[wielkopolskie] Nowy rok, nowy MdM

[wielkopolskie] Nowy rok, nowy MdM

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Rynek pierwotny przeżywa rozkwit. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma program Mieszkanie dla Młodych. Już w styczniu uruchomiona zostanie kolejna pula środków przeznaczonych na pomoc młodym przy zakupie własnego M. Jak deweloperzy przygotowują się na ten czas? Czy odnotowują większe zainteresowanie mieszkaniami w ramach MdM-u już teraz?
Od 1 stycznia przyszłego roku odblokowana zostanie druga połowa środków dofinansowania w ramach MdM na 2017 r. Analitycy rynku wskazują, że zostanie ona wyczerpana prawdopodobnie na początku wiosny, a wtedy do wzięcia będzie już tylko pula dopłat na  2018 r. Te terminy oraz prognozy powodują, że wraz z nowym rokiem będziemy mieli do czynienia z gorącym okresem starań o przyznanie dopłat. Dlatego bardziej zapobiegliwi klienci już teraz rozpoczynają wszelkie procedury by wraz z nowym rokiem, jako pierwsi złożyć wniosek o dofinansowanie. – W naszym biurze sprzedaży, w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej klientów czekających na styczniowe uruchomienie środków MdM. Przecież większość dokumentów dotyczących transakcji zakupu nieruchomości można zebrać już wcześniej. Ich komplet z pewnością stawia taką osobę w uprzywilejowanej pozycji w momencie kiedy banki rozpoczną procedurę przyjmowania wniosków. Dzięki temu jeszcze przed styczniem klient robi duży krok do spełniania marzeń o własnym domu – wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building, realizujący osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku, osiedle Słoneczne w Brodowie oraz Zalasewo Park. Lista osób zainteresowanych mieszkaniami w ramach MdM-u 2017 r. jest równie długa na osiedlu Reduta Nowe Podolany. – Pomoc państwa to zastrzyk gotówki dla młodych chcących być na swoim, bowiem często dopłata pokrywa wkład własny wymagany w banku. W naszym biurze pojawiają się osoby, które już załatwiają formalności, by jak najszybciej w nowym roku złożyć wniosek – dodaje Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży. Podobnie wygląda sytuacja w Dąbrówce, gdzie swoje inwestycje realizuje firma Linea. – Wychodzimy naprzeciw klientom. Chcemy, aby czuli się komfortowo już w momencie załatwiania formalności związanych z zakupem własnego M – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea, posiadającej inwestycje Leśna Polana w Dopiewcu i Osada Leśna w Dąbrówce w gminie Dopiewo.
Eksperci rynku nieruchomości zwracają uwagę na fakt, że program MdM znacznie ożywił branżę. Spore grono deweloperów już dziś deklaruje elastyczność i jest gotowa, po wyczerpaniu się środków na 2017 r., poczekać na pieniądze do 2018 r. – Klienci oczekują nie tylko komfortu w nowym lokum, ale również elastyczności dewelopera w kwestii finansowania kredytu hipotecznego. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego umożliwiamy zakup mieszkań z MdM-em na 2018 rok. Dla wygody klientów jesteśmy w stanie poczekać na ostatnią ratę z rządowego dofinansowania – mówi Marcin Brygier, prezes zarządu Greenbud Development.  
Na poznańskim rynku pierwotnym znajdują się też inwestycje, których termin realizacji przewidziany jest w 2018 r. Klienci zainteresowani takimi projektami wniosek o dofinansowanie Państwa mogą składać już teraz, tym samym omijając styczniową gorączkę. Wschodnia 19 w Luboniu to projekt, którego termin realizacji przypada na I kwartał 2018 r., co oznacza, że mieszkania spełniające wymogi rządowego programu, można zakupić jeszcze przed końcem roku. – Zainteresowanie własnym M z dopłatą MdM-u z 2018 roku rośnie, w biurze sprzedaży pojawiają się klienci, którzy już składają wnioski do banku – zauważa Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Z kolei Aleja Bukowa i Aleja Wiśniowa, również finiszujące w 2018 r, realizowane są w Zalasewie. Planetbud Developent odnotował rekordową sprzedaż domów w ramach MdM-u. – Już prawie połowa mieszkań zniknęła z oferty. Na taki stan rzeczy z pewnością ma także wpływ MdM, w ramach którego dostępne są nasze domy – zaznacza Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się też inwestycja Grupy Partner. Młyn nad Cybiną na poznańskim Zielińcu zostanie oddany do użytku w 2018 r. Część zaplanowanych w ramach inwestycji apartamentów i mieszkań dostępna jest ramach rządowego programu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...