Świerkowa Polana z nowymi mieszkaniami

Świerkowa Polana z nowymi mieszkaniami

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Już niebawem wzrośnie liczba mieszkańców Osiedla Świerkowa Polana. Firma Skaland jeszcze przed planowanym terminem zakończyła realizację kolejnych mieszkań w swojej inwestycji w Robakowie. Pierwsi klienci już odebrali klucze do nowych mieszkań szeregowych przy ul. Magnoliowej. Równocześnie trwa budowa kolejnych szeregów III etapu.
Osiedle Świerkowa Polana w Robakowie to jedna z większych obecnie realizowanych inwestycji mieszkaniowych na terenie gminy Kórnik. Docelowo w tym miejscu ma powstać blisko 220 lokali mieszkalnych, w tym takie, które będą miały dedykowaną przestrzeń do prowadzenia działalności handlowo-usługowej. Rokrocznie w Robakowie przybywa mieszkańców, co idzie w parze z rozwojem infrastruktury, w tym tej drogowej. Migrują tutaj głównie osoby z oddalonego o 15 min. drogi Poznania. – Do Robakowa przeprowadziło się już wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski. Kusi ich dogodne połączenie z Poznaniem i przemyślana architektura naszego osiedla. Ponadto kluczowym argumentem przy podejmowaniu decyzji zakupowej jest cena nieruchomości. W znacznie niższej kwocie niż w Poznaniu można na Świerkowej Polanie nabyć nawet 90 metrowe mieszkanie z własnym ogrodem – mówi Olga Pietrzak z firmy Skaland. – Coraz więcej osób decyduje się właśnie na większy lokal, w którym na życzenie klienta adaptujemy poddasze na dodatkowy, 21 metrowy pokój – dodaje. Deweloper przekazał już pierwsze klucze do kolejnych mieszkań z rzędu B. Równocześnie trwają prace nad rzędem C, a firma Skaland już wszczęła procedury formalne związane z rozpoczęciem budowy kolejnych mieszkań po drugiej stronie ul. Magnoliowej. Zainteresowani gotowymi lokalami mogą nabyć w pełni urządzone mieszkanie pokazowe w cenie 390 tys. zł.
Wraz z rozpoczęciem kolejnych szeregów diametralnej zmianie ulegnie standard wykończenia mieszkań, który został oparty na energooszczędnej konstrukcji budynków. Deweloper zwiększył między innymi  grubość styropianu pod elewacją oraz grubość wełny mineralnej na połaci dachu, tak by na każdej płaszczyźnie lokalu zapewnić lepszą izolację cieplną. W ofercie firmy zmieniły się również profil okienny, dołożono ekonomiczny pakiet 3-szybowy oraz wstawiono udoskonalony piec kondensacyjny by maksymalnie zredukować straty ciepła. Komfort korzystania z mieszkań na Świerkowej Polanie zostanie wzbogacony także o ogrzewanie podłogowe w salonie, klimatyzację oraz zwiększoną ilość punktów elektrycznych w standardzie. Dodatkowo klienci otrzymają mieszkania już ze zniwelowanym ogrodem i wysianym trawnikiem. To nie jedyna nowość na Świerkowej Polanie. Aby nieco urozmaicić skandynawskie wzornictwo osiedla, liftingowi zostanie poddana także elewacja budynków. Nowy wizerunek ma urozmaicić zabudowę, dodać jej lekkości i nawiązywać do wcześniejszych etapów, tak by budynki przy ul. Zagajnik, Forsycjowej i Jaśminowej tworzyły spójną całość.
REKLAMA
Na osiedlu realizowanym przez Skaland w Robakowie klienci mogą nabyć mieszkania w dwóch wariantach, o powierzchni 69 mkw. i 90 mkw. Prócz trzech funkcjonalnych pokoi, aneksu kuchennego i dwóch łazienek, każde z mieszkań ma obszerne poddasze o powierzchni użytkowej ok. 21 mkw. Mieszkania standardowo dostępne są z dwoma miejscami parkingowymi, tarasem i przynależną do mieszkania działką o powierzchni ok 320 mkw. Deweloper zapewnia również niezbędną infrastrukturę osiedla w postaci dróg wewnętrznych, chodników, placu zabaw i małej architektury. 
Osiedle Świerkowa Polana to inwestycja, która w znaczący sposób przyczyniła się do wzrostu liczby mieszkańców Robakowa i rozwoju tej osady. Już dziś jej mieszkańcy mają na miejscu wszystko co niezbędne do życia w tym przedszkole, szkołę, sklepy i kościół. Sprawny dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia bliskości Trasy Katowickiej oraz komunikacja podmiejska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA