Co się dzieje na poznańskim rynku mieszkaniowym

Co się dzieje na poznańskim rynku mieszkaniowym

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Od kilkunastu miesięcy trwa dobra sytuacja na rynku mieszkaniowym. Dotyczy nie tylko Poznania, ale i ościennych gmin. Deweloperzy jednym głosem mówią, że popyt na domy i mieszkania utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Co więc znajdziemy w Poznaniu i okolicy?


Jednym z głównych czynników, który napędza sprzedaż, jest program Mieszkanie dla Młodych. Mimo to do końca czerwca br. wydano tylko 37,5 proc. z zaplanowanej na 2015 r. kwoty. Deweloperzy są jednak dobrej myśli, bo także te inwestycje, które nie kwalifikują się w ramy MdM, cieszą się dużym zainteresowaniem. Łącznie, na przestrzeni ostatniego roku, deweloperzy ruszyli z budową 75 tys. mieszkań. To najwięcej od siedmiu lat.


W Poznaniu

W górę pnie się osiedle na Podolanach. Deweloper Ekonbud-Fadom niedawno ukończył III etap Reduty Nowe Podolany. Kwota, jaką trzeba zapłacić za mkw., rozpoczyna się od 5100 zł. Najwięcej lokali dostępnych jest w metrażu 44-57 mkw. Obecnie trwają prace nad piątą częścią osiedla. Z kolei na Dębcu rośnie II etap Red Parku, w ramach którego powstanie 135 lokali z metrażami od 34 do102 mkw. Całe osiedle ma składać się z 4 budynków. W II etapie ceny rozpoczynają się od 5700 za mkw. Podobne powierzchnie mieszkań jak w przypadku Red Parku dostępne są na Grunwaldzie. I etap osiedla Atrium Grunwald ma być gotowy z końcem br. Inwestycja przy ul. Bosej docelowo ma składać się ze 107 lokali z cenami od 4860 zł za mkw.

REKLAMA


Na Ogrodach w kwietniu oficjalnie rozpoczęła się budowa II etapu Nowych Ogrodów, w ramach którego powstaje 85 mieszkań. Jak zapewnia deweloper, budynek będzie gotowy pod koniec 2016 r. Już od ponad 165 tys. zł będzie można zakupić lokale w nowo powstającej inwestycji na Głuszynie przy ul. Gabszewicza w Poznaniu. Nowe Piotrowo to łącznie 102 mieszkania o powierzchniach od 29 do 52 mkw.


Pod miastem

Sporo buduje się również w ościennych gminach. KM Building realizuje obecnie dwa projekty – Rodzinny Zakątek w Bninie i Osiedle Słoneczne w Brodowie. Deweloper buduje głównie domy w zabudowie szeregowej o metrażach od 68 do 90 mkw. Powstają także bliźniaki oraz domy jednorodzinne. Obie inwestycje docelowo mają zakończyć się w latach 2020-2021.


Budowa nowego projektu rozpoczęła się w czerwcu br. w Rosnowie - Komorniki. Jak deklaruje deweloper, Łowiccy Grupa Deweloperska, ma powstać 40 mieszkań o metrażach od 47 do 54 mkw. z ogrodami. Z kolei w lipcu w Dachowej dobiega końca budowa II etapu Osiedla Tęczowego, w ramach którego powstały 22 mieszkania. Cena rozpoczyna się już od 2686 zł za mkw. W fazie projektowej jest kolejny etap osiedla.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA