Poznań: Famma Dąbrowskiego – Budimex realizuje prawie 300 mieszkań na Jeżycach źródło: materiały inwestora

Poznań: Famma Dąbrowskiego – Budimex realizuje prawie 300 mieszkań na Jeżycach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowy budynek przy ulicy Dąbrowskiego sięgnie czternastu pięter. Pomieści 272 mieszkania o metrażach do 87 metrów kwadratowych oraz kilkanaście lokali usługowych. Warszawski deweloper odda je do użytku za ponad dwa lata.
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. prowadzi od września ubiegłego roku budowę przy ul. Dąbrowskiego 87-89 na poznańskich Jeżycach. Termin zakończenia wyznaczył na II kwartał 2022 roku. Inwestycję ma już w sprzedaży. Ceny za dostępne mieszkania wynoszą 258 896-1 208 660 zł. Projekt przygotowała pracownia CDF Architekci Sp. z o.o. z Poznania.
Jasne elewacje z elementami antracytowymi otrzymają eleganckie wykończenie. [...] Stopniowanie elewacji oraz ozdobne gzymsy od strony ulicy Dąbrowskiego sprawią, że fasada będzie wyjątkowa i wpisze się w klimat dzielnicy – zapowiada deweloper.
materiały inwestora

Antresole na parterze i ostatnim piętrze

Famma Dąbrowskiego to budynek w kształcie litery "L" o kubaturze 119 979 metrów sześciennych. Ma zróżnicowaną wysokość, od sześciu do czternastu pięter z antresolami. Mieści 272 mieszkania o metrażach 22-87 mkw. – od kawalerek po takie z czterema pokojami. Do tych zlokalizowanych na parterze przynależą ogródki, a na wyższych kondygnacjach tarasy (do 60 mkw.) lub balkony. Pomieszczenia są wysokie na 2,6-2,8 m, jednak w przypadku mieszkań na pierwszej kondygnacji nadziemnej wysokość sięga ponad 4,5 m, co pozwala na wydzielenie antresoli (mają je także mieszkania na ostatnim piętrze).
REKLAMA
Ofertę uzupełnia czternaście lokali usługowych (powierzchnie tych jeszcze dostępnych wynoszą 32,34-92,57 mkw.). Ponadto mieszkańcy skorzystają z miejsc postojowych w garażu i na zewnątrz, dwóch stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, schowków lokatorskich oraz rowerowni. Budimex zaplanował dla nich także dziedziniec. Można dostać się do niego przez dwa wejścia z kontrolą dostępu. Teren inwestycji będzie zamknięty, częściowo ogrodzony. Inwestor przewidział całodobową ochronę i monitoring.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowa miejska kamienica

Inni deweloperzy też stawiają na tę część Poznania. Powoli zbliża się koniec realizacji inwestycji Na Jeżycach. Masterm Sp. z o.o. Sp. k. buduje przy ul. Szamarzewskiego dwa segmenty (cztero- i pieciopiętrowy) z ponad 60 lokalami mieszkalnymi i usługowymi. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA