DODAJ

Leśna Polana w Dąbrówce pod Poznaniem w budowie

Mieszkania i domy / Dąbrówka gmina Dopiewo
Leśna Polana w Dąbrówce
Kajtman
2018-12-07 12:20:13
Osiedle Leśna Polana w Dąbrówce w podpoznańskej gminie Dopiewo systematycznie się rozwija. Aktualnie powstają w tej lokalizacji: domy jednorodzinne, a także mieszkania w zabudowie szeregowej i wielorodzinnej. Inwestor, Linea Deweloper buduje też osiedle w Murowanej Goślinie.

Osada Leśna w Dąbrówce i Leśna Polana w pobliskim Dopiewcu to inwestycje, z których znany jest Linea Deweloper na rynku mieszkaniowym. Obie miejscowości są zlokalizowane w gminie Dopiewo, przy zachodniej granicy Poznania, przy Lesie Zakrzewskim. Tutaj Linea Deweloper rozwija swoje osiedla regularnie od 17 lat. Na Leśnej Polanie zamieszkało już ponad 1000 osób. Plany Linei zakładają dalszy rozwój inwestycji. Powstaną tutaj domy jednorodzinne, mieszkania w zabudowie szeregowej i wielorodzinnej, ale także rozbudowywana będzie w dalszym ciągu infrastruktura. Wśród proponowanych mieszkań, największą popularnością cieszy się "Forma", czyli budynek, w którym powstają jedynie cztery mieszkania (powierzchnia 71-75 mkw.) szeregowe, dwupoziomowe. Każdy lokal ma swój ogród o powierzchni od 50 do 210 mkw. – Klienci najchętniej wybierają mieszkanie "Forma", które oferujemy w cenie od 289 tys. zł, a jest tak komfortowe jak dom. To także optymalnie wykorzystana przestrzeń z podziałem na funkcję dzienną i nocną, a także taras z wyjściem na własny ogród – informuje Magdalena Pawelczyk z biura sprzedaży Linea. Jak zaznacza przedstawiciel dewelopera, mieszkań "Forma" powstaje teraz najwięcej na Leśnej Polanie. W siedmiu budynkach (łącznie 28 mieszkań) wykonywane są prace końcowe. Natomiast w kolejnych 52 lokalach gotowy jest stan surowy zamknięty. Ponadto budowlańcy zakończyli prace w pięciu mieszkaniach szeregowych "Largo", które odróżniają się od "Formy" osobnym, indywidualnym wejściem. W kolejnych ośmiu lokalach tego typu wykonano elewacje. 

Na osiedlu gotowe będą też dwa budynki wielorodzinne "Villa". W każdym z nich znajdzie się jedynie 12 mieszkań o zróżnicowanym metrażu 36-68 mkw. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a na piętrze – balkony. Kolejne dwa budynki wielorodzinne, o nazwie "Logo", są na etapie fundamentów i ścian parteru. – W ostatnim czasie zauważyliśmy, że klienci pytają także o mieszkania kompaktowe: kawalerki i dwupokojowe, a właśnie takie znajdą się w "Logo", najnowszym typie budynku na Leśnej Polanie – mówi Magdalena Pawelczyk. Na różnym stopniu zaawansowania są pojedyncze domy jednorodzinne "Sonata" i szeregowe "Piano". Jednocześnie deweloper realizuje inwestycje w Murowanej Goślinie, niecałe 20 km od Poznania. Przy ulicy Stolarskiej powstanie w najbliższym czasie 20 lokali "Forma". Przy Pogodnej stawiane są mieszkania w zabudowie wielorodzinnej "Villa" i "Logo" (łącznie ponad 30 lokali). 

Inwestycje w Dopiewcu, Dąbrówce i Murowanej Goślinie są dobrze skomunikowane z Poznaniem. Dzięki zaangażowaniu w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, mieszkańcy mają do dyspozycji szynobus, którym dojeżdżają do centrum w kilkanaście minut.

Źródło: materiały prasowe