Lotnisko w Łodzi z nowościami dla pasażerówFot. Port Lotniczy Łódź

Lotnisko w Łodzi z nowościami dla pasażerów

REKLAMA

20 tysięcy pasażerów poleciało już z Łodzi na wakacje samolotami czarterowymi, a 60 tysięcy jeszcze czeka na te najprzyjemniejsze dni w roku. Jak lotnisko przygotowało się szczytu sezonu urlopowego?

Sezon wakacyjnych czarterów zaczął się na lotnisku w Łodzi wyjątkowo wcześnie. Już przed majówką pierwsi turyści polecieli na wypoczynek w Turcji. Do tej pory lotnisko obsłużyło 20 tysięcy pasażerów letnich czarterów. Najwięcej osób wybrało się do Turcji, do której co tydzień lata z Łodzi 9 samolotów czarterowych.

Lotnisko w Łodzi. Hiszpania, Włochy i...

Teraz loty do miast w Hiszpanii są 2 razy w tygodniu, a do Mediolanu, który jest dobrym punktem przesiadkowym – 3 razy w tygodniu, ale w październiku Ryanair będzie latał między Łodzią a Mediolanem 4 razy w tygodniu. Lotnisko w Bergamo to dobry punkt przesiadkowy. Liczba kierunków tanich linii na włoskim lotnisku pozwoli spełnić marzenia o wyjazdach m.in. na Sycylię, Sardynię, a także do wielu miast w Hiszpanii i Portugalii.

W zeszłym roku lotnisko w Łodzi obsłużyło 357 tysięcy pasażerów w tym 60 tysięcy pasażerów lotów czarterowych. W tym roku zarząd zapowiada obsłużenie pół miliona pasażerów, w tym 80 tysięcy klientów biur podróży. Aby sprostać ich potrzebom, w czerwcu w hali odlotów otworzono dwa koncepty: foodvenience’owy 1Minute Smacznego!, znany również z lokalizacji miejskich, i osadzony w polskiej kulturze lotniskowy bar Lokal +48.

– Pracujemy cały czas nad rozwojem siatki połączeń, ale również nad poprawą komfortu pasażerów oczekających na wylot. Dziś prezentujemy nowe lokale gastronomiczne, ale warto wspomnieć, że wcześniej przebudowaliśmy i odświeżyliśmy istniejące sklepy zarówno w strefie wolnocłowej jak i ogólnodostępnej. Dzięki współpracy z Biurem Podróży Rainbow w najbliższych dniach otworzymy plac zabaw dla najmłodszych pasażerów. Powiększamy także parkingi lotniskowe, bo już w zeszłym roku w szczycie sezonu wypełniały się prawie w całości. Wyznaczyliśmy specjalna strefę dla pasażerów z voucherami z biur podroży, a w najbliższych dniach można będzie zostawić też samochód na nowym parkingu przez budynkiem szkoły pilotów Bartolini Air. Na tym nie koniec. W planach mamy jeszcze przebudowę strefy non-schengen, która planujemy zrealizować zimą, kiedy ruch będzie trochę mniejszy – opowiada Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi.

Fot. Port Lotniczy Łódź
REKLAMA

Loty czarterowe z Łodzi:

Turcja (Antalya, Bodrum), Bułgaria (Burgas), Grecja (Kreta, Rodos, Zakynthos), Tunezja (Enfidha).

Loty rejsowe (Ryanaira):

Alicante, Bruksela Charleroi, Dublin, East Midlands, Londyn Stansted, Malaga, Mediolan Bergamo.

Fot. Port Lotniczy Łódź

Źródło: UM Łódź

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA