Operator elastycznych powierzchni biurowych CitySpace wchodzi do Łodzi fot. Jakub Zazula

Operator elastycznych powierzchni biurowych CitySpace wchodzi do Łodzi

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

CitySpace, operator powierzchni elastycznych, wchodzi z ofertą do Łodzi. Firma zdecydowała się na przejęcie przestrzeni w kompleksie Fuzja, należącym do Echo Investment S.A. Od początku przyszłego roku będzie miała w nim do dyspozycji niemal 2 tys. mkw.

Należący do Echo Investment S.A. koncept CitySpace zlokalizowany zostanie w nowo budowanym budynku, w biurowej części wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja w Łodzi.

Biura CitySpace działają obecnie w 12 lokalizacjach i dostępne są w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie, Katowicach oraz w Gdańsku. Teraz zarządzana przez operatora przestrzeń powiększy się o kolejne 2 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Zdecydowanym atutem łódzkiego CitySpace będzie jego lokalizacja – koncept zajmie na wyłączność nowy i całkowicie niezależny budynek sąsiadujący z dwoma ukończonymi już nowoczesnymi biurowcami, w których pracuje łódzki oddział Fujitsu Global Delivery Center.

Budynek, którego wyłącznym najemcą będzie CitySpace, ma być trzypoziomowy (parter i dwa piętra), a część jego fasady zostanie zintegrowana z historyczną zabytkową ścianą – pozostałością po obiekcie pełniącym za czasów świetności dawnej fabryki Scheiblera funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni. W ramach prowadzonej przez Echo Investment inwestycji, historyczna ściana poddana została pracom konserwatorskim, przypominając o fabrycznej tradycji miejsca.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

CitySpace we Fuzji zaproponuje całe spektrum możliwości zorganizowania miejsca pracy – od niewielkich przestrzeni biurowych nawet na 2 stanowiska po całe piętro zaaranżowane według potrzeb najemcy, które pomieści ponad 100 stanowisk do pracy. Biura zarządzane będą przez recepcję CitySpace, a najemcy będą mieli do dyspozycji pełny pakiet usług, m.in. wsparcie zespołu, nowoczesne wyposażenie, serwis sprzątający, nielimitowaną kawę czy dostęp do wydzielonej infrastruktury IT.

Najemcy będą mogli korzystać z sal konferencyjnych, przestrzeni wspólnych, w pełni wyposażonej kuchni, jadalni oraz usług całodobowej ochrony i managerów recepcji.

REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

– Przez ostatnie dwa lata myślenie o pracy biurowej przeszło prawdziwą rewolucję zarówno u pracodawców, jak i pracowników, począwszy od małych firm po wielkie przedsiębiorstwa. Model pracy zmienił się bezpowrotnie, a wraz z nim postrzeganie samego miejsca dedykowanego obowiązkom zawodowym. Miejsce pracy ma być przestrzenią przyjazną i sprzyjającą kreatywności, w której będziemy czuć się komfortowo, niezależnie od tego czy pracujemy stacjonarnie, hybrydowo, czy korzystamy z biura tylko w przypadku spotkań służbowych. Elastyczny charakter przestrzeni oraz umów pozwala klientom na odpowiedzialne i zrównoważone budowanie zespołów, ponieważ mogą wynająć tylko tyle stanowisk pracy, ile aktualnie potrzebują – mówi Lisa Zettlin, dyrektor zarządzająca CitySpace.

– Nowy CitySpace w naszym portfolio idealnie wpisze się w biurową przestrzeń Fuzji oraz stanowi kluczowy element strategii sieci polegającej na rozwoju nowoczesnych usług biurowych na rynkach regionalnych – podsumowuje.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment S.A. prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje.

Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo-handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest znana, polska pracownia Medusa Group.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA