REKLAMA

Opinie o [Morawica] Centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre" (6)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Bardzo proszę nie dublować inwestycji, tylko dodawać zdjęcia do istniejących inwestycji. Jest to dla nas problem, bo musimy przerzucić zdjęcia i usunąć inwestycję.
magazyny.pl
Aktualne zdjęcia oraz opis ze specyfikacją techniczną budynku można znaleźć tu: http://investmap.pl/krakow-witek-airpor ... ic-center/
Jan Hawełko
Jeszcze w tym rok w pobliżu krakowskiego lotniska rozpocznie działalność nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 12.000 metrów kwadratowych. Jak szacuje inwestor, przy obsłudze centrum zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób, w tym około 100 z Morawicy i najbliżej położonych miejscowości.

Witek Airport Logistic Center bezpośrednio będzie przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących do krakowskiego lotniska. Będzie najbliżej położonym obiektem tego typ w rejonie Portu Lotniczego Kraków - Balice. Inwestorem obiektu jest Karolina Witek - właściciel jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. metrów kwadratowych salonu wyposażenia wnętrz Centrum Witek w Rząsce. Oprócz powierzchni przewidzianej pod magazyny, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego. Wysokość składowania w realizowanym obiekcie będzie wynosić 9,5 m, a posadzki hali magazynowej przystosowane mają być do obciążeń 5000 kg/m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski. W czerwcu br. - 6 miesięcy przed planowanym oddaniem magazynów do użytku - umowy przedwstępne zawarte były z najemcami zainteresowanymi użytkowaniem ponad 50 % powierzchni magazynowej, przy czym minimalna powierzchnia najmu wynosi ok. 1.300 metrów kwadratowych.

- Na całym świecie obsługa ruchu lotniczego i pasażerskiego to tylko mały fragment biznesu lotniskowego. Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski "airport city" może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski. Świadczy o tym m.in. widoczny już teraz duży popyt na powierzchnie magazynowe w rejonie lotniska. - mówi Ryszard Wojewodzic odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.

Zgodnie z warunkami podpisanej umowy całość inwestycji realizowanej przez Grupę Skalski ma być zakończona do końca października 2011 roku, łącznie z pozwoleniami na użytkowanie do końca listopada. Równolegle z inwestycją Karoliny Witek, trwa budowa należącego do grupy deweloperskiej zarządzającej powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie centrum logistycznego w Modlniczce.
Jan Hawełko
W tym roku ruszy centrum logistyczne przy krakowskich Balicach - Witek Airport Logistic

Inwestorem obiektu jest Karolina Witek - właściciel jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. mkw. salonu wyposażenia wnętrz Centrum Witek w Rząsce.

Oprócz powierzchni magazynowej, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
21745_1000x.jpg


21746_1000x.jpg


To na budowie tego centrum wybuchła głośna sprawa dźwigu rzekomo zakłócającego ruch lotniczy.
Jan Hawełko
Nieopodal krakowskiego lotniska w Balicach powstaje centrum logistyczne "Witek Airport Logistic Centre".
REKLAMA