://www.nieruchomosci.com.pl/news,216.html. Czy ktoś już może skorzystał z takiej formy zabezpieczenia? Są jakieś "minusy"?
A o co chodzi z tymi swastykami?
odpowiedz
wroclove 03.03.2009, godz. 17:12
ja zostałem ostatnio mile zaskoczony spotem reklamowym Małych Wilczyc na ekraniku w sklepie Piotr i Paweł
odpowiedz
Jan Augustynowski 05.03.2009, godz. 23:28
"Henry" napisał:
Witam,
odświeżę może stary temat. Jestem właśnie w trakcie wybierania nowego miejsca do zamieszkania dla mojej rodziny i dosyć mocno zastanawiam się nad Małymi Wilczycami. Osobiście boję się teraz ryzykować, ale strasznie interesująco wygląda to osiedle. Przekonuje się ku inwestycji ponieważ ostatnio znalazłem coś takiego : http://www.nieruchomosci.com.pl/news,216.html. Czy ktoś już może skorzystał z takiej formy zabezpieczenia? Są jakieś "minusy"?
A o co chodzi z tymi swastykami?


Pomyliłem lokalizacje. Chodziło o poniemieckie magazyny amunicji w okolicach Pawłowic.
http://wroclaw.hydral.com.pl/1458,obiekt.html
odpowiedz
Henry 07.03.2009, godz. 21:35
"WroFanatyk" napisał:
Pomyliłem lokalizacje. Chodziło o poniemieckie magazyny amunicji w okolicach Pawłowic.
http://wroclaw.hydral.com.pl/1458,obiekt.html

Mi właśnie to nie pasowało, bo jeździłem tam z dziećmi na rowerach i nic takiego nie widziałem.
odpowiedz
wroclove 08.03.2009, godz. 17:06
mają swój kanał na youtube:

http://www.youtube.com/malewilczyce
odpowiedz
anubis 02.12.2009, godz. 11:00
Firma BNM Development rozpoczęła budowę osiedla mieszkaniowego we wsi Wilczyce w podwrocławskiej gminie Długołęka. Na 18-hektarowej działce zaplanowano budowę 350 mieszkań o powierzchni użytkowej od 74 do 200 m kw. Będą to domy jednorodzinne, bliźniaki, obiekty w zabudowie szeregowej oraz apartamenty. Dwa hektary działki są wydzielone pod specjalnie dla tego osiedla zaprojektowany park. Inwestycja jest podzielona na trzy etapy. Mieszkania z pierwszego etapu budowy mają być gotowe już w III kwartale 2010 roku, natomiast zakończenie budowy całego osiedla planowane jest na 2012 rok.

Oprócz osiedla Małe Wilczyce spółka przygotowuje projekt budowy willi apartamentowej naprzeciwko parku Południowego, przy ulicy Sudeckiej. W planach jest również budowa trzech budynków apartamentowych przy ulicy Cieszkowskiego na Zaciszu oraz inwestycja przy ulicy Dicksteina. W czerwcu BNM Development wraz z Grupą Impel rozpoczęły komercjalizację luksusowego osiedla Centauris pomiędzy ulicami Brossa a parkiem Skowronim na Krzykach.


Anna Andrusyszyn-Wojtasik

Źródło: www.nieruchomosci.com.pl
odpowiedz
Orzech 30.01.2010, godz. 14:25
Jacek Kulesza 2010-01-27, ostatnia aktualizacja 2010-01-27 10:04

Aż 350 domów i mieszkań planowanych jest w osadzie Małe Wilczyce, którą firma BNM Development zamierza wybudować obok Kiełczowa. Między nimi powstanie park o powierzchni 1,5 ha z boiskami i dużym placem zabaw.

Osada powstaje w gminie Długołęka, na granicy sosnowego lasku. Na osiedlu planowane są domy wolno stojące, bliźniaki i mieszkania w zabudowie szeregowej. Na razie rozpoczęła się budowa tych ostatnich. 14 mieszkań powstanie w siedmiu segmentach. Spełniają one kryteria programu Rodzina na Swoim.

- Zaczęliśmy od mieszkań, bo na razie najlepiej sprzedają się tańsze nieruchomości - tłumaczy Filip Krzemień, dyrektor działu sprzedaży i marketingu w BNM.


W jednym segmencie będą dwa mieszkania o powierzchni 74 m kw. Właściciele parterowego będą mieli do wyłącznej dyspozycji ogródek o powierzchni 150 m kw. Natomiast mieszkańcy lokalu na piętrze mogą zagospodarować poddasze o pow. 33,5 m kw.

- Można tam urządzić dwa pokoje i łazienkę - mówi Krzemień. Działka przed i pod budynkiem jest wspólną własnością obu rodzin.

Segmenty powstaną na działkach o pow. 300 m kw., bliźniaki - 560, a właściciele domów jednorodzinnych mają mieć do dyspozycji od 730 do 1150 m kw. Docelowo będzie 277 budynków. Domy mają do 200 m kw. powierzchni. Nieruchomości dostępne są w 14 wariantach projektowych.

Mieszkanie na parterze kosztuje 325 tys. zł brutto. Ceny domów wolno stojących zaczynają się od miliona złotych i zależą od wielkości (są trzy rodzaje) i położenia - w osadzie Małe Wilczyce najtańsze są bowiem nieruchomości położone przy głównej drodze, a najdroższe przy parku.

W cenie mieszkań i domów jest pełna infrastruktura osiedla. Cały teren ma być ogrodzony, monitorowany i strzeżony przez całą dobę. Drogi i chodniki zostaną wykonane z kostki brukowej. Powstanie również park z boiskami do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki plażowej. Będzie w nim plac zabaw w formie amfiteatru. Powstanie też altana oraz zadaszone tarasy, które mają stać się miejscem spotkań mieszkańców.

Oprócz parku wspólne tereny zielone zajmą 7500 m kw. - będą na nich ścieżki szutrowe, ławki, zostaną posadzone drzewa. Natomiast od głównej drogi osiedle ma zostać odgrodzone ekranem dźwiękoszczelnym i drzewami. - Nie będzie jej widać - deklaruje Krzemień.

Osiedle zaprojektowała pracownia TH Architekci, głównym architektem jest Tadeusz Hardt. Domy jednorodzinne, bliźniaki i jednostki w zabudowie szeregowej zostały zaprojektowane w lubianych przez klientów proporcjach: piętrowe, kryte dwuspadowymi dachami, szeroko otwarte na ogrody - zachwala inwestor. - O ich wysokim komforcie decydują funkcjonalny rozkład wnętrz oraz przestronne kuchnie i łazienki. Szlachetne i naturalne materiały wykonania, takie jak: drewno, kamień i ceramika, pozwalają cieszyć się najwyższym standardem wykonania.

Budynki wznoszone są z bloczków ceramicznych (porotherm) o grubości 24 cm, które zostaną docieplone 12 cm styropianu i otynkowane. Kolorystyka nie została jeszcze ustalona, ale ma być różna dla różnych rodzajów budynków.

Na dachu przewidziano dachówkę ceramiczną. Okna będą drewniane, wykonawca zamontuje również parapety zewnętrzne i wewnętrzne oraz piece gazowe. Lokale będą oddawane w stanie deweloperskim.

BNM Development ma zarządzać osadą do momentu sprzedaży ostatniego lokalu. Później zajmą się tym mieszkańcy. Krzemień szacuje, że cała inwestycja zakończy się w 2015 roku. Natomiast pierwsze domy zostaną ukończone już w II kwartale 2010 r.


2505_1000x.jpg2506_1000x.jpg


Źródło: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/
odpowiedz
Jan Augustynowski 17.02.2010, godz. 22:46
2762_1000x.jpg


2763_1000x.jpg
odpowiedz
danylko 08.04.2010, godz. 12:50
mieszka może ktoś blisko tej inwestycji żeby pare foptek wrzucić?
odpowiedz
Hiszpan 11.05.2010, godz. 19:36
Teraz wygląda to mniej więcej tak i cały czas idzie do przodu :lol:
4046_1000x.jpg
[size=85:5l19oohp]Teraz wygląda to mniej więcej tak i cały czas idzie do przodu:)[/size:5l19oohp]
4048_1000x.jpg
odpowiedz
ppawel29 12.05.2010, godz. 13:01
są tutaj przyszli mieszkańcy osiedla? ciekawy jestem przyszłych potencjalnhych współmieszkańców
odpowiedz
Jan Augustynowski 12.05.2010, godz. 15:07
...a dużo już się sprzedało mieszkań, nie wiesz?
odpowiedz