Przy Operze Leśnej w Sopocie powstanie osiedle Leśna Sonataźródło: Materiały inwestora

Przy Operze Leśnej w Sopocie powstanie osiedle Leśna Sonata

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Ruszyła przedsprzedaż pierwszego projektu Cordii w Sopocie. Osiedle Leśna Sonata będzie z segmentu premium, które swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej. Powstanie na malowniczym Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W 7-piętrowym budynku o ciekawej, inspirowanej modernizmem bryle, z pokrytymi zielenią dachami, znajdzie się w sumie 108 apartamentów, 5 lokali usługowych, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców. Start prac budowlanych planowany jest na II kwartał 2021 r.
Najnowszy projekt Cordii w Sopocie wyróżnia charakterystyczna, kaskadowa bryła z zielenią na dachach i dużymi tarasami ozdobionymi rosnącymi w donicach drzewami. Aby odsłonić widok na porośnięte lasem wzniesienie, z którym graniczy działka, budynek układa się we wzór litery V. Najbliższa okolica osiedla obfituje w malownicze trasy spacerowe i punkty widokowe. Leśną Sonatę dzieli od nich tylko kilkanaście minut spaceru. 
Nasza premiera w Sopocie to projekt, który dobrze odpowiada na potrzeby rynku. Mieszkania z segmentu premium są dziś jednymi z najbardziej poszukiwanych nieruchomości. Leśna Sonata to projekt wysokiej klasy, od lokalizacji aż po wykończenie. Dostosowany do wymagającego klienta, który oczekuje licznych udogodnień, zwraca uwagę na detale i jakość wykonania, aby zapewnić sobie w codziennym życiu maksimum bezpieczeństwa i komfortu – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska. 
Atutem Leśnej Sonaty, poza jej niezwykle atrakcyjnym położeniem, jest również jakość wykorzystanych w projekcie materiałów, m.in. płyt elewacyjnych, szklanych balustrad i drewnianych okien w mieszkaniach. Korytarze w częściach wspólnych pokrywają eleganckie tapety i okładzina w kolorze drewna. Dodatkowo, ściany ozdobione zostały podświetlanymi lustrami oraz ilustracjami nawiązującymi do charakteru tej wyjątkowej okolicy. Każdy ze 108 zaplanowanych w projekcie apartamentów jest wyposażony w balkon, loggię, taras (do 63 mkw.) lub ogródek (do 95 mkw.). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również wspólny taras widokowy na dachu oraz tzw. "klub mieszkańców" – miejsce spotkań i aktywności wyposażone m.in. w telewizor, duży stół, siedziska i aneks kuchenny, a także takie atrakcje dla dzieci jak: drabinki, materace oraz tablice do rysowania.
Z tarasu i okien mieszkań będzie można podziwiać zieloną okolicę. Deweloper w swoim projekcie przewidział także miejsce dla nowej roślinności, w tym klonów, jesionów, lip i brzóz, a także ozdobnych traw, kwitnących krzewów i bylin. Tarasy przypisane do mieszkań będą od siebie oddzielone donicami, w których posadzone zostaną m.in. wiśnie, jabłonie i platany. W projekcie uwzględniono również dwukondygnacyjny garaż podziemny wyposażony w stanowiska dla samochodów elektrycznych, plac zabaw, wózkarnię, dwie rowerownie i recepcję. Cały teren osiedla będzie monitorowany.
REKLAMA
Okolica, w której powstaje Leśna Sonata, została w ostatnich latach gruntownie zmodernizowana. Z pomocą unijnych funduszy, na dachach wszystkich budynków należących do osiedla Przylesie zainstalowano panele fotowoltaiczne. Dodatkowo w sąsiedztwie wymieniono instalacje, przebudowano chodniki, a także zrewitalizowano zieleń i drogi. Przeprowadzona na taką skalę modernizacja spowodowała, że Przylesie jest dziś miejscem bardzo nowoczesnym i wygodnym do życia. Leśna Sonata znakomicie z tą przemianą koresponduje.
Atutem osiedla jest również dobra komunikacja z centrum i atrakcjami miasta. Rowerem lub hulajnogą do centrum, na plażę można dojechać w zaledwie kilka minut, a w niewielkiej odległości od osiedla znajduje się przystanek autobusowy.
Leśna Sonata to już drugi, po powstającej w Gdańsku Villi Jaśkowa Dolina, projekt Cordii w Trójmieście.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA