Na narożnej działce przy dworcu Łódź Fabryczna planowana jest realizacja nowej inwestycji mieszkaniowejMateriały inwestora

Na narożnej działce przy dworcu Łódź Fabryczna planowana jest realizacja nowej inwestycji mieszkaniowej

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jest szansa, że wkrótce z mapy Łodzi zniknie kolejna niezabudowana działka w centrum tego miasta. Tym razem chodzi o narożnik skrzyżowania ul. Polskiej Organizacji Wojskowej z ul. Składową. Działka znajduje się vis a vis nowego dworca Łódź Fabryczna.

Przypomnijmy, stojącą kiedyś na tej działce kamienicę, będącą w bardzo złym stanie technicznym, ze względów bezpieczeństwa trzeba było wyburzyć. Właściciel nieruchomości deklarował jej odbudowanie na wzór pierwowzoru. Teraz ten projekt nabrał całkiem realnych kształtów, a inwestor Hocan Estate Sp. z o.o. chce powiększyć swój o sąsiednią działkę.

Inwestycja przy ul. P.O.W. 42 przewiduje także przebudowę sąsiadującej z tą działką, zrujnowanej zabytkowej kamienicy przy ul. Składowej 14. Hocan Estate zamierza zrealizować tę inwestycję korzystając z przepisów specustawy "lex deweloper” (nowy obiekt ma być nieco wyższy niż dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, specustawa umożliwia ominięcie tego rygoru). Wniosek o zabudowę obu parceli trafił już do Rady Miejskiej w Łodzi. Jego akceptacja umożliwi inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę.

lodz.pl
REKLAMA

Projekt zakłada, że po wyburzeniu pozostałości kamienicy przy ul. Składowej 14 na obu działkach zostanie wzniesiony nowy budynek złożony z trzech części różniących się wysokościami (1, 5 i 6 kondygnacji). Parter w nowym budynku przeznaczony zostanie na lokale usługowe oraz garaż, którego druga część będzie schowana w kondygnacji podziemnej pod całym terenem zabudowy. Kondygnacje od drugiej do szóstej zajmie łącznie od 60 do 85 mieszkań.

W ramach inwestycji zostanie też zachowana elewacja frontowa (zostanie poddana renowacji), planowanej do wyburzenia kamienicy przy ul. Składowej 14.

Materiały inwestora

Co ważne i warte podkreślenia, inwestor planuje odtworzenie oryginalnego wyglądu elewacji rozebranej narożnej kamienicy – ze wszystkimi zdobieniami, detalami architektonicznymi i mansardowym dachem. Nowy budynek, według projektu, będzie nieznacznie wyższy – o nadbudowę jednej kondygnacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA