REKLAMA

Opinie o [Piotrków Trybunalski] Galeria "Stary Areszt" (5)

Napisz komentarz
Anna Maria
Już niebawem Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim driametralnie zmini swoje oblicze - na terenie dawnego aresztu śledczego powstanie centrum handlowo-usługowe. W kompleksie znajdą się kawiarnie, sklepy,część biurowa, dwupoziomowy parkink, a nad częścią handlową - zielony taras. W planach jest również utworzenie pensjonatu lub apartamentów mieszkalnych. Inwestycję zrealizują krakowskie firmy: Areszt Piotrków i G2o, które są właścicielami nieruchomości.
Anna Maria
Już niebawem Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim diametralnie zmieni swoje oblicze - na terenie dawnego aresztu śledczego powstanie centrum handlowo-usługowe. W kompleksie znajdą się kawiarnie, sklepy, część biurowa, dwupoziomowy parking, a nad częścią handlową - zielony taras. W planach jest również utworzenie pensjonatu lub apartamentów mieszkalnych. Inwestycję zrealizują krakowskie firmy: Areszt Piotrków i G2o, które są właścicielem nieruchomości.

9863.fullsize.jpg

Przy ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim w budynkach XVII-wiecznego klasztoru oo. pijarów znajduje się obecnie areszt śledczy, który wedle planu zostanie przekształcony w centrum handlowo-usługowe. Inwestycję podzielono na dwa etapy. Część zabudowań zostanie wyburzona. Natomiast budynek starego klasztoru przy ulicy Rwańskiej z uwagi na wpis do rejestru zabytków będzie zachowany i zrewitalizowany. Nienaruszona będzie też zabytkowa wieżyczka strażnicza na narożniku ulicy Rwańskiej i Wojska Polskiego.

Projekt zakłada budowę kompleksu budynków mieszkalno-handlowo-usługowo-biurowych i dwupoziomowy parking. Na parterze i częściowo na pierwszym piętrze budynków znajdzie się prawie 3 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Poza tym powstaną również kawiarnie, sklepy odzieżowe, drogeria, apteki oraz biura, a nad częścią handlową zaplanowano otwarty zielony taras. Możliwe, iż powtanie też pensjonat lub pomieszczenia mieszkalne.
Godfath3r
Inwestor Galerii Handlowej Areszt, spółka celowa zależna od firmy G2o, uzyskał długoterminowe finansowanie projektu w Piotrkowie Trybunalskim. Kredyt w wysokości 11,2 mln zł został udzielony przez Bank Zachodni WBK SA.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
W Centrum Handlowym Stary Areszt w Piotrkowie Trybunalskim zostanie otwarty trzygwiazdkowy hotel. Inwestor, firma G2o, jest w trakcie podpisywania umowy z sieciowym operatorem. Hotel będzie zintegrowany z centrum handlowym. W Starym Areszcie od grudnia będzie działać również sala weselno-bankietowa, a w przyszłości centrum ślubne.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Prace związane z budową trzygwiazdkowego hotelu na terenie CH Stary Areszt w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczną się wiosną 2012 roku - dowiedział się Propertynews.pl.

Mieszczący 40 pokoi hotel będzie działał w ramach istniejącego już centrum handlowego. Ma stać się dopełnieniem usług ślubno-weselnych „Starego Aresztu", czyli sali bankietowo-weselnej z tarasem widokowym i centrum ślubnego.

Stary Areszt to centrum handlowe typu „convenience shopping center", czyli miejsce szybkich, codziennych zakupów.

pokaz-artykul.png
REKLAMA