Lokale na Rodzinnych Podolanach w Poznaniu schodzą na pniuźródło: Materiały inwestora

Lokale na Rodzinnych Podolanach w Poznaniu schodzą na pniu

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Preferencje mieszkaniowe klientów na poznańskim rynku nieruchomości zmierzają ku większej przestrzeni i przyrodzie. Dobrze, kiedy nowa inwestycja cechuje się kameralną zabudową i sąsiaduje z niewielkimi budynkami, np. domami jednorodzinnymi. Taki trend potwierdza deweloper Sky Investments, który w ramach osiedla Rodzinne Podolany sprzedał już ponad 70 mieszkań dwupoziomowych i domów.
Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstaje kompleksowe osiedle złożone z domów jednorodzinnych szeregowych z ogrodami oraz mieszkań dwupoziomowych, z tarasami na dachu. Projekt zakłada zbudowanie dziewięciu szeregów, z czego pięć zostało wykonanych, a lokale przekazane nabywcom. Kolejne szeregi są w budowie, na różnym etapie zaawansowania, a wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W całej inwestycji pozostało jedynie 14 lokali o powierzchni 76 lub 78 mkw. Pozostałe 73 domy i mieszkania znalazły już swoich nabywców. – Cieszymy się, że przygotowana przez nas propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów na rynku nieruchomości. Przemyślany układ pomieszczeń, pełna architektura, a przede wszystkim lokalizacja sprawiły, że Rodzinne Podolany stały się miejscem rozpoznawalnym dla osób poszukujących miejsca do zamieszkania w tej części Poznania – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. 
Jak podkreśla przedstawiciel dewelopera, lokalizacja nowego osiedla została dokładnie przemyślana przez zespół projektowy i inwestycyjny. W okolicy ul. Heleny Rzepeckiej znajduje się głównie niska zabudowa jednorodzinna. Przez niemal całą ulicę Strzeszyńską prowadzi nowa ścieżka rowerowa, którą dojedziemy nad Strzeszynek i Rusałkę. Latem jest tutaj bardzo zielono, a sam Strzeszyn i Podolany, które można traktować jako całość, są chętnie wybierane przez osoby poszukujące nowej nieruchomości. Przy ulicy Strzeszyńskiej znajduje się Galeria Podolany (a w niej dyskont, poczta, punkt odbioru przesyłek kurierskich, klub fitness), apteka, a także przystanki autobusowe. 

Poznaniacy szukają przestrzeni

Zdaniem wielu ekspertów rynku mieszkaniowego, okres pandemii był bardzo pouczający zarówno dla nabywców, jak i deweloperów. Okazuje się, że kompaktowy lokal z niewielkim balkonem, nawet w centrum miasta, nie jest idealnym rozwiązaniem, kiedy zaczynamy spędzać w nim więcej czasu. – By mieszkać komfortowo, każdy domownik potrzebuje swojej przestrzeni do wypoczynku, rozwijania własnych pasji, a czasami pracy zdalnej. Kiedy wybieramy dom z ogrodem lub dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni ponad 70 mkw., łatwiej taką przestrzeń zaplanować. Stąd zainteresowanie naszym osiedlem jest bardzo duże. Proponujemy większe przestrzenie, a ich naturalnym uzupełnieniem są ogrody przynależne do domów szeregowych oraz tarasy o powierzchni około 19 mkw. przy mieszkaniach dwupoziomowych – zauważa Katarzyna Piwczyńska. Bez względu na wybrany metraż, nabywca może liczyć na przemyślany układ pomieszczeń, w tym: salon z aneksem kuchennym na parterze, a także trzy sypialnie i łazienkę na piętrze. 
Dziś klient dewelopera poszukuje również przestrzeni wokół siebie, nie tylko tej mieszkalnej. Projekt osiedla Rodzinne Podolany zakłada realizację układu komunikacyjnego, który będzie odpowiedni dla mieszkańców zmotoryzowanych, poruszających się pieszo, jak i rowerzystów. – Drogi wewnętrzne, oświetlenie, chodniki pozwalają mieszkańcom na poczucie swobody oraz bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky. – Czasami klienci, spotykając się z nami w biurze sprzedaży, wspominają, że decydują się na zakup, ponieważ oferujemy domy z ogrodami i mieszkania dwupoziomowe w granicach miasta, a dotąd takich propozycji na poznańskim rynku brakowało, albo były w gminach ościennych – dodaje. Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu aktualnie są realizowane: etap II (szeregi C i F) oraz etap IV (szeregi H, I) osiedla Rodzinne Podolany. Całość inwestycji będzie gotowa w I kwartale 2023 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...