Debiut obligacji Grupy Geo na Catalyst

Debiut obligacji Grupy Geo na Catalyst

Warszawa
primetimepr
REKLAMA
21 czerwca na rynku GPW Catalyst zadebiutowały obligacje Geo Grupy Deweloperskiej. Celem emisji jest przede wszystkim pozyskanie finansowania na nowe projekty mieszkaniowe w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.
Rynek obligacji Catalyst funkcjonuje od 2009 roku i jest prowadzony na czterech platformach obrotu. Wszystkie przeznaczone są dla skarbowych i nieskarbowych instrumentów dłużnych – obligacji komunalnych, korporacyjnych oraz listów zastawnych. Dzięki elastycznej architekturze, Catalyst zapewnia możliwość emisji o różnych wielkościach i charakterystyce. Jest także dostosowany do zróżnicowanych potrzeb inwestorów.
Spółka „Geo, Mieszkanie i Dom” sp. z o.o. przeznaczyła do emisji na Catalyst 100 tys. sztuk obligacji serii K o jednostkowej wartości nominalnej 100 zł. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 6 mies. WIBOR powiększony o marżę 4,5% w skali roku.
Emisja obligacji na rynku Catalyst to dla nas pierwszy krok w kierunku rynku kapitałowego. To również możliwość pozyskania środków na nasze realizacje, których skala jest coraz większa. Dodatkowo, będąc spółką publiczną stajemy się jeszcze bardziej transparentni, co z pewnością docenią zarówno nasi klienci jak i partnerzy – komentuje Piotr Kijanka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Grupy Deweloperskiej Geo.
REKLAMA
W ciągu ostatnich lat Geo Grupa Deweloperska prowadziła aktywną działalność w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Łącznie, w ciągu 27 lat działalności zrealizowano ponad 70 inwestycji, a do użytku oddano ponad 3,5 tys. mieszkań.
Debiut na Catalyst jest możliwy przede wszystkim dzięki dobrej kondycji – w 2015 roku spółka wypracowała ponad dwukrotnie wyższy zysk w porównaniu do roku poprzedniego.
W latach 2016-2017 spółka planuje kolejne inwestycje – zarówno w Krakowie, jak i Wrocławiu i Katowicach. Warto również podkreślić, że w 2016 r. zostanie ukończona budowa wysokiej klasy obiektu medycznego w ramach projektu Geo Medical.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA