W Centrum Kongresowym prowadzone są przeglądy technicznefot. Damian Daraż

W Centrum Kongresowym prowadzone są przeglądy techniczne

Kraków
REKLAMA
Sierpień to miesiąc w którym nie odbywają się żadne imprezy, jest więc czas na przeprowadzenie przeglądów technicznych oraz konserwacji sprzętu i powierzchni, a tym samym przygotować obiekt do nowego sezonu. Jak co roku testom i przeglądom poddawane jest około 160 urządzeń, w tym sceniczne urządzenia i platformy w Sali Audytoryjnej S1 oraz salS2, S3, S4.

Zakres prowadzonych prac jest bardzo rozległy, obejmuje on m.in. mycie wysokościowe szklanych elewacji, czyszczenie i olejowanie parkietów i posadzek, sprzątanie całego obiektu jak również testy i konserwacja urządzeń znajdujących się w budynku.
REKLAMA
Tak duża liczba realizowanych projektów oraz liczba gości sprawia, że niektóre powierzchnie w naturalny sposób zużywają się, dlatego należy przeprowadzić ich renowacjęmówi w rozmowie z LoveKraków.pl, Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Przez pierwsze sześć miesięcy roku 2017 Centrum Kongresowe odwiedziło około 122 300 gości, odbyło się 85 wydarzeń, w tym 41 Sesja Światowego Komitetu Dziedzictwa UNESCO, trwająca od 2 do 12 lipca.

Jak dodaje Michał Zalewski, tuż przed rozpoczęciem tego dziesięciodniowego wydarzenia w ICE Kraków przeprowadzono kompleksowe kontrole bezpieczeństwa
Obejmowały też kontrole stanu bezpieczeństwa pożarowego i sanitarnego oraz przeprowadzono ćwiczenia straży pożarnej wraz z symulacjami zagrożeń tłumaczy Michał Zalewski.

W sierpniu Urząd Dozoru Technicznego przeprowadzi testy na około 160 urządzeniach znajdujących się w centrum kongresowym, w tym mechanizmy sceniczne sali teatralnej S2, ruchome platformy sceniczne sali audytoryjnej S1, składają się one z 8 modułów i są w stanie utrzymać obciążenie około 17 ton. Oprócz platform przeglądane są również stalowe konstrukcje we wszystkich salach enkodery, wyłączniki krańcowe, włączniki awaryjne czy sensory lin.

Urząd Dozoru Technicznego odpowiada za kontrolę urządzeń technicznych, które mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem. Choć stan techniczny obiektu sprawdzany jest na bieżąco, prowadzone są także bieżące naprawy, które są związane z uszkodzeniami powstałymi podczas realizacji wydarzeń. Większość uszkodzeń wywołana jest przez sytuacje losowe, jednak nad naprawami czuwa zespół pracowników administracji, projekt managerów oraz konserwatorów wyjaśnia Michał Zalewski.

Oddane do użytku jesienią 2014 roku Centrum Kongresowe ICE Kraków, już dwukrotnie zostało uznane za najlepsze centrum kongresowe Nowej Europy w konkursie Meetings Star Award. W nadchodzącym sezonie jesienno-
zimowym zaplanowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń w tym m.in. Open Eyes Economy Summit, 68 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, Koncerty The Beatles Symfonicznie, Zespół Kroke, Konieczny Wyspiańskiemu oraz Wielka Gala Sylwestrowa Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.   

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA