Kraków: Centrum Energetyki AGH zostanie rozbudowane

Kraków: Centrum Energetyki AGH zostanie rozbudowane

REKLAMA
Centrum Energetyki Akademii Górniczo Hutniczej mieszczący się przy ulicy Czarnowiejskiej zostanie rozbudowany o nowe skrzydło.
Nowy pawilon będzie bezpośrednio połączony z Centrum Energetyki przewiązkami, lecz głównymi użytkownikami będą studenci i pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej, Studium Języków Obcych oraz Wydziału Humanistycznego. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić 1600 osób.
Nowy obiekt na mapie kampusu AGH będzie miał siedem kondygnacji i będzie wykorzystywany na potrzeby dydaktyczne uczelni. Przeważać w nim będą pomieszczenia dydaktyczne - 20 sal dla grup od 18 do 20 osób, laboratoria komputerowe - 14 sal dla grup od 12 do 18 osób, duże sale wykładowe - 10 sal dla grup 30 i 80 osobowe, małe sale wykładowe - 7 sal dla 30 osób, oraz pomieszczenia biurowe dla pracowników naukowych.
REKLAMA
Nowy obiekt nawiązywać będzie wyglądem do Centrum Energetyki i wyposażony zostanie w elewacje kamienną i szklaną. Kubatura obiektu wyniesie 27 880 m3, a jego powierzchnia użytkowa 4 281 mkw. 
Obiekt powstanie na części naziemnego parkingu samochodowego i połączy się z istniejącymi budynkami. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Re-Bau Sp. z o.o. Czas realizacji inwestycji to 15 miesięcy, czyli do pierwszego kwartału 2022 roku.   

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA