Dobre życie na przedmieściach

Dobre życie na przedmieściach

wielkopolskie
FortePR s.c.
REKLAMA
Eksperci GUS informują, że miasta w Polsce się wyludniają. Według prowadzonych statystyk miastom w Polsce w najbliższych latach ubędzie 2 mln mieszkańców. Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na życie poza miastem.
Suchy Las, Luboń, Tarnowo Podgórne, Dopiewo – to tylko przykłady dynamicznie rozwijających się podpoznańskich miejscowości. Wykorzystują swoje znakomite położenie, by pozyskiwać nowych inwestorów i mieszkańców. Jedną z najszybciej rozwijających się gmin jest Dopiewo. Przyrost naturalny w tej gminie jest dwa razy większy niż w całej Wielkopolsce.
Głównymi powodami migracji mieszkańców metropolii są ceny mieszkań, a także ucieczka od wielkomiejskiego zgiełku. Ludzie wybierają mieszkania na peryferiach, gdyż ich cena jest niższa, a ponadto w większości położone są w otulinach parków krajobrazowych. 
Dynamiczny rozwój osadnictwa związany jest z lokalizacją. Im lepiej skomunikowane tereny tym prawdopodobieństwo szybkiego wzrostu mieszkańców jest większe. Gminy muszą sprostać temu wyzwaniu. Dlatego ważne jest by trafić na inwestora, który rozumie rosnące potrzeby i chce partycypować w życiu gminy.
REKLAMA
Naszym priorytetem zawsze byli mieszkańcy. Z myślą o nich tworzone są obiekty użyteczności publicznej. Inwestując w infrastrukturę, poprawiamy komfort życia mieszkańców – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea.
„Osada Leśna” i „Dąbrówka Leśna Polana” to inwestycje zaprojektowane w sposób długofalowy. To projekty, które nie mają być jedynie zapleczem sypialnianym dla Poznania. 
Dla naszych klientów ważna jest obecność infrastruktury usługowo-handlowej, dogodny dostęp do sklepu, szkoły, przychodni – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. – Dlatego przekazaliśmy gminie nieodpłatnie m.in. teren pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce czy kościoła. Zadbaliśmy także by projekty tych inwestycji były spójne z architekturą całego osiedla. Dla naszej firmy projektowanie kompleksu mieszkaniowego to nie tylko budowa domów. Wiemy jak ważna dla mieszkańców jest kompleksowa infrastruktura społeczna – dodaje.
Poza infrastrukturą niezwykle istotny jest dostęp do terenów rekreacyjnych. Dopiewiec i Dąbrówka położone są w otoczeniu lasu Zakrzewskiego. Na terenie gminy organizowane są cykliczne biegi przełajowe czy zajęcia z nordic walking. W pobliżu powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych i spacerowych. Mieszkańcy Dąbrówki mogą regularnie uczestniczyć w wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych takich jak koncerty czy społecznych np. wspólne sadzenie drzew, współorganizowanych przez dewelopera Linea. Tego typu akcje sprzyjają zacieśnianiu sąsiedzkich relacji i integracji społeczności lokalnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA