Kolejna emisja obligacji TRUST S.A. zakończona sukcesem

Kolejna emisja obligacji TRUST S.A. zakończona sukcesem

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Emisja obligacji serii C, poznańskiego dewelopera Trust S.A., zakończyła się sukcesem. Inwestorzy zapisali się na maksymalną ilość obligacji, a ich wartość nominalna wyniosła 16 mln zł. Głównym celem emisji serii C jest sfinansowanie nowych projektów deweloperskich Trust S.A.

Pozyskana kwota z emisji serii C zostanie przeznaczona głównie na sfinansowanie nowych projektów deweloperskich Spółka posiada duży bank ziemi, który umożliwia jej dalszy, dynamiczny rozwój i realizację nowych inwestycji..


,,Jesteśmy zadowoleni z sukcesu kolejnej emisji, która świadczy o dużym zaufaniu inwestorów do Spółki. Pozyskana kwota pozwoli nam, zgodnie z założoną strategią  rozwoju, realizować planowane kolejne inwestycje mieszkaniowe. Obecnie realizujemy trzy inwestycje: Lubczykowa Góra II, Żurawiniec IV oraz Amber Residence. Głównym celem Spółki jest utrzymanie silnej pozycji na  wielkopolskim rynku mieszkaniowym, budowa i umacnianie silnej marki, poprzez realizację projektów deweloperskich charakteryzujących się wysoką jakością popartą ponad 22-letnim doświadczeniem Spółki.”


Dom Maklerski BPS jest organizatorem emisji obligacji oraz pełni funkcję Autoryzowanego Doradcy Trust S.A. Okres wykupu obligacji serii C wynosi 3 lata. Oprocentowanie obligacji ustalone jest na podstawie wskaźnika Wibor 6-miesięcznego oraz marży w wysokości 5,00%. Emisja trafiła zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i prywatnych. Emitent planuje wprowadzić  obligacje do ASO Catalyst do dnia 20 stycznia 2012 roku.


Dotychczas w ramach programu emisji obligacji została wyemitowana seria A o łącznej wartości nominalnej 22.000.000 PLN. Obligacje serii A są notowane na rynku Catalyst od 3 października 2011 roku.

REKLAMA

 

***

Trust S.A. to firma działająca na rynku budowlanym od 1989 r., a od 1993 r. na rynku deweloperskim. Spółka koncentruje się na realizacji projektów deweloperskich na rynku poznańskim, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków mieszkaniowych w Polsce.

Spółka w swoich inwestycjach stosuje materiały najwyższej jakości, przez co zdobywa zaufanie swoich Klientów. Dodatkowo inwestycje Trust S.A. charakteryzują się nowoczesną oraz niepowtarzalną architekturą, która jest efektem współpracy z renomowanymi biurami projektowymi. Do 2011 r. firma oddała do użytku mieszkania i domy, których całkowita powierzchnia użytkowa wynosi blisko 100 000 m2. Spółka aktualnie realizuje inwestycje Lubczykowa Góra II, Żurawieniec IV oraz Amber Residence. Łączny PUM  w projektach realizowanych i planowanych wynosi ponad 225 000 m2. Dodatkowo Trust S.A. jest Partnerem Mieszkaniowym klubu sportowego Lech Poznań, a także Członkiem Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA