REKLAMA

Opinie o [Poznań] Nowa trasa tramwajowa na Franowo (20)

Napisz komentarz
Lechu
Trasa na Franowo: Trzeba będzie oddać miliony złotych dotacji?

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Lechu
Tunel trasy na Franowo: problem brudu wciąż aktualny?

http://epoznan.pl/news-news-52264-Tunel ... z_aktualny
Lechu
Zajezdnia na Franowie w kilka miesięcy po hucznym otwarciu pełni tylko rolę garażu dla tramwajów. To z powodu wykrycia licznych usterek.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
http://www.youtube.com/watch?v=H89JD0RWOm4

Orzech
Nadzór budowlany zgadza się na otwarcie trasy tramwajowej na Franowo, ale stawia też warunek: do końca roku inwestor musi zalegalizować jeden z systemów przeciwpożarowych. Jeśli tego nie zrobi, trasa może zostać zamknięta.

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... le___.html
Orzech
Zobacz postępy w budowie zajezdni Franowo

Na naszej powstającej zajezdni na Franowie od razu widać sylwetkę hali postojowej. Ma już wszystkie ściany, a wewnątrz trwa układanie następnych fragmentów torów, pojawiają się także kolejne naziemne konstrukcje - informuje poznańskie MPK.

ZOBACZ: http://www.mpk.poznan.pl/galeria/galeri ... etnia-2012
Orzech
- Tramwaj na Franowo zacznie jeździć między 2 a 8 czerwca - powiedział prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 po spotkaniu z prezydentem miasta, powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego i przedstawicielami wykonawcy trasy, firmy Bilfinger.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Orzech
Jeszcze trochę informacji na ten temat: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... _dach.html
Orzech
Dziś o godz. 13:00 wmurowano kamień węgielny pod zajezdnię tramwajową MPK w Poznaniu. W uroczystości wziął udział prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz jego zastępca Mirosław Kruszyński. Wykonawcę reprezentował m.in. prezes ZUE SA, Wiesław Nowak.pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Oferta Contrastu - spółki zależnej giełdowego Atremu - została wybrana przez firmę ZUE do realizacji robót elektroenergetycznych i budowlanych w ramach budowy trasy tramwajowej os. Lecha-Franowo w Poznaniu.

Wartość oferty wynosi 12,35 mln zł.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Orzech
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... anowo.html
Orzech
Lewica porozumiała się z Platformą w sprawie tegorocznego budżetu. - Będziemy popierać swoje poprawki - twierdzi Tomasz Lewandowski, szef klubu SLD.

Lewica proponuje milion złotych na remont pustostanów z przeznaczeniem ich na rodzinne domy dziecka i tyle samo na utworzenie filii Domu Dziecka nr 3 przy ul. Pamiątkowej. Pieniądze na ten cel zamierza wziąć z modernizacji stadionu, na który przeznaczono w tym roku 35 mln zł, modernizacji toru regatowego Malta (1,6 mln zł) oraz budowy trasy tramwajowej na Franowo (143 mln zł).


pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
W tym roku rozpocznie się budowa trasy na Franowo i przedłużanie „pestki” do Dworca Zachodniego. Obie inwestycje uda się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Unii. Niestety, wiele równie istotnych projektów tramwajowych będzie musiało poczekać na „lepsze czasy”.

W zeszłym tygodniu wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną dla budowy trasy tramwajowej na Franowo.

pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
Budowa trasy na Franowo i przedłużanie „pestki” do Dworca Zachodniego.
REKLAMA