[Łódź] Strzeżony parking i więcej miejsc dla rowerów – Manufaktura rozszerza ofertę dla cyklistów

[Łódź] Strzeżony parking i więcej miejsc dla rowerów – Manufaktura rozszerza ofertę dla cyklistów

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wraz z pierwszym dniem wiosny w Manufakturze otwiera się strzeżony parking rowerowy. Do dyspozycji klientów będzie 80 stojaków. To jednak tylko część oferty przygotowanej dla cyklistów. Do końca sezonu na terenie kompleksu ma powstać łącznie ponad 300 miejsc na jednoślady, czyli o niemal 60% więcej niż obecnie. Rowerzyści będą mogli korzystać również z szatni i przebieralni. Amatorzy sportu na dwóch kółkach czas zacząć sezon rowerowy.

 

W Łodzi można aktualnie korzystać z niemal 100 km dróg rowerowych, a w planach jest budowa ponad 45 km nowych tras. Obserwując rosnącą popularność jednośladów oraz coraz liczniejsze grono klientów, którzy w taki sposób odwiedzają kompleks, Manufaktura stale poszerza propozycje skierowane do cyklistów. Także ze względu na swoją lokalizację – położenie na styku dwóch ścieżek rowerowych biegnących wzdłuż ulic Zachodniej i Drewnowskiej – staje się ona naturalnym przystankiem, a rynek jest doskonałym miejscem do chwili odpoczynku i relaksu przed dalszą podróżą.

 

21 marca, wraz z pierwszym dniem wiosny w Manufakturze otwiera się strzeżony parking dla rowerów. Do dyspozycji miłośników dwóch kółek będzie 80 miejsc, na których można zostawić swój środek transportu pod opieką ochroniarza. Stróż wskaże wolne, numerowane miejsca, oraz pomoże przypiąć rower do stojaka. Wszyscy, którzy dbają o bezpieczeństwo swojego jednośladu, bądź chcą zostawić go na klika godzin, mogą korzystać ze strzeżonej strefy przez cały tydzień, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-23:00, a w niedzielę do 22:00. Parking znajduje się pomiędzy galerią handlową a budynkiem Muzeum Sztuki ms2. Bez względu na to czy rower zostanie na nim przez kilka godzin czy cały dzień, koszt wyniesie 1 zł. Pierwszego dnia wiosny otwarta zostanie również przebieralnia. Wszyscy cykliści odwiedzający Manufakturę będą mogli zmienić ubrania na parterze galerii handlowej przy Aptece Super-Pharm. Pomieszczenie sąsiaduje z szatnią, w której można zostawić bagaże.

 

Manufaktura nieustannie poszerza swoją ofertę związaną z popularyzowaniem zdrowego i ekologicznego trybu życia, przyjaznego dla środowiska. Wprowadza także rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się po kompleksie. Do października tego roku liczba miejsc na terenie obiektu wzrośnie do ponad 300. Planowana jest również dalsza wymiana stojaków starego typu na nowe – w kształcie odwróconej litery „U” oraz kolorowe „gumisie” – nazywane tak przez gości Manufaktury w nawiązaniu do ich nietypowych kształtów. Pozwalają one na przypięcie dwóch, różnej wielkości rowerów za ramę, co zapewnia większe bezpieczeństwo i ochronę przed kradzieżą. Wszystko dla wygody osób odwiedzających Manufakturę na dwóch kółkach. Aktualnie na terenie obiektu znajduje się niemal 200 miejsc rowerowych w różnych lokalizacjach, między innymi na rynku, przy głównym wejściu do galerii handlowej oraz od strony parkingu przy ulicy Drewnowskiej. Do dyspozycji rowerzystów jest również kompresor do kół. Serwisu opon można dokonać bezpłatnie, przy strzeżonym parkingu rowerowym.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA