DODAJ
Jan Augustynowski 13.01.2008, godz. 20:36
http://img.naszemiasto.pl/grafika/Gazeta-Wroclawska.gif

Purkyniego zostanie wyremontowana
09.01.2008

Ulica Purkyniego, łącząca pl. Powstańców Warszawy z Nowym Targiem w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie gruntowny remont. Starą kostkę brukową zastąpi asfalt, odnowione zostaną chodniki i wybudowane zatoki parkingowe dla samochodów.

Urzędnicy mają już przygotowany projekt prac remontowych, który obejmuje ul. Purkyniego - od Janickiego do pl. Powstańców Warszawy. W planach tych ujęta jest również jezdnia przed gmachem urzędu wojewódzkiego.
- Oprócz wymiany nawierzchni na jezdni, przy okazji inwestycji zostanie uporządkowana kwestia miejsc parkingowych - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Według dokumentacji, miejsca postojowe ulokowane będą w kilku zatokach i pasmach po obu stronach ulicy. I tak wzdłuż gmachu Muzeum Narodowego auta będą mogły stawać na chodniku, na wysokości zatoki gondol - w specjalnych zatoczkach po obu stronach jezdni. Dalej - w kierunku ul. Janickiego - również w zatokach, ale po stronie przylegającej do hotelu i terenu szkoły.
- Miejsca te będą najprawdopodobniej płatne, bo Purkyniego leży w strefie objętej opłatami za postój - dodaje Mazur. Oprócz położenia nowej nawierzchni na jezdni, zadaniem drogowców będzie też zbudowanie ścieżki rowerowej. Ma ona przebiegać po stronie parku i Panoramy Racławickiej. Takie rozwiązanie skrytykowali już wrocławscy rowerzyści, którzy uważają, że lepsze byłoby utworzenie po obu stronach jezdni jednokierunkowych pasów rowerowych. Być może uwagi te uwzględni oficer rowerowy, który od grudnia jest zatrudniony w magistracie.
ZDiUM ogłosił już przetarg na prace remontowe. Jeśli uda się bez kłopotów wybrać wykonawcę, roboty zaczną się w drugiej połowie roku i skończą się w 2009 r. Wstępnie ich koszty oszacowano na ponad 4 mln zł.
Bartosz Wawryszuk - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/805995.html

Za artkiem_wro z ssc fragment koncepcji przebudowy z okolicy panoramy racławickiej:

6xkhcwo.jpg
odpowiedz
matternhorn 08.02.2008, godz. 16:32
List otwarty do Prezydenta w sprawie ul. Jana Ewangelisty Purkyniego
http://rowery.eko.org.pl/main/?ekran=1& ... id_art=691
odpowiedz
Orzech 08.02.2008, godz. 17:30
EDIT: W poniedziałek poprawiona wersja artykułu.
odpowiedz
Gesah 08.02.2008, godz. 17:35
ten dziennikarz pomieszał, nie chodzi o parking pod Nowym Targiem, a wzdłuż Purkyniego. Skoro na obu jej końcach będzie kilka tys. miejsc parkingowych, to chyba warto poszerzyć chodnik, a nie zwężać go? nie chodzi o zostawienie tego co jest, a o zrobienie normalnej ulicy, o normalnych pasach ruchu, normalnego chodnika i normalnej drogi rowerowej.
odpowiedz
Gesah 08.02.2008, godz. 17:45
Dziennikarz zupełnie wszystko pomieszał. Proszę, przeczytaj list, bo to zupełnie nie tak.


edit: kto wyedytowal moj post wyzej?
odpowiedz
Orzech 08.02.2008, godz. 17:54
Ja. Przepraszam, omyłkowo zamiast na quote nacisnąłem na zmień i w twoim poście dopisalo się moje pytanie. Już poprawiłem.

Pytałem: Kilka tysięcy miejsc? Gdzie będzie te kilka tysięcy miejsc parkingowych?
odpowiedz
Gesah 08.02.2008, godz. 17:56
Artykuł zaraz zniknie z ich strony i w poniedziałek bedzie dobra wersja, takze jesli mozesz, usun go.

ps: miejcsa beda pod NT i nowy przy Purkyniego.
odpowiedz
Orzech 08.02.2008, godz. 18:09
Usunąłem tamten artykuł i swój komentarz do niego i czekam na poprawioną wersję :)

Parking pod Nowym Targiem plus miejsca wzdłuż Purkyniego to raptem około 1000 miejsc, a nie kilka tysięcy :) A przecież ma tam powstać za kilka lat Muzeum Sztuki Współczesnej i kompleks hotelowo-restauracyjny na Wzgórzu Polskim, które to inwestycje też będą generowały zapotrzebowanie na dodatkowe miejsca parkingowe.
odpowiedz
Gesah 08.02.2008, godz. 18:11
MSN ma miec parking, do tego powstanie tam tez normalny parking pietrowy. a kilka miejsc wzdluz ulicy zabierze 2,5 metra, dajac autom powiedzmy 20 miejsc. za to wycieczki turystow racezj nie beda mialy miejsca na przechadzanie sie. poza tym, zaprojektowano droge rowerowa przecinajaca w kilku miejscach chodnik, a nawet rowerzysci mowia, ze nie powinno byc jej tam wogole, bo oni wola jezdzic po jezdni - ruch i tak jest tam maly.
odpowiedz
Orzech 08.02.2008, godz. 18:18
Teraz ruch jest tam maly, ale co będzie za kilka lat, kiedy zostaną zrealizowane te dwie wymienione inwestycje oraz ruszy zabudowa placu Społecznego? Gdzie ma być zlokalizowany ten parking piętrowy? A co z miejscami dla autokarów? Obecny parking przy Panoramie Racławickiej już nie wystarcza.
odpowiedz
Darek 08.02.2008, godz. 18:38
Co to był za artykuł?
odpowiedz
Gesah 11.02.2008, godz. 11:07
"Orzech" napisał:
Teraz ruch jest tam maly, ale co będzie za kilka lat, kiedy zostaną zrealizowane te dwie wymienione inwestycje oraz ruszy zabudowa placu Społecznego? Gdzie ma być zlokalizowany ten parking piętrowy? A co z miejscami dla autokarów? Obecny parking przy Panoramie Racławickiej już nie wystarcza.


no wlasnie w projekcie SARL tunel z Pulaskiego mial wylatywac na Purkyniego, a w studium iala to byc uliczka o znikomej waznosci. dlatego ona musi byc traktem dla turystow pomiedzy Hiltonem, Muzeami i pasazerow, ktorzy ZOSTAWILI auta w parkingowcach.
odpowiedz
Orzech 12.02.2008, godz. 11:49
I mamy poprawiony artykuł:


Wrocław, 2008-02-12

Zostawcie Purkyniego w spokoju!

Rowerzyści protestują przeciwko przebudowie ulicy Purkyniego. Niedawno w urzędzie miejskim pozostawili list otwarty do prezydenta Rafała Dutkiewicza.


W liście sprzeciwiają się budowy parkingu przy ul. Purkyniego, co w rezultacie ograniczy przestrzeń życiową dla pieszych i rowerzystów. Organizacjom nie podoba się również zwężenie do 1,5 metra chodnika, który miejscami będzie przeplatany ze ścieżką rowerową. Ich zdaniem dobrym rozwiązaniem jest obecny stan Purkyniego i okolic. Pod listem podpisało się pięć organizacji m.in. Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa czy Stowarzyszenie Młody Wrocław.

- Niepokoi nas fakt, że mimo deklaracji składanych przez prezydenta nie rozmawia się z żadnymi organizacjami. Dlatego chcemy bezpośrednio wręczyć list prezydentowi, aby nie utknął w jakimś urzędniczym biurku – mówi Radosław Lesisz z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Niedawno we Wrocławiu powołano "oficera rowerowego", którego zadaniem jest m.in. rozwiązywanie problemów rowerzystów i pertraktowania z władzami kwestii spornych. - Ale w tej sytuacji "oficer" może mieć związane ręce i być marionetką w rękach urzędników – mówią przedstawiciele organizacji ekologicznych.

W urzędzie list odebrał Marcin Szeloch z biura prezydenta, podziękował i obiecał przekazać Rafałowi Dutkiewiczowi

http://www.wfp.pl/wroclaw-miasto/news.p ... 9&rodzaj=1
odpowiedz
Gesah 12.02.2008, godz. 12:31
a dla pelniejszego obrazu parkingi w okolicy Purkyniego:
222_04_parkingi_POPR.jpg
do tego GD, przyszle MSN i Hilton.
odpowiedz
Orzech 12.02.2008, godz. 12:40
Ta działka na Janickiego nie należy do miasta, a obecny właściciel tej działki nie chce słyszeć o budowie parkingu wielopoziomowego w tym miejscu.
odpowiedz
Gesah 12.02.2008, godz. 13:16
to nie bedzie 5 tylko 4. pomijam zabudowe pl. Spolecznego.

a za to przypomne, ze UE jest przeciwna budowie nowych parkingow na Starym Miescie - Krakow mial klopoty, gdy poruszono ta kwestie.
odpowiedz
Orzech 02.04.2008, godz. 21:48
Wrocław, dnia 2008-04-01

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA WROCŁAWIA

Zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717, z późn. zm.)

zawiadamiam, strony postępowania:

że w dniu 2008-04-01 została wydana decyzja nr 68/2008 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na: przebudowie ul. J. E. Purkyniego we Wrocławiu na odcinku od ul. W. Kraińskiego do pl. Powstańców Warszawy. ,obejmującego m. in.korektę jezdni, budowę i przebudowę chodników, zatok parkingowych, ścieżek rowerowych i in. elementów drogi w ul. J. E. Purkyniego, budowę ścieżki rowerowej od ul. J. E. Purkyniego do mostu Pokoju po stronie zachodniej, przebudowę infrastruktury technicznej, niezbędną wycinkę zieleni, budowę obiektów małej architektury
odpowiedz
Jan Augustynowski 02.04.2008, godz. 22:54
Korektę jezdni?? Przecież to trzeba zaorać :)
odpowiedz