Totalbud wykonawcą obudów żelbetowych rurociągów Elektrowni Opole

Totalbud wykonawcą obudów żelbetowych rurociągów Elektrowni Opole

Opole
REKLAMA
W ramach kontraktu ze spółką Polimex-Mostostal warszawska firma Totalbud wykonuje roboty żelbetowe przy budowie dwóch nowych bloków energetycznych Elektrowni Opole. Kontrakt opiewa wykonanie żelbetowych obudów rurociągów GRP wody chłodzącej. Rurociągi mają długość 700 metrów i są wykonane z rur DN3400.
Betonowanie 700 metrów bieżących obudowy podzielone jest na 26 odcinków, w których każdy odcinek podzielony jest na sześć faz. Specyfikacja i trudność zadnia wymagają przeprowadzenia ponad 200 betonowań. Totalbud specjalnie w związku z robotami w Opolu zakupił specjalistyczny sprzęt, który znakomicie sprawdza się w tego typu pracach. Zakończenie robót planowane jest na II kwartał 2016 roku.
REKLAMA
Komentuje Mariusz Pałka – prezes Totalbudu: „Dwa lata temu nasza firma zyskała unikatowe w Polsce doświadczenie przy układaniu największego w kraju rurociągu o średnicy 3,88 m na budowie nowych bloków energetycznych Elektrowni Kozienice. Żadna polska firma nigdy wcześniej nie miała okazji pracować z rurami o tak wielkiej średnicy i bez wątpienia było to odnotowane w krajowej branży budowlanej. Cieszę się, że nasze doświadczenie z Kozienic procentuje obecnie na budowie innej strategicznie ważnej polskiej elektrowni niezmiernie istotnej dla energetycznego bezpieczeństwa państwa. Mamy dobrze dopracowany system współpracy z firmą Polimex-Mostostal, front robót w Elektrowni Opole został nam dobrze przygotowany, prace biegną zgodnie z harmonogramem, stąd też wywiążemy się z naszego kontraktu w uzgodnionym terminie. W naszej ocenie Elektrownia Opole jest obecnie największym placem budowy w Polsce. Przy tak dużej inwestycji wszystko wymaga niezwykle szczegółowej koordynacji robót i doświadczenia. Nasza firma nabyła je przez lata pracy przy największych inwestycjach w kraju”.
Totalbud specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów „pod klucz”. Oprócz tego firma wykonuje konstrukcje żelbetowe, roboty ziemne, posadzkarskie i elewacje. 7 listopada 2013 r. Totalbud obchodził 10-lecie istnienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA