PKP Intercity zainwestuje 27 mld zł w tabor i infrastrukturęPKP Intercity

PKP Intercity zainwestuje 27 mld zł w tabor i infrastrukturę

Orzech
Orzech

PKP Intercity zapowiada imponującą skalę inwestycji w swój tabor oraz infrastrukturę. – W ramach naszej nowej strategii taborowej do 2030 r. zaplanowaliśmy 27 mld zł na inwestycje, z czego 24 mld w tabor i ok. 3 mld zł w infrastrukturę – powiedział podczas III Kongresu Rozwoju Kolei Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

Oniszczuk podkreślił, że jednym z ciekawszych projektów, którego realizacja rozpocznie się jeszcze w 2023 r. jest uruchomienie przetargu na pociągi dużych prędkości tzw. high-speed rail.

Będą to zespoły trakcyjne, które będą poruszały się z prędkością do 250 km/h. Będzie to nowoczesny i komfortowy tabor dla naszych pasażerów – zaznaczył Oniszczuk. Wiceprezes PKP Intercity wymienił też projekt zakupu 38 piętrowych pociągów typu push-pull oraz 45 lokomotyw.

REKLAMA