Przestronne mieszkania z ogrodem

Przestronne mieszkania z ogrodem

wielkopolskie
FortePR s.c.
REKLAMA
W Poznaniu na rynku pierwotnym za 300 tysięcy złotych możemy nabyć nieduże, najczęściej dwupokojowe mieszkanie. Inaczej jest na przedmieściach, gdzie za taką samą cenę możemy kupić trzy- i czteropokojowe nieruchomości z własnym ogródkiem i miejscem postojowym. Zakup własnego mieszkania może być szczególnie korzystny jeśli dodatkowo trafimy na sezonowe promocje.
Średnie ceny mieszkań w pierwszym kwartale 2016 roku na rynku pierwotnym w Poznaniu, obliczone na podstawie ofert sprzedaży dostępnych w serwisie OtoDom.pl, wyniosły prawie 6 600 zł. Dla porównania ceny lokali położonych tuż pod Poznaniem, w gminie Dopiewiec kształtują się w granicach 4000-4500 zł za m2. Różnica jest znacząca tym bardziej, że mieszkania na przedmieściach są tańsze i bardziej przestronne. Deweloper Linea w kwocie do 300 tysięcy oferuje mieszkania przypominające małe domki z samodzielnym ogródkiem i bezpłatnym jedno- lub dwustanowiskowym miejscem postojowym.
REKLAMA
Oferujemy mieszkania dwupoziomowe typu Forma, zaprojektowane w zabudowie szeregowej. W ramach jednego budynku znajdują się tylko cztery mieszkania o powierzchniach od 69 do 74 m2. Wszystkie posiadają własne ogrody nawet do 240 m2 – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea. – Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy wiosenną promocję na mieszkania trzy- i czteropokojowe, których ceny kształtują się na poziomie od 289 tys. w Leśnej Polanie i od 299 tys. w Dąbrówce – dodaje Wędrychowicz.
Rozwinięta infrastruktura wpływa na tereny podmiejskie, które przekształcają się w „małe miasta”. W pobliżu metropolii budowane są nowe osiedla, przy których powstaje coraz więcej obiektów handlowo-usługowych oraz budynków użyteczności publicznej, tym samym dodatkowo podnosząc ich atrakcyjność. Dostęp do sklepów ułatwia codzienne życie, a pobliskie placówki dydaktyczne sprawiają, że rodzice nie muszą martwić się rozwożeniem dzieci do szkół. Również sam dojazd do Poznania znacząco się poprawia. Powstają obwodnice, drogi szybkiego ruchu, nowe linie autobusów oraz pojawia się możliwość dojazdu do centrum Wielkopolski kolejami podmiejskimi. Dzięki przemianom, które w ostatnich latach nastąpiły mieszkanie na przedmieściach stało się dla wielu osób atrakcyjniejsze niż życie w dużych miastach, a sam zakup nieruchomości ze względu na cenę bardziej realny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA