REKLAMA

Opinie o Nowy dworzec Warszawa Zachodnia (53)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
W Warszawie powstaje nowy dworzec "Warszawa Zachodnia", a w dalszej kolejności nowoczesny kompleks budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe. Koszt całego przedsięwzięcia to 110 mln euro.
Jan Hawełko
http://investmap.pl/wiadomosci/warszawa ... 28761.html

Jeśli ktoś zna lokalizację dworca, proszę ją podać, to poprawię na mapie.

18434_1000x.jpg


18435_1000x.jpg


18436_1000x.jpg


18437_1000x.jpg


18438_1000x.jpg
Orzech
Nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia i siedem budynków biurowych o łącznej powierzchni 56 tys. mkw. powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia PKP SA i HB Reavis. Inwestycja będzie powstawać etapami.

pokaz-artykul.png
aszatkowska
HB Reavis Group i Polskie Koleje Państwowe SA będą mogły zbudować nowy dworzec Warszawa Zachodnia.

Zgodę na utworzenie przez obie spółki wspólnego przedsiębiorcy - West Station Investment - wyraziła prezes UOKiK, informuje biuro prasowe urzędu.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na utworzenie przez HB Reavis Group i Polskie Koleje Państwowe S. A. wspólnej spółki West Station Investment – w celu zbudowania nowego dworca Warszawa Zachodnia z kompleksem budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKik-u uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Projekt budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia oraz kompleksu biurowego West Station przechodzi z fazy koncepcyjnej do realizacji. HB Reavis, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych oraz PKP SA przedstawiły najnowsze wizualizacje inwestycji i harmonogram działań.

Budynek nowego dworca kolejowego Warszawa Zachodnia znajdować się będzie przy kluczowej dla stołecznego miasta arterii - w Alejach Jerozolimskich, a nie jak obecnie od strony ulicy Tunelowej.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
54788_1000x.jpg


54789_1000x.jpg


54790_1000x.jpg


54791_1000x.jpg


54792_1000x.jpg
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Ruszyła budowa nowego dworca kolejowego Warszawa Zachodnia. Obiekt powstanie bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich. W jego sąsiedztwie znajdzie się kompleks biurowy West Station. Oba projekty są efektem współpracy PKP S.A. oraz międzynarodowej grupy deweloperskiej HB Reavis.

Dworzec
Warszawski Dworzec Zachodni będzie nowym obiektem. Dotychczasowy budynek dworca, zlokalizowany od strony ulicy Tunelowej, pozostanie niezmieniony i nadal będzie pełnił swoją funkcję.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
133953_1000x.jpg
Jan Hawełko
Xcity Investment to nowy podmiot w Grupie PKP, który przy współpracy z deweloperami będzie realizował projekty inwestycyjne, na gruntach należących do PKP S.A. W planach spółki jest realizacja inwestycji o łącznej wartości 13 mld złotych. Prezesem Xcity Investment zostanie dotychczasowy dyrektor Departamentu Inwestycji - Maciej K. Król.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jest już pewne, że nowoczesny dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia ruszy jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Obiekt, razem z planowanymi biurowcami, stworzy nowe miejsce na mapie Warszawy - kompleks West Station.

Inwestycja jest realizowana przez HB Reavis oraz PKP SA.

Obejmuje budowę nowego, dodatkowego gmachu dworca o powierzchni ok. 1,3 tys. mkw., w tym 300 mkw. powierzchni przeznaczonej na cele komercyjne. PKP jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi najemcami.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Trwają intensywne prace związane z budową nowego dworca Warszawa Zachodnia. Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale br. Już w pierwszych dniach jego funkcjonowania podróżni będą mogli skorzystać z oferty handlowo-usługowej obecnych tam najemców. PKP S.A. podpisała umowy na wynajem wszystkich lokali na dworcu.

Lokale komercyjne pojawią się w holu dworca, na poziomie -1. Pasażerowie znajdą tam restaurację szybkiej obsługi wraz z kawiarnią McDonald’s, księgarnię Matras oraz kantor.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Warszawa] Nowy dworzec "Warszawa Zachodnia" i kompleks biurowy "West Station" [Warszawa] Dworzec Warszawa Zachodnia jest już gotowy
blanka69
hej hej
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Warszawa] Nowy dworzec "Warszawa Zachodnia" i kompleks biurowy "West Station" [Warszawa] Warszawa Zachodnia – nowa, bardziej funkcjonalna i wygodna
Adam Lutostański
Odcinek #3: https://youtu.be/4fOkBboV52M
Orzech
+8
Adam Lutostański
Odcinek #6: https://youtu.be/AznHo5pnjKY
REKLAMA