MdM już przyciąga

MdM już przyciąga

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Już w styczniu przyszłego roku rusza program „Mieszkanie dla Młodych”. Rząd obiecuje przeznaczyć na ten cel ponad 3,5 mld złotych, a z jego zalet może skorzystać nawet 115 tysięcy rodzin i singli. Wśród nich na pewno będą klienci z poznańskiego rynku nieruchomości. Czy branża jest już przygotowana – zapytaliśmy lokalnych deweloperów.

 

Należy pamiętać, że nie każdy dom czy mieszkanie będzie odpowiadać założeniom programu. A to dlatego, że podstawowym warunkiem jest metraż i limit cenowy mkw. Deweloperom oczywiście zależy na korzyściach płynących z programu i dopasowują ofertę do jego limitów. Przypomnijmy, że dla przyszłych mieszkańców Poznania cena mkw. nie może przekroczyć 5604,50 zł, a w gminach ościennych 4639,80 zł.

 

REKLAMA

W oczekiwaniu

Już od kilku tygodni w biurach sprzedaży pojawiają się klienci pytający o MdM. Szukają, dopytują, a nawet rezerwują. – Już kilka osób zarezerwowało mieszkania na osiedlu Słoneczne Tarasy w Plewiskach w oczekiwaniu na start rządowego programu. Taką możliwość wprowadziliśmy jak tylko potwierdzone zostały jego założenia. Widać, że klienci  pozytywnie zareagowali na naszą elastyczną postawę i dopasowaną ofertę. Warto też podkreślić, że wszystkie nasze mieszkania kwalifikują się do MdM – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M.


Nowy program rządowych dopłat skierowany jest do rodzin i singli do 35 roku życia, czyli prawdę mówiąc najczęstrzych klientów deweloperów. Takie osoby mają mocno sprecyzowane oczekiwania, mają także już wybrane konkretne inwestycje. Teraz z pewnością łatwiej będzie im dokonać wyboru wymarzonego mieszkania. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania oferty dla osób zainteresowanych inwestycją Nowe Ogrody, ale czekających na możliwość skorzystania z nowego rządowego programu dopłat. Od początku 2014 roku znajdą się w niej pierwsze mieszkania, które spełnią wymagania MdM, a wraz z postępami budowy ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać – mówi Katarzyna Robiński, prezes zarządu Proxin Investment.

Mieszkanie dla Młodych m.in. tym różni się od programu Rodzina na Swoim, że w gminach sąsiadujących z aglomeracjami limity cen mieszkań i domów kwalifikujących się do dopłat będą wyższe, bliższe rzeczywistości. To dobry prognostyk dla deweloperów z podpoznańskich gmin, a należy zaznaczyć, że jest ich wielu, co oczywiście wiąże się z trendem przeprowadzek na przedmieścia dużych miast. – Wszystkie domy, które powstają na Osiedlu Rodzinny Zakątek, nieopodal Kórnika oraz szeregowce na Osiedlu Słonecznym koło Środy Wielkopolskiej, spełniają wymogi MdM. Liczymy na to, że podobnie jak w przypadku Rodziny na Swoim, nowy program dopłat pozwoli nam osiągnąć zadowalające wyniki sprzedażowe w nowym roku – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA